Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Co zrobić gdy natrafię na zbyt silnych przeciwników? | Pytania i odpowiedzi poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Co zrobić gdy natrafię na zbyt silnych przeciwników?

W Zaziemiu dużo problemów mogą ci początkowo sprawić np. niedźwiedzie - Co zrobić gdy natrafię na zbyt silnych przeciwników? | Pytania i odpowiedzi - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
W Zaziemiu dużo problemów mogą ci początkowo sprawić np. niedźwiedzie

Przeciwników w Dragon Age: Inkwizycji można rozróżniać na kilka zasadniczych sposobów i jednym z nich jest prezentowany przez nich poziom doświadczenia. W tym konkretnym przypadku wrogów możemy podzielić na dwie główne grupy. Pierwszą grupą są przeciwnicy reprezentujący podobny poziom doświadczenia do członków drużyny. Druga grupa to wrogowie znajdujący się na wyższym, odgórnie ustalonym poziomie doświadczenia. W początkowej fazie rozgrywki mowa tu przede wszystkim o niedźwiedziach czy silniejszych demonach, które mogą na przykład znajdować się na ósmym czy dwunastym poziomie doświadczenia. Próba zaatakowania wspomnianych wyżej lepiej rozwiniętych przeciwników bardzo często kończy się porażką i to nawet podczas zabawy na jednym z niższych poziomów trudności. Niewiele pomogą w takiej sytuacji próby odciągania pojedynczych wrogów czy korzystania z najlepszych broni i czarów, bo przewaga i tak będzie duża (lub wręcz miażdżąca).

To na jakim poziomie znajdują się pobliscy wrogowie możesz sprawdzać klikając na nich, najlepiej z bezpiecznej odległości. Jeśli zauważysz, że są lepiej rozwinięci to zdecydowanie polecam oddalić się i albo powrócić do nich w dalszej części gry (co najmniej po awansowaniu na taki sam poziom doświadczenia jak oni) lub odnajdując alternatywną ścieżkę przemarszu do celu. W określonych sytuacjach możesz się też ratować skorzystaniem z wierzchowca (mounta), dzięki któremu będziesz mógł próbować szybko przemknąć obok wrogów. Nie zawsze jednak taktyka użycia wierzchowca działa zgodnie z oczekiwaniami, gdyż np. wrodzy łucznicy czy magowie mogą skutecznie zaatakować zwierzę i zrzucić z niego bohatera, zmuszając go tym samym do walki. W sytuacji podbramkowej pamiętaj też o tym, że możesz nakazać swoim podwładnym zaprzestanie ataków i następnie rzucić się do ucieczki. Z metody tej korzystaj jedynie w ostateczności.

Smoki wliczane są do najsilniejszych potworów gry - Co zrobić gdy natrafię na zbyt silnych przeciwników? | Pytania i odpowiedzi - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Smoki wliczane są do najsilniejszych potworów gry

Nieco inaczej od "standardowych" wrogów traktowane są elitarne potwory. Mowa tu w głównej mierze o bossach napotykanych w głównych misjach czy o wielkich smokach. W tego typu sytuacjach znalezienie się na tym samym poziomie doświadczenia co potężna kreatura (np. na dwunastym) może okazać się niewystarczające do odniesienia zwycięstwa. Na potyczki z najsilniejszymi potworami ze świata gry radzę zabierać się dopiero po uzyskaniu przewagi jednego-dwóch poziomów doświadczenia i możliwie jak najlepszym doposażeniu członków drużyny.