Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zarys fabuły Dragon Age: Inkwizycja | Historia Dragon Age poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Uwaga! Tekst może zawierać spoilery dotyczące fabuły gry lub jej poprzedniczek

Po zmniejszeniu skali opowieści (czego doświadczyliśmy w Dragon Age II) seria wraca do korzeni i znów oferuje nam udział w wydarzeniach tyleż donośnych, co borykających niemal cały znany świat. Akcja toczy się dziesięć lat po wypadkach, jakie nastąpiły w mieście Kirkwall z udziałem bohatera poprzedniej odsłony, doprowadzając do wybuchu otwartej wojny między magami, próbującymi siłą zapewnić sobie prawo do całkowitej wolności, a templariuszami, którzy chcą kontynuować misję utrzymywania w ryzach użytkowników magii, tym razem realizując program ostatecznego rozwiązania kwestii czarodziejskiej.

W momencie rozpoczęcia Dragon Age: Inquisition wojna na wyniszczenie szaleje w najlepsze, pogrążając w chaosie ziemie od Imperium Tevinter po Ferelden (z północy na południe) i od Orlais po Antivę (z zachodu na wschód). Co gorsza, okoliczności te stają się dla kogoś dogodną okazją do tego, by doprowadzić do rozdarcia Zasłony i otworzyć demonom z Pustki drogę do świata ludzi.

Inwazja demonów, wojna na skalę światową... Brakuje jeszcze tylko kolejnej Plagi na dokładkę. - Zarys fabuły Dragon Age: Inkwizycja | Historia Dragon Age - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Inwazja demonów, wojna na skalę światową... Brakuje jeszcze tylko kolejnej Plagi na dokładkę.

Jak można się domyślić, zadaniem gracza jest zażegnanie konfliktu między magami a templariuszami oraz zamknięcie przejścia do równoległego wymiaru, wraz z usunięciem skutków tego wydarzenia i przykładnym ukaraniem człowieka lub innej istoty, która dopuściła się podobnej zbrodni.

Na szczęście tym razem bohater nie startuje od przysłowiowego "zera" i nie musi wsławiać się jakiegoś rodzaju heroicznym czynem, zanim zostanie w ogóle dostrzeżony przez potęgi rządzące w Thedas. Niezależnie od wybranej rasy czy klasy, obejmujemy bowiem funkcję przywódcy Inkwizycji, młodej organizacji powołanej jako niezależna siła, która ma za zadanie, ogólnie rzecz ujmując, wyleczyć świat z trawiących go bolączek. Niemniej, na starcie naszemu stronnictwu będzie daleko do miana jednego z najistotniejszych graczy w uniwersum - zanim zdobędziemy taką pozycję, czeka nas żmudna praca, związana z pomnażaniem swoich zasobów (tak pieniężnych, jak i ludzkich), podnoszeniem z ruin lub przejmowaniem placówek, z których moglibyśmy roztaczać swoje wpływy, a także budowaniem dobrych stosunków z poszczególnymi krajami czy frakcjami. A wszystko po to, by w ostatecznym rozrachunku to od sił Inkwizycji (szczególnie zaś od decyzji jej przywódcy) zależało, jak potoczą się losy świata.

Rzecz jasna, osadzenie gracza w roli lidera potężnej organizacji nie oznacza, że tym razem po świecie wędrujemy, prowadząc wszędzie zbrojne oddziały. W dalszym ciągu bohaterowi towarzyszy garstka śmiałków - reprezentujących odmienne rasy i ugrupowania - którzy wspierają przywódcę Inkwizycji i mogą na swój sposób próbować oddziaływać na kierunek podejmowanych przez niego działań. Wśród kompanów można wymienić miedzy innymi dobrze znanego krasnoluda Varrika, a także nie mniej rozpoznawalną Poszukiwaczkę Cassandrę.

Poznali się, kiedy jedno z nich było przesłuchującym, a drugie przesłuchiwanym, zaś teraz walczą ramię w ramię u boku przywódcy Inkwizycji. Jak może układać się współpraca Cassandry i Varrika? - Zarys fabuły Dragon Age: Inkwizycja | Historia Dragon Age - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Poznali się, kiedy jedno z nich było przesłuchującym, a drugie przesłuchiwanym, zaś teraz walczą ramię w ramię u boku przywódcy Inkwizycji. Jak może układać się współpraca Cassandry i Varrika?

Na koniec warto wspomnieć, że istotną rolę w fabule Dragon Age: Inquisition odgrywają starzy znajomi. Na swojej drodze możemy spotkać zarówno Szarego Strażnika będącego bohaterem gry Dragon Age: Początek (zakładając, że przeżył walkę z Arcydemonem w finale pierwszej części), jak i protagonist(k)ę z Dragon Age II. Ważne miejsce w opowieści zajmuje też Morrigan, która towarzyszyła głównemu bohaterowi Początku jako członkini drużyny, by na koniec zniknąć i nie pojawić się nawet na moment w drugiej odsłonie serii. Niestety, powrót wiedźmy z Głuszy nie oznacza ponownego przeżywania przygód razem z nią - choć scenarzyści przypisali tej postaci duże znaczenie w fabule, graczowi nie jest dane przyłączyć jej do drużyny.