Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista Poradnik i solucja Horizon Zero Dawn

W poniższym rozdziale znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące poszczególnych maszyn, na które natkniesz się podczas rozgrywki. Poszczególne maszyny zostały omówione w osobnych sekcjach.

Kocioł PSI

Czujka | Czerwonooka Czujka - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Czujka | Czerwonooka Czujka

Bez wątpienia najsłabszym elementem maszyny jest jej oko, które w większości przypadków unieszkodliwia ją, jeśli tylko trafisz bezpośrednio w nie (bez zahaczenia pancerza). W późniejszych etapach gry Czujkę bardzo łatwo unieszkodliwić kilkoma ciosami w zwarciu. Oczywiście korpus maszyny jest odporny na obrażenia, więc siła wszystkich ataków na inne elementy poza okiem, będzie zredukowana.

Biegun - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Biegun

Wrażliwym punktem maszyny jest pojemnik na jej grzbiecie. Po trafieniu go płonącą strzałą maszyna wybuchnie, a jeśli trafisz go konwencjonalnym pociskiem, to możesz go oderwać i zebrać do ekwipunku. W każdym przypadku maszyna odniesie spore obrażenia.

Wielkogłów - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Wielkogłów

W przypadku tej maszyny sprawa jest nieco prostsza, bo maszyna ma dwa punkty wrażliwe na obrażenia. Jednym z nich jest pojemnik na grzbiecie, który działa tak samo jak u Bieguna. Poza tym maszyna ma spore rogi, które można oderwać za pomocą konwencjonalnej broni. Korpus maszyny znacznie redukuje wszystkie typy obrażeń.

Śmigacz - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Śmigacz

Kolejna z maszyn, które służą za wierzchowce. Ponownie mamy do czynienia ze zbiornikiem na grzbiecie i rogami tak jak w przypadku Wielkogłowa. Zazwyczaj wystarczy kilka silnych ciosów w korpus, żeby ją unieszkodliwić.

Żyraf - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Żyraf

Maszyna całkowicie niewrażliwa na dowolny typ ataków. Nie stanowi zagrożenia i nawet nie zauważa obecności Aloy. Zdepcze cię, jeśli wejdziesz pod jej nogi.

Kocioł SIGMA

Żuwacz - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Żuwacz

Na pierwszy rzut oka widać nieźle wyeksponowane pojemniki na zadzie maszyny. Strzelając w nie możesz je podpalić lub oderwać zadając maszynie obrażenia. Maszyna działa w dużych stadach, ale jest bardzo płochliwa. Jeśli ją przejmiesz, to wykorzysta rogi do walki z innymi maszynami.

Złomiarz - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Złomiarz

Najłatwiejszym celem dla tej maszyny jest umieszczony na czubku grzbietu radar. Wystarczy kilka strzałów z konwencjonalnej broni żeby oderwać element. Dzięki temu masz większe szanse na pozostanie w ukryciu. Poza tym najważniejszym celem u Złomiarza jest umieszczone na zadzie ogniwo. Wykorzystaj zwykłe lub porażające strzały, żeby błyskawicznie wyeliminować maszynę.

Lancoróg - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Lancoróg

Maszyna swoją konstrukcją nieco zbliżona do Żuwacza. Aby ją pokonać należy zamrażać lub odrywać zbiorniki na jej zadzie. Maszyna jest płochliwa, ale może zaatakować cię rogami, jeśli znajdziesz się zbyt blisko.

Piłoząb - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Piłoząb

Warto zaznaczyć, że maszyna jest szczególnie podatna na ogień. Najczulszym punktem jej konstrukcji jest pojemnik z łatwopalną substancją umieszczona na podbrzuszu. Jeśli uda ci się go podpalić, to maszyna eksploduje trawiąc większość swoich sił witalnych.

Kocioł RO

Długonóg - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Długonóg

Maszyna jest bardzo podatna na obrażenia w każdym ze swoich elementów. Warto w pierwszej kolejności niszczyć worek na powietrze, co wyzwoli falę rozrywającego powietrza. Dzięki temu nie tylko ten przeciwnik, ale też inni, mogą stracić elementy pancerza, co znacznie ułatwi zadanie. Poza tym, tak jak większość maszyn, Długonóg czerpie energię z ogniwa, które łatwo zestrzelić.

Bysior - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Bysior

Kolejna z maszyn, której niemal każdy element służy przeciwko niej. Najważniejszym punktem jest ogniwo na grzbiecie, które można porazić, żeby wyzwolić porażającą eksplozję, która przeniesie status na pobliskie maszyny. Dogodnym miejscem na ostrzał jest procesor, który umieszczony jest na brzuchu. Zniszczenie elementu prowadzi do eksplozji.

Krabołaz - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Krabołaz

Walka z maszyną jest dosyć uciążliwa, głównie przez jej specjalną tarczę energetyczną. Bardzo wygodne jest ostrzeliwanie elementów które za to odpowiadają, tym bardziej, że są dosyć spore i łatwo w nie wycelować. Mimo tego najczulszym punktem obrony Krabołaza jest prądnica. Zniszczenie tego elementu czyni go niemal bezbronnym.

Niszczyciel - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Niszczyciel

Bardzo duża podatność na wszelkie żywioły, w szczególności na ogień. Maszyna bardzo szybko nagrzeje się od ognia i zajmie płomieniami. Uważaj na działko, które umocowano na szczycie grzbietu. Postaraj się oderwać je od korpusu, a będziesz mógł je podnieść i wykorzystać przeciwko Niszczycielowi.

