Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Odblokowywanie nowych obszarów świata | Eksploracja świata gry poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Odblokowywanie nowych obszarów świata

Przykładowa misja związana z odblokowaniem nowej lokacji na mapie świata - Odblokowywanie nowych obszarów świata | Eksploracja świata gry - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Przykładowa misja związana z odblokowaniem nowej lokacji na mapie świata

W poprzednich częściach serii Dragon Age gracz dysponował dużą swobodą przemierzania całego świata gry praktycznie już od samego początku zabawy. W Inkwizycji dostępny świat jest ogromny, ALE dostęp do kolejnych części jest odblokowywany w sposób stopniowy. Na początku gry drużyna może odwiedzić tylko kilka początkowych obszarów. W celu odblokowania kolejnych interaktywnych terenów wymagane jest zaliczenie odpowiednich misji aktywowanych z poziomu mapy znajdującej się w sali wojennej. Mowa tu przede wszystkim o zadaniach powiązanych z głównym wątkiem fabularnym, aczkolwiek w grze jest także wiele opcjonalnych obszarów, których nie trzeba odