Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

W jakiej kolejności badać lokacje na początku gry? | Pytania i odpowiedzi poradnik Dragon Age: Inkwizycja

W jakiej kolejności badać lokacje na początku gry?

Dokładnie spenetruj cały Azyl (Haven) - W jakiej kolejności badać lokacje na początku gry? | Pytania i odpowiedzi - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Dokładnie spenetruj cały Azyl (Haven)

W rozdziale Eksploracja świata gry wspominałem już między innymi o tym, że kolejne lokacje świata w Dragon Age: Inkwizycji odblokowywane są stopniowo, w miarę postępów w głównym wątku fabularnym gry. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie sobie dokonywania kolejnych postępów, dzięki czemu z jednej strony zbyt szybko nie przejdziesz do lokacji z trudnymi do pokonania przeciwnikami, a z drugiej nie pominiesz opcjonalnych miejscówek, z których będziesz mógł pozyskać dodatkowe skarby, doświadczenie czy na przykład nowych sojuszników.

Na samym początku gry (po zaliczeniu prologu) postaraj się bardzo dokładnie zbadać cały Azyl (Haven), czyli wioskę stanowiącą pierwszą główną siedzibę Inkwizycji. Za takim działaniem przemawia to, że w trakcie pobytu w Azylu możesz pozyskać pierwsze składniki do crafitngu oraz zająć się zaliczeniem questów czy pozbieraniem notatek, dzięki którym już na starcie gry awansujesz o 1-2 poziomy.

Zbadaj tyle Zaziemia (Hinterlands) na ile pozwala na to Twój aktualny poziom doświadczenia - W jakiej kolejności badać lokacje na początku gry? | Pytania i odpowiedzi - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Zbadaj tyle Zaziemia (Hinterlands) na ile pozwala na to Twój aktualny poziom doświadczenia

Pierwszą dużą lokacją, do której otrzymasz dostęp, jest Zaziemie (Hinterlands). Podobnie jak w przypadku Azylu dobrze jest ją dość starannie zacząć badać, zwracając szczególną uwagę na skrzynie z lootem oraz na wykrzykniki symbolizujące miejsca rozpoczynania pobocznych questów (w Zaziemiu jest ich całe mnóstwo).

Gra niestety "nie pozwoli ci" odkryć całego Zaziemia od razu na początku gry. Niektóre obszary tej lokacji (np. wioska Redcliffe) będą zablokowane do momentu zaliczenia określonych głównych questów. Jeszcze większym problemem jest to, że obrzeża Zaziemia są okupowane przez znacznie silniejsze potwory (głównie przez te na 8 lub 12 poziomie doświadczenia), z którymi początkująca drużyna może sobie kompletnie nie poradzić. Dalszą eksplorację i ostateczne "zabezpieczenie" wszystkich tego typu obszarów dobrze jest zostawić więc sobie na później.

Zajmij się niektórymi początkowymi questami i odwiedź kilka opcjonalnych obszarów - W jakiej kolejności badać lokacje na początku gry? | Pytania i odpowiedzi - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Zajmij się niektórymi początkowymi questami i odwiedź kilka opcjonalnych obszarów

W miarę możliwości radziłbym dość wcześnie pozaliczać kilka początkowych głównych questów, przynajmniej do momentu dokonania wyboru pomiędzy sprzymierzeniem się z templariuszami lub zbuntowanymi magami. W międzyczasie odblokujesz sobie dostęp do Val Royeaux oraz do kilku większych opcjonalnych lokacji. Polecam wybrać się w szczególności na Wybrzeże Sztormów (The Storm Coast) gdzie pojawi się opcja zrekrutowania Żelaznego Byka. Oprócz tego możesz odwiedzić między innymi Zakazaną Oazę (The Forbidden Oasis).

W dalszej części gry proponuję na przemian badać nowo odblokowywane dodatkowe obszary świata i zajmować się zaliczaniem nowych głównych questów (w odrębnych lokacjach). Przed przystąpieniem do każdego "dużego" głównego zadania sprawdzaj jednak zawsze sugerowany przez grę poziom doświadczenia drużyny. Jeśli przykładowo nie jest zalecane rozpoczęcie danego głównego questu postaciami poniżej 10 poziomu doświadczenia to spędź więcej czasu w dodatkowych obszarach świata żeby dostatecznie wzmocnić swoich towarzyszy. Zapobiegnie to (POWAŻNYM) problemom z ukończeniem takiej głównej misji.

Uwaga! Sugestie odnośnie stopnia rozwinięcia drużyny w głównych misjach Dragon Age: Inkwizycji odnajdziesz też w poradniku z opisem przejścia gry.