Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Rust - przewodnik przetrwania - poradnik do gry

Rust - przewodnik przetrwania - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Poradnik do gry Rust - Pierwsza noc poradnik Rust - przewodnik przetrwania

Każdy początkujący gracz wie, że rozpoczęcie gry nie jest rzeczą prostą a w szczególności w grach typu survival. W tego typu tytułach potrzebna jest odpowiednia wiedza by przetrwać. Pierwsze kroki mogą sprawić problemy, ale po tygodniowej rozgrywce z dnia na dzień stajemy się lepsi. Niestety każdy dzień przynosi też nowych łotrów czyhających tylko na ofiary, by zagarnąć zgromadzony przez nie sprzęt.

Grę najlepiej zacząć, gdy na danym serwerze jest tzw. "wipe", czyli czyszczenie całego ekwipunku wszystkich graczy. Takie ułatwienie nie zapewni nam sukcesu w grze, ale pomoże przetrwać nieco dłużej. Podczas rozgrywki przygotuj się na kilka, a nawet kilkanaście śmierci zanim znajdziesz miejsca na idealny obóz. Jeśli już to zrobisz i zaczniesz budować swoje obozowisko nie przywiązuj się do niego za bardzo. Nigdy nie możesz być pewny czy za kilka, kilkanaście dni nie będziesz musiał go zmienić z uwagi na liczne ataki szabrowników. Jeśli to możliwe ważne by toczyć rozgrywkę w grupie, najlepiej ze znajomymi. Granie w kilka osób ułatwi nam przetrwanie oraz szybsze gromadzenie surowców i przedmiotów potrzebnych do budowy oraz do przeżycia.

Pierwszy obóz

Początek przygody należy zacząć od zgromadzenia kilku porcji jedzenia oraz kilku sztabek drewna. Drewno najlepiej zdobywać poprzez wydobywanie go ze specjalnych stert. Pamiętajmy by nie kłopotać się zbieraniem drewna z pojedynczych drzew, gdyż dostajemy z nich po jednym kawałku surowca, a zajmuje to sporo czasu.

Stery drewna są najlepszym źródłem surowca - Poradnik do gry Rust - Pierwsza noc - Rust - przewodnik przetrwania - poradnik do gry
Stery drewna są najlepszym źródłem surowca

Najprostszym rozwiązaniem jest szukanie drewnianych "kupek", z których dostajemy po 7 sztuk surowca za każde uderzenie kamiennym młotkiem. Młotek otrzymamy na start rozgrywki. W późniejszym etapie mamy możliwość stworzenia bardziej zaawansowanych narzędzi takich jak np.: siekierka, kilof. Takie sterty drewna pojawiają się na całej mapie. Gdy mamy już mały zapas materiałów warto poszukać dogodnego miejsca do rozbicia obozu. Postarajmy się znaleźć je na uboczu, bez niechcianego sąsiedztwa. W przypadku, gdy obok będą obozowiska innych graczy możemy narazić się na niechciane wizyty intruzów, co wiąże się z bardzo prawdopodobną śmiercią. Pamiętajmy też, by nie oddalać się zbyt daleko od miejsca pojawiania się surowców, takich jak drewno, kamień oraz zwierzęta. Zawsze powinniśmy mieć surowce w zasięgu naszego pola widzenia.

Głód i promieniowanie

Na mapie znajdują się także tereny radioaktywne, na których znajdziemy liczne opuszczone budynki. Możemy tu znaleźć dużo skrzynek z przedmiotami potrzebnymi do craftingu, jednak musimy pamiętać, by nie przekroczyć limitu napromieniowania. Gdy nasza postać zostanie napromieniowana powinniśmy jak najszybciej opuścić skażony teren, bo poziom naszego życia zacznie powoli spadać. Istnieją, co prawda środki powstrzymujące napromieniowanie, ale występują one właśnie na terenach skażonych. W przypadku utraty dużej ilości zdrowia, możemy zjeść kilka kawałków mięsa, żeby je zregenerować. Pamiętajmy jednak, by pod żadnym pozorem nie jeść surowego mięsa. Spowoduje ono wymioty, a te z kolei dalszy spadek poziomu zdrowia. Przed zjedzeniem mięsa należy je najpierw usmażyć poprzez włożenie go do ogniska. Podczas wszelkiego rodzaju craftingu schowaj się by, uniknąć kontaktu z wrogiem, gdyż w tym momencie nie można biegać, a nasza postać porusza się bardzo wolno.

Budowa schronienia

Podczas budowy swojego schronienia należy najpierw przemyśleć jego plan. Najważniejsze by nasz dom nie był jednym kwadratem z czterema ścianami. Jeśli postawimy tego typu domek możemy być pewni, że jeszcze tego samego dnia ktoś się do niego włamie. W trakcie budowy warto pamiętać, by każde pomieszczenie było oddzielone od siebie drzwiami. Do wyboru mamy drzwi metalowe oraz drewniane. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie warto poświęcić czas na zebranie metalu oraz przepaleniu go w celu stworzenia metalowych drzwi. Są one znacznie mocniejsze oraz nie do zniszczenia za pomocą broni białej. Można je jednak zniszczyć za pomocą kilku ładunków wybuchowych bądź granatów, jednakże nie każdy gracz je posiada. Warto również wstawić na wysokich piętrach okna, dzięki czemu będziemy mieli pogląd na najbliższe otoczenie.

Groźna fauna

Dodatkowym zagrożeniem są dzikie i agresywne zwierzęta takie jak wilki, czy niedźwiedzie - Poradnik do gry Rust - Pierwsza noc - Rust - przewodnik przetrwania - poradnik do gry

Dodatkowym zagrożeniem są dzikie i agresywne zwierzęta takie jak wilki, czy niedźwiedzie. Gdy widzimy takie zwierzęta, a mamy jedynie prowizoryczny sprzęt do zbierania surowców starajmy się do nich nie zbliżać, gdyż możemy marnie skończyć. Zwierzęta najlepiej zbaijać za pomocą łuku. Z zabitych zwierząt dostajemy prócz jedzenia materiały do tworzenia ubrań czy też środków codziennego użytku. Jeśli jednak nie mamy możliwości stworzenia broni do walki ze zwierzyną, , możemy pokusić się na zabicie jelenia czy też dzika za pomocą zwykłego początkowego "kamienia". Nabiegamy się przy tym sporo, ale dla pożywienia warto się wysilić.