Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Titanfall - poradnik do gry

Titanfall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pilot - najlepszy wybór - propozycja | Klasy w Titanfall poradnik Titanfall

Pilot - najlepszy wybór - propozycja

Przyczajony tygrys, ukryty smok. - Pilot - najlepszy wybór - propozycja | Klasy w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Przyczajony tygrys, ukryty smok.

Każdy pilot po osiągnięciu wymaganego lvl. będzie mógł przygotować aż 5 własnych klas, które następnie mogą zostać użyte w walce. Bardzo dobrze jest mieć przygotowane kilka gotowych zestawów, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Zapewni to płynność rozgrywki i umożliwi na szybkie zmiany swojego stylu gry w momencie, w którym wymaga tego sytuacja. Poniżej zostało przedstawionych 5 polecanych "typów" pilota, odpowiadających różnym stylom gry i sprawdzających się w różnych trybach rozgrywki. Oczywiście, podane połączenia są subiektywną opinią autora, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby dowolnie łączyć uzbrojenie z różnymi, innymi niż proponowane, umiejętnościami i zestawami.

Zestaw uniwersalny

Proponowany tutaj zestaw powinien sprawdzić się w każdej sytuacji, jednakże nie będzie on najlepszy w żadnej z nich. Z powodzeniem można grać tak przygotowanym pilotem ofensywnie i defensywnie oraz w każdym trybie gry, zależnie od preferencji.

Broń główna: R-101C Carbine

Cóż jeżeli mówimy o uniwersalności najlepszym wyborem będzie właśnie ten karabin. Dostępny od początku rozgrywki, często tak bardzo przypada do gustu pilotom, że nie zamieniają go na nic innego. Automatyczny, odpowiedni na każdy dystans, zadający przy tym odpowiednie obrażenia - w skrócie: bardzo dobra pukawka

Broń boczna: Dowolna

Broni tej będziesz używał tylko, gdy wyczerpią Ci się pociski do karabinu, dlatego też nie ma większego znaczenia, co wybierzesz.

Broń przeciw Tytanowi: Archer Heavy Rocket

Mocna broń przeciwko Tytanom, potrzebująca chwili na odpowiednie namierzenie celu. Pozwala na zadawanie odpowiedni dużych obrażeń, samemu pozostając w miarę bezpiecznym (zmiana pozycji po strzale obowiązkowa niemal za każdym razem).

Umiejętność: Stim

Wybór umiejętności powinien zależeć od trybu gry. Generalnie polecam w tym wypadku Stim, jednakże jeżeli ktoś zechce używać maskowania, to również się sprawdzi. Sonar proponuję zostawić na inne okazje.

Broń ciężka: Arc lub Frag Grenades

Obowiązkowo granaty. Mimo wszystko więcej czasu spędzisz atakując, więc będą dużo bardziej przydatne od min, czy ładunków.

Zestaw 1: Power Cell

Pozwoli Ci na szybszą regenerację umiejętności, co bardzo przydaje się w pewnych sytuacjach, jak np. ucieczka z flagą

Zestaw 2: Minion Detector lub Dome-Shield Battery

Pierwszy przyda się głównie w sytuacji, gdy będziesz chciał poprawić swój wynik punktowy, np. w trybie Attrition. Dome-Shield Battery pozwoli na dłuższą ochronę Twojego Tytana po zrzucie, co z kolei wydłuży czas, kiedy ten będzie pod ochroną tarczy. Z racji niepolecania ładunków wybuchowych nie przyda się tutaj również zestaw Dead Man's Trigger.

Szybki zabójca

Zestaw ten jest proponowany dla graczy, którzy pozostają w ciągłym ruchu i nie szukają przeciwników - po prostu na nich trafiają, głównie walcząc z nimi na bliskiej odległości.

Broń główna: R-97 Compact SMG lub C.A.R. SMG

Oczywiście wybór powinien paść na szybki pistolet maszynowy, pozwalający na zalanie przeciwnika pociskami. Pewną ewentualnością będzie tutaj również Spitfire LMG.

Broń boczna: RE-45 Autopistol

Po wystrzelaniu amunicji z pierwszej broni będziesz mógł kontynuować ostrzał z tego właśnie "automaciku".

Broń przeciw Tytanowi: Sidewinder lub Mag Launcher

Wybór może być tutaj tylko jeden - broń niewymagająca wcześniejszego naładowania bądź namierzenia przeciwnika.

Umiejętność: Stim lub Active Radar Pulse

Stim pozwoli Ci na szybsze bieganie, co wydaje się być nieco lepszą opcją niż Active Radar Pulse, który to z kolei zapewnia dużą przewagę w pomieszczeniach, gdzie głównie będziesz walczył.

Broń ciężka: Arc lub Frag Grenades

Obowiązkowo granaty, które pozwolą na agresywną, ofensywną grę.

Zestaw 1: Run N Gun Kit

Wybór obowiązkowy, pozwoli Ci na strzelanie z SMG oraz pistoletów podczas sprintu. Jeżeli jako broń główną wybrałeś Spitfire LMG zestaw ten będzie bezużyteczny - lepiej wybrać wtedy np. Enchanced Parkour Kit.

Zestaw 2: Dowolny

Żaden z dostępnych zestawów nie daje znaczących bonusów, wspierających ten sposób walki. Dobrym wyborem może okazać się Warpfall Transmitter, który umożliwi Ci szybki zrzut i przesiadkę na pokład Tytana.

Cichy zabójca

Wybór ten idealnie nadaje się dla graczy preferujących raczej pozostawanie "w cieniu", gdzieś na uboczu, atakując nieostrożnych przeciwników.

Broń główna: Smart Pistol MK5

Wybór jest oczywisty - inteligentny pistolet pozwoli Ci na zabijanie wrogów, którzy się tego nie spodziewają jednym pociągnięciem spustu. Oczywiście obowiązkowo z tłumikiem.

Broń boczna: Dowolna

Z broni głównej raczej nie będziesz strzelał zbyt często, więc pocisków nie powinno Ci zabraknąć. Wybór powinien zależeć od Twoich preferencji.

Broń przeciw Tytanowi: Sidewinder

Broń ta nie wymaga długiego przeładowania oraz nie informuje Tytana, że jest namierzany.

Umiejętność: Cloak

Co tu dużo mówić - maskowanie przyda się w bardzo wielu sytuacjach i dla tego zestawu jest po prostu obowiązkowe.

Broń ciężka: Satchel Charge lub Arc Mine

Jeśli chcesz pozostać niezauważonym jak najdłużej dużo lepiej używać jest właśnie ładunków lub min, aniżeli granatów.

Zestaw 1: Stealth Kit

Zestaw ten sprawi, że będziesz niesłyszalny, a podczas używania maskowania nie będą widoczne "spaliny" wydobywające się z Twojego plecaka rakietowego.

Zestaw 2: Dead Man's Trigger

Po Twojej śmierci automatycznie zostaną aktywowane podłożone przez Ciebie ładunki bądź miny.

Obrońca

Zestaw ten stworzony jest dla pilota pragnącego bronić. Bronić trzeba mieć jednak co, więc sprawdzi się głównie w trybie Hardpoint oraz Capture The Flag.

Broń główna: Spitfire LMG lub Eva-8 Shotgun

Spitfire LMG sprawdzi się w każdej sytuacji na bliskim dystansie, a właśnie w takich pilot-obrońca głównie będzie walczył. Shotgun także zrobi swoje, szczególnie w pomieszczeniach.

Broń boczna: B3 Wingman

Bardzo potężny i całkiem celny rewolwer przyda się w kryzysowych sytuacjach.

Broń przeciw Tytanowi: Charge Rifle

Idealna broń dla obrońcy, bardzo potężna, jednakże wymagająca pełnego załadowania przed oddaniem strzału. Tuż przed pełnym załadowaniem upewnij się, że wrogi Tytan znajduje się w Twoim polu widzenia.

Umiejętność: Active Radar Pulse

Umożliwi dostrzeganie przeciwników przed pojawieniem się w miejscu, w którym leży flaga, bądź w trybie gry Hardpoint, w punktach przejęcia.

Broń ciężka: Arc Mine lub Satchel Charge

Obowiązkowe wyposażenia. Przyda się do zaminowania okolicy flagi oraz punktów strategicznych.

Zestaw 1: Explosives Pack

Zwiększy liczbę noszonych min, bądź ładunków, dzięki czemu pozwoli na objęcie zasięgiem wybuchu większego terenu.

Zestaw 2: Dead Man's Trigger

Po Twojej śmierci automatycznie zostaną aktywowane podłożone przez Ciebie ładunki bądź miny.

Snajper

Bycie snajperem nie jest za bardzo popularne w Titanfallu, jednakże jest oczywiście możliwe. Odpowiednie posługiwanie się bronią snajperską wymaga dużo wprawy i treningu, ale w pewnych sytuacjach może przynosić znaczące korzyści.

Broń główna: Longbow DMR-Sniper lub Kraber-AP Sniper

Jeżeli pierwszy raz próbujesz swoich sił jako snajper lepszym wyborem będzie pierwsza zaproponowana broń, która pozwoli na prowadzenie ognia o większej szybkostrzelności. Kraber wymaga trafienia już za pierwszym razem, gdyż w innym przypadku najprawdopodobniej cel zdąży się przemieścić lub zostaniesz zauważony. Trafienie zabija pilota niemal natychmiastowo (nie zawsze, np. z tłumikiem może być konieczny kolejny strzał).

Broń boczna: Dowolna

Najprawdopodobniej w ogóle nie będziesz miał okazji z niej korzystać, dlatego też wybierz broń odpowiadającą Twoim preferencjom.

Broń przeciw Tytanowi: Sidewinder

Nada się najlepiej, gdyż z racji przewagi wysokości będzie ciężko Cię zlokalizować, a wrogi Tytan nie otrzyma informacji o tym, że jest namierzany.

Umiejętność: Active Radar Pulse

Pozwoli na wcześniejsze przygotowanie strzału i skierowanie wzroku w stronę, z której wybiegnie przeciwnik.

Broń ciężka: Arc Mines

Miny będą idealne, najlepiej rozłożyć je w miejscu, z którego można bezpośrednio dostać się do Twojej aktualnej pozycji.

Zestaw 1: Stealth Kit

Pozwoli Ci na ciche poruszanie się, dzięki czemu nie zostaniesz przypadkowo usłyszany.

Zestaw 2: Guardian Chip

Twój Tytan najprawdopodobniej będzie zwykle sterowany przez AI, dlatego też ten zestaw zwiększy jego skuteczność.