Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Umiejętności Aloy Poradnik i solucja Horizon Zero Dawn

W poniższym rozdziale znajdziesz zbiór istotnych wskazówek dotyczących umiejętności, które możesz odblokować w toku rozgrywki w Horizon Zero Dawn.

Informacje ogólne

W toku rozgrywki Aloy otrzymuje punkty doświadczenia, które z czasem pozwalają jej awansować na kolejne poziomy. Wraz z każdym poziomem bohaterka otrzymuje jeden punkt umiejętności, który możesz rozdysponować na dowolnie wybraną umiejętność. Punkty umiejętności stanowią też nagrodę za ukończenie niektórych zadań, w szczególności tych, które związane są z głównym wątkiem opowieści.

Do dyspozycji mamy trzy drzewka - Tropicielki, Karmicielki i Wojowniczki. Każde z drzewek rozgałęzia się na kolejne trzy ścieżki, które determinują dostęp do kolejnych umiejętności. W taki sposób silniejsze zdolności możemy odblokować dopiero po opanowaniu tej, która ją poprzedza w określonej odnodze. Warto wspomnieć, że wraz z poziomem umiejętności wzrasta liczba punktów, które musimy wydać, żeby uzyskać do nich dostęp.

W dalszej części rozdziału znajdziesz omówienie poszczególnych drzewek oraz wskazówki dotyczące umiejętności, które dają największą przewagę w post apokaliptycznym świecie - Horizon Zero Dawn: Umiejętności Aloy - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

W dalszej części rozdziału znajdziesz omówienie poszczególnych drzewek oraz wskazówki dotyczące umiejętności, które dają największą przewagę w post apokaliptycznym świecie.

Tropicielka

Wbrew temu co sugeruje nam nazwa drzewka, umiejętności które oferuje związane są przede wszystkim z walką wręcz, aczkolwiek wyjątkiem w tym względzie jest umiejętność Refleks Łowcy. Dzięki niej możesz celować w zwolnionym tempie podczas skoków, co pozwala dokładnie wymierzyć we wrażliwe punkty przeciwnika. Absolutną podstawą jest umiejętność Bezszelestny Cios. Dzięki niej możemy przeprowadzać potajemne eliminacje przeciwników, które niejednokrotnie ratują całą misję, jeśli tylko nauczysz się odpowiednio z nich korzystać.

Na uwagę zasługuje jeszcze umiejętność Eliminacja dowódcy, która przydatna będzie szczególnie w misjach fabularnych bliżej końca gry, a także ulepszony Silny Cios, który pozwoli unieszkodliwić mniejsze maszyny pojedynczym uderzeniem.

Wojowniczka

Tutaj zgodnie z nazwą czeka na nas masa zdolności związanych z walką. Dominuje walka dystansowa, ale znajdziesz tu kilka rozwiązań dla starć w bliskim dystansie. Najważniejszą umiejętnością jest Skupienie. Dzięki niemu czas zwalnia gdy celujesz do przeciwników. Ważna jest też możliwość nakładania jednocześnie kilku strzał na cięciwę - Potrójny Strzał, aczkolwiek Podwójny Strzał też daje niezłą przewagę.

Z puli umiejętności powiązanych z włócznią najważniejszą jest Powalenie. Jeśli trafisz maszynę silnym atakiem, to w większości przypadków uda ci się ją ogłuszyć, co da ci trochę czasu na uleczenie się, ucieczkę lub zadanie obrażeń krytycznych.

Karmicielka

Ostatnie drzewko ze względu na swoje uniwersalne zdolności może wydawać się słabe w porównaniu z resztą, ale jest to tylko początkowe wrażenie. Szybko przekonasz się jak przydatna jest Dominacja, szczególnie gdy uda ci się sprawić, żeby trwała jak najdłużej. Jedną z najważniejszych umiejętności jest Wabik, który w połączeniu z Bezszelestnym Ciosem pozwala neutralizować masę przeciwników bez zwracania na siebie uwagi.

Warto zadbać o odpowiednie dysponowanie medykamentami i zasobami niezbędnymi do wytwarzania amunicji czy ulepszania ekwipunku, aczkolwiek nie są to kwestie priorytetowe, bo świat jest bogaty w zasoby i rzadko musisz je oszczędzać.