Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Titanfall - poradnik do gry

Titanfall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Spotkanie z Tytanem | Walka w Titanfall poradnik Titanfall

Spotkanie z Tytanem

Żegnaj, przyjacielu. - Spotkanie z Tytanem | Walka w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Żegnaj, "przyjacielu".

W grze dostępne są 3 rodzaje Tytanów, a raczej ich szkieletów (Chassis). Każdy wpływa inaczej na poruszanie się po polu bitwy i bardziej nadaje się do różnych taktyk. I tak Ogre będzie świetny do walki wręcz i z łatwością zniszczy w niej Stydera, jeśli go tylko złapie. Poniżej krótki opis danych typów oraz wskazówki, jak z nimi postępować.

Ogre

Ogre to najpotężniejszy Chassis - najlepsze opancerzenie sprawia, że może wytrzymać wiele przed ostatecznym zniszczeniem. Bez problemu może walczyć w pierwszej linii, na bliskim kontakcie. Tylko jeden Dash sprawia, że czasem ciężko unikać mu pocisków.

Jak grać: Pamiętaj o tym, że mimo mocnego pancerza nie jesteś niezniszczalny - walka z 2 przeciwnikami stanowi wyzwanie, a z większą ilością to czyste samobójstwo i strata maszyny. Staraj się atakować przeciwników celnymi strzałami z mocnych broni (np. Arc Cannon), nie daj zajść się od tyłu, uważaj na wrogich pilotów, którzy bez problemu mogą na Ciebie wskoczyć, a także nie zapominaj o potężnym ataku wręcz. Unikaj ciasnych przejść z których trudno jest uciec.

Jak niszczyć: Staraj się trzymać dystans i nie podchodzić zbyt blisko, chyba, że grasz innym Ogrem i chcesz zatańczyć z przeciwnikiem. Strzelanie z szybkostrzelnej broni (np. X0-16 Chaingun) czyni uniki wręcz niemożliwymi. Jeśli grasz Stryderem koniecznie bombarduj przeciwnika z dystansu i unikaj jego pocisków - w walce 1 na 1 nie powinieneś mieć z tym większych problemów.

Stryder

Mocą Strydera jest jego szybkość, a nie wytrzymałość. Może on z łatwością unikać wrogich pocisków (aż 3 Dashes), jednakże bliższe spotkanie w walce wręcz może się dla niego skończyć szybka anihilacją.

Jak grać: Trzymaj dystans - to najważniejsze. Unikaj podchodzenia zbyt blisko przeciwnika, wybierz również broń, która pozwoli na prowadzenie ognia podczas ruchu (np. 40MM Cannon). Unikaj walki z przeważającymi liczbami przeciwnika i nie pozwól, aby wrodzy Tytani walczyli z Tobą wręcz - prawdopodobnie przegrasz.

Jak niszczyć: Jeżeli to możliwe staraj się podejść blisko i walczyć wręcz. W przypadku nielubienia tej taktyki postaraj się zaopatrzyć w coś szybkiego (X0-16 Chaingun), aby trafiać w ruchu wrogiego Tytana. W przypadku grania Ogrem postaraj się "zagonić" Tytana w jakieś ciaśniejsze miejsce, gdzie będzie mu ciężko manewrować. Wtedy zasyp go gradem rakiet.

Atlas

Atlas jest pośrednią maszyną - nie charakteryzuje jej ani duża szybkość i manewrowość, ani duża wytrzymałość. Dzięki temu może on z powodzeniem walczyć z każdym innym rodzajem przeciwników, stosując skrajnie różne taktyki.

Jak grać: Atlasem można grać na wiele możliwych sposobów. Wybierz więc taktykę i uzbrojenie do preferowanego stylu gry. Najlepiej jednak nie pchać się do walki wręcz, chyba, że do wykańczania przeciwnika.

Jak niszczyć: Każdym dostępnym sposobem. Atlas jest całkiem ruchliwy, więc dobrze atakować czymś celnym i zadającym duże obrażenia (np. Plasma Railgun). Uważaj szczególnie, gdy wrogi Tytan włączy umiejętność rdzenia - wtedy dobrze się gdzieś schować.

Grając pilotem nie ma lepszego sposobu na niszczenie wrogich maszyn niż rodeo. Pamiętaj jednak, że jesteś wtedy wystawiony na ostrzał. Możesz to zminimalizować atakując Auto-Tytany, szczególnie te stojące w trybie Guard.