Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Rust - przewodnik przetrwania - poradnik do gry

Rust - przewodnik przetrwania - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Wrogi świat w Rust poradnik Rust - przewodnik przetrwania

Po każdej śmierci pojawiamy się w grze w losowym miejscu na mapie chyba, że mamy gdzieś ułożony śpiwór (Sleeping Bag) lub łóżko. Niestety nasze legowisko może być zniszczone przez zwykłego "golasa" za pomocą kamienia, więc starajmy się je dobrze ukryć, a najlepiej umiejscowić w domu na wysokim piętrze. W świecie gry nie ma przyrządów nawigacyjnych takich jak kompas czy mapa, aby pomóc w określeniu swojej lokalizacji. Jest na to jednak sposób. Aby wrócić do wcześniejszej pozycji po śmierci, warto często korzystać z komendy "/do coords"". Dzięki niej poznamy swoją aktualną pozycję, a co za tym idzie, jeśli znamy lokalizację z przed śmierci możemy się do niej udać.

Pierwszy kontakt z graczem

Podczas gry napotkamy z pewnością sporą ilość ludzi. Mapa wydaje się być spora jednakże, nawet w bardzo ustronnym miejscu możemy, spotkać kogoś, kto stanie nam na drodze do szczęścia. Przemierzając świat powinniśmy zachować szczególną ostrożność, gdy widzimy gracza, a co gorsza grupę graczy. W takiej sytuacji nie starajmy się do nich podbiegać, tym bardziej, gdy posiadamy do walki tylko i wyłącznie kamień. Zdarzają się ludzie, którzy owszem pomogą nam i odejdą w swoją stronę, jednak takich osobników jest niewielu. Większość graczy stara się by być jak najwyżej w "rankingu" zabijając nas nawet, gdy nie będziemy mieli nic ciekawego do zaoferowania. Istotnym elementem w grze jest komunikacja głosowa, opcjonalnie pod klawiszem "v" bądź chat pod klawiszem "T" lub "Enter". W trakcie spotkania z graczem warto przynajmniej spróbować nawiązać kontakt, co nie gwarantuje sukcesu i uniknięcia śmierci, ale zawsze daje szansę na jakieś porozumienie. Najlepszym zabezpieczeniem przed bandytami jest gra z przyjaciółmi. W dużej grupie szanse na przetrwanie znacznie wzrastają.

Podróże nocą

Podczas wędrowania samotnie bądź w grupie starajmy się unikać korzystania z oświetlenia, jakim jest pochodnia czy też w dalszym etapie rozgrywki latarka. Nie warto przemierzać krainy w nocy, głównie z takich powodów, iż będziemy musieli wykorzystać do tego celu jakieś oświetlenie, które stanowi dla nas niebezpieczeństwo.

Sposób na rozgrzanie się w mroźną noc - Wrogi świat w Rust - Rust - przewodnik przetrwania - poradnik do gry
Sposób na rozgrzanie się w mroźną noc

W nocy możemy zamknąć się w naszym domu bądź schować się do jakiejś jaskini, by usmażyć sobie jedzenie czy po prostu ogrzać się przy ognisku. Warto tu wspomnieć o zagrożeniach, jakie przynosi dla nas sama noc. Podczas nocy nasz organizm wychładza się i bez ciepła możemy zamarznąć. Na powyższym zdjęciu zaprezentowany jest proces rozgrzewania się przy ognisku. W prawym dolnym rogu nad wskaźnikiem zdrowia, głodu oraz napromieniowania znajduje się wskaźnik "comfort". Świadczy to o tym, iż nasza postać czuje się dobrze i jest jej ciepło. Podczas spędzania nocy pod gołym niebem w tym miejscu znajduje się napis "cold", który oznacza, że jest nam zimno i bez ogrzania się możemy zamarznąć. Najlepszą porą na łowy jest godzina poranna, czyli około piątej. W tym czasie słońce wschodzi i zaczyna robić się jasno. Jednak musimy pamiętać, że nie tylko my wybieramy się wtedy na otwartą przestrzeń.