Kłapak - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Kłapak

Tak jak w poprzednim przypadku, maszynę cechuje bardzo duża podatność na ogień. Możesz podpalić jej korpus, albo wycelować w punkt oznaczony na obrazku i wywołać eksplozję, która podpali inne maszyny.

Kocioł KSI

Nadymacz ognisty | Nadymacz mrożący - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Nadymacz ognisty | Nadymacz mrożący

W przypadku tych maszyn metoda działania jest identyczna. Warto celować w największy wrażliwy punkt, którym jest worek na ładunek. Zniszczenie go wyzwoli eksplozję i mocno osłabi maszynę. Warto mieć na uwadze, że korpus maszyny jest podatny na żywioły, ale po zniszczeniu worka dalsze strzały powinny kierowane być na gardziel maszyny.

Nękacz - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Nękacz

Bardzo podatny na obrażenia od ognia skierowane na korpus. Co więcej, pozwala to zupełnie ignorować fakt, że może się maskować, bo nie zrobi tego będąc podpalonym, a po zejściu statusu wokół niego będą strzelać iskry, które zdradzą jego pozycję. Ważne jest, żeby pozbawić go wyrzutni na szczycie grzbietu, a dalsza część walki powinna przebiegać sprawnie. Uważaj szczególnie na ciosy ogonem w zwarciu.

Jastrząbłysk - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Jastrząbłysk

Tak jak w poprzednim przypadku, maszyna jest wrażliwa na ogień. Nałożenie podpalenia sprawia, że musi wylądować i pozostaje na ziemi aż do końca czasu trwania statusu. Jeśli chwilowo nie dysponujesz płonącymi strzałami to możesz zniszczyć worek mrożący na piersi maszyny. Tym samym wyzwolisz wybuch mrozu.

Behemot - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Behemot

W przypadku tej maszyny sprawa mocno się komplikuje. Trzymaj się na dystans i ostrzeliwuj podnośniki na pysku. Konieczne jest wykonywanie sporej ilości uników. Warto wypatrywać momentu w których Behemot obróci się tak, iż będzie możliwe porażenie ogniwa. Największy problem jest w tym, że słaby punkt maszyny jest naprawdę trudno dostępny, a jeśli chybisz to tylko zmarnujesz pocisk, bo korpus maszyny jest wysoce odporny na porażenie.

Kocioł ZETA

Gromoszczęk - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Gromoszczęk

Pierwszą czynnością jaką należy podjąć w trakcie starcia jest pozbawienie maszyny wyrzutni dysków. Bez tego jest spora szansa, że zginiesz już po pierwszym użyciu broni przez maszynę. Najsłabszym punktem ogromnej maszyny jest węzeł danych, który jest na jej pysku. Nie dostaniesz się jednak do niego bezpośrednio. Najpierw musisz zniszczyć pancerz, który chroni ten element. Najlepiej posłać kilka strzał rozrywających na pysk maszyny, a później przy użyciu zwykłej broni obijać ją, gdy będzie szykować któryś z ataków dystansowych.

Burzoptak - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Burzoptak

Walka z tą maszyną należy do najtrudniejszych w grze głównie z uwagi na fakt, że lata. Czasami potrafi okrążać cię w taki sposób, że znajduje się w martwym punkcie nad głową i nie możesz jej nic zrobić, mimo że sam przyjmujesz ciosy. Pierwszą czynnością musi być pozbawienie maszyny działka porażającego, co pozwoli uniknąć największego zagrożenia. Burzoptak nadal będzie pikował na ciebie i próbował zadać obrażenia, ale będzie to bardziej sygnalizowane. Staraj się używać strzał rozrywających na jego skrzydła, dzięki czemu pozbawisz go szansy na działania ofensywne. Potem pozostaje go podpalić lub zamrozić, żeby go wyeliminować.

Skałokrusz - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Skałokrusz

Tego typu maszynę spotkasz tylko kilkakrotnie podczas całej rozgrywki, ale musisz wiedzieć, że najskuteczniejszym żywiołem przeciwko niej jest zimno. Postaraj się zamrozić ją co spowolni jej ruchy, a potem postaraj się w dowolny sposób pozbawić ją ramion. Gdy nie będzie zdolna nurkować pod ziemię walka stanie się znacznie łatwiejsza. Zamrażaj maszynę i celuj w worek na paliwo na jej brzuchu, żeby zdetonować ładunek, z którego maszyna czerpie energię.

Pozostałe

Skaziciel - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Skaziciel

Twoim celem jest podpalanie maszyny tak długo, aż się przegrzeje. Podczas chłodzenia poza pancerzem maszyny znajduje się rdzeń termiczny, który jeśli zostaje trafiony przyniesie maszynie największe możliwe obrażenia. Powtarzaj proces aż do całkowitego wyeliminowania maszyny.

Uśmiercacz - Horizon Zero Dawn: Maszyny, lista - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Uśmiercacz

Jedna z najpotężniejszych maszyn z jaką przyjdzie ci się mierzyć, ale wcale nie oznacza to, że starcia będą bardzo trudne. Pamiętaj, że korpus maszyny jest podatny na ogień więc skup się na podpaleniu jej. Jednocześnie zobaczysz, że od wewnątrz będzie się ona przegrzewać. Gdy wskaźnik osiągnie maksymalną wartość maszyna otworzy kratki wentylacyjne żeby się schłodzić. Musisz wtedy zniszczyć jak największą ich liczbę. Dzięki temu maszyna będzie się szybciej przegrzewać, a przy okazji, ataki skierowane w otwory wentylacyjne zadają największe obrażenia. Oczywiście przy okazji warto pozbawić maszynę uzbrojenia, ale nie będzie to łatwe.