Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Korzystanie z broni snajperskiej w Sniper Elite 4 Sniper Elite 4 poradnik

Ta strona poradnika do gry Sniper Elite 4 podpowiada jak korzystać z karabinu snajperskiego. Opisaliśmy podstawy celowania, jak również bardziej zaawansowane kwestie (np. wpływ siły wiatru czy grawitacji), które przydadzą się w trakcie gry na wyższych poziomach trudności.

Używając snajperki, bez której nie ukończyłbyś wielu zadań na wyższych poziomach trudności może stanowić prawdziwe wyzwanie - Korzystanie z broni snajperskiej w Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Używając snajperki, bez której nie ukończyłbyś wielu zadań na wyższych poziomach trudności może stanowić prawdziwe wyzwanie. Po aktywacji celownika możesz od razu oddać strzał, jednak na wyższych poziomach trudności niż Kadet, to nie wystarczy.

W pierwszej kolejności należy uwzględnić odległość od celu - by uzyskać tą informację, użyj lornetki i oznacz cel - nad jego głową ukaże się odległość (w metrach). Teraz musisz dostosować odległość strzału w broni używając klawiszy Q i E (pad kierunkowy w lewo / prawo) (1). Możesz dostosować odległość tylko co 100m. Jeśli cel znajduje się dalej niż ustalona wartość (np. 120m), musisz nieznacznie uwzględnić opadanie kuli, więc wycelować nieznacznie wyżej. Najlepszym jednak sposobem (jeśli to możliwe) jest zmiana miejsca tak, by uzyskać dokładną odległość od celu. Jeśli jednak dla celu oddalonego o owe przykładowe 120m ustawisz w snajperce dystans 200m licz się z tym, że kula może uderzyć wyżej niż zakładasz i jest to znacznie trudniejsze do uwzględnienia.

Jeśli grasz na poziomie Snajper/Autentyczny musisz także uwzględnić siłę wiatru (2). Dla dystansu 100m kula powinna uderzyć dokładnie w miejsce, które pokazuje strzałka nad celownikiem. Łatwym sposobem (jeśli cel się nie porusza) jest wycelować w niego ową strzałką wskazującą wiatr, a następnie pociągnąć celownik idealnie do góry. Tu także warto obierać pozycje, w których wiatr nie niesie kuli w bok. Pamiętaj, że czasem siła wiatru może ulec zmianie w trakcie celowania, dlatego nie wolno zbytnio zwlekać.

W prawym dolnym rogu (3) widoczna jest także twoja postawa. Możesz kucnąć lub położyć się, by nieco ustabilizować celownik i ułatwić sobie strzał. Dodatkowo możesz użyć skupienia (spacja / pad: prawy przycisk), by całkowicie ustabilizować celownik. Nie możesz jednak używać go długo ani po bieganiu, gdy twoje tętno (4) jest na wysokim poziomie - wystarczy jednak wtedy chwilę zaczekać w bezruchu, by się ustabilizowało.

Należy także pamiętać o tym, że każdy oddany strzał z niewytłumionej broni słychać na dużym obszarze, co może zaalarmować przeciwników. Jeśli nie chcesz mieć nieprzyjemności na obszarze pełnym wrogów staraj się używać amunicji tłumiącej (obecnie wybraną amunicję widzisz w prawym dolnym rogu (5)). Amunicja tłumiąca zadaje jednak mniejsze obrażenia i strzał do przeciwnika, który już cię zobaczył lub niecelny strzał mogą tylko zranić oponenta. Amunicja standardowa pozwala na strzały przez drewniane obiekty.

Długie oznaczanie celu pozwala dowiedzieć się o nim więcej niż zwykła obserwacja - Korzystanie z broni snajperskiej w Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Długie oznaczanie celu pozwala dowiedzieć się o nim więcej niż zwykła obserwacja

Użycie lornetki pozwala nie tylko ustalić odległość od celu. Cel będzie później widoczny nawet z odległych części mapy, a oznaczając go wystarczająco długo po prawej stronie ekranu będą się wyświetlać kolejne informacje na temat celu: m.in. posiadane przedmioty, typ przeciwnika, broń w użyciu oraz sekrety (jeśli jakieś posiada).