Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Punkty władzy (Power) oraz wpływy Inkwizycji (Influence) | Zarządzanie Inkwizycją poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Punkty władzy (Power) oraz wpływy Inkwizycji (Influence)

Władza (Power) i wpływy (Influence) to dwa bardzo ważne współczynniki związane z działaniami Inkwizycji - Punkty władzy (Power) oraz wpływy Inkwizycji (Influence) | Zarządzanie Inkwizycją - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Władza (Power) i wpływy (Influence) to dwa bardzo ważne współczynniki związane z działaniami Inkwizycji. Ich rozwijaniem dobrze zajmować się od samego początku gry, bo wiąże się to z cennymi profitami, które opisane zostały w dalszej części tekstu. Gra zawsze informuje o tym, że drużyna zdobyła jakieś nowe punkty i przykład tego typu wiadomości dla wpływów pokazany został na powyższym obrazku. Władza i wpływy bardzo często zdobywa się równolegle, przy czym ich przyrost nie jest równomierny. W przypadku władzy są to zazwyczaj pojedyncze punkty, zaś jeśli chodzi o wpływy to często można za jednym razem otrzymać kilkadziesiąt lub nawet kilkaset punktów wpływów (zgromadzenie wymaganej ich liczby doprowadza do awansu na wyższy poziom i otrzymania jednego punktu profitów Inkwizycji).

Oto lista akcji, za które najłatwiej można zdobywać władzę i wpływy:

  • Zaliczanie questów - Warto się przede wszystkim zainteresować tymi zadaniami, które są związane ze zwiększaniem znaczenia Inkwizycji (np. zapraszanie nowych frakcji do współpracy, pomaganie ważnym postaciom czy odbijanie lokacji zajętych przez siły wroga).
  • Przejmowanie kontroli nad obozowiskami.
  • Przejmowanie kontroli nad mniejszymi twierdzami oraz warowniami - Lokacje te oferują znacznie większe profity od opisanych wyżej obozowisk.
  • Zamykanie szczelin (Rift) łączących świat z Pustką - Na większy bonus do władzy i wpływów możesz liczyć wtedy gdy dana szczelina była pilnowana przez silniejsze potwory.
  • Wypełnianie zapotrzebowań (Requistion) Inkwizycji - Dokładniej opisane zostały one na kolejnej stronie tego rozdziału.
  • Wysyłanie swoich podwładnych na misje ze stołu wojennego - W ten sposób zdobywa się głównie wpływy i są one tylko jedną z wielu możliwych kategorii nagród za wykonywanie tego typu misji.
Władza jest potrzebna do odblokowywania ważnych nowych misji na mapie wojennej - Punkty władzy (Power) oraz wpływy Inkwizycji (Influence) | Zarządzanie Inkwizycją - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Władza jest potrzebna do odblokowywania ważnych nowych misji na mapie wojennej

Władza (Power) wykorzystywana jest w grze do uzyskiwania dostępu do nowych misji znajdujących się na stole wojennym (zasada działania tego mechanizmu została opisana na stronie Sala wojenna). Mowa tu w głównej mierze o tych misjach, które są związane z głównym wątkiem fabularnym gry oraz o tych, które pozwalają na odblokowywanie nowych lokacji na mapie świata. Na samym początku gry do tego typu zadań potrzeba zaledwie jednego lub kilku punktów władzy. Wymagania bardzo szybko jednak rosną i do uzyskania dostępu do niektórych zadań z dalszej części gry trzeba w danym momencie dysponować nawet kilkudziesięcioma punktami władzy. To właśnie dlatego tak ważne jest ich regularne zbieranie.

Uwaga! Jeżeli na mapie w sali wojennej dostępnych jest kilka misji wymagających wydania punktów władzy i jeżeli nie dysponujesz wystarczającą liczbą punktów do odblokowania ich wszystkich to dokładnie przemyśl swój wybór. Wydane punkty władzy bezpowrotnie przepadają, tak więc najpierw dobrze jest zagwarantować sobie dostęp do tych obszarów świata, w których więcej się zdziała.

Dzięki zwiększaniu wpływów możesz odblokowywać nowe profity Inkwizycji - Punkty władzy (Power) oraz wpływy Inkwizycji (Influence) | Zarządzanie Inkwizycją - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Dzięki zwiększaniu wpływów możesz odblokowywać nowe profity Inkwizycji

Wpływy (Influence) wykorzystywane są w grze do nabywania nowych profitów (perków) Inkwizycji. Profity gwarantują różnorakie nagrody, pozwalając między innymi na odblokowanie specjalnych opcji dialogowych, otrzymanie rzadkich surowców czy uzyskanie korzystniejszych cen u handlarzy. Więcej na ich temat dowiesz się z rozdziału Profity (perki) Inkwizycji. Także i w tym przypadku dobrze jest dokładnie przemyślić każdy zakup, zwłaszcza że kolejne punkty wpływów zdobywa się stosunkowo wolno - podobnie jak w przypadku doświadczenia wymagane jest zapełnienie całego paska żeby awansować na "wyższy poziom" wpływów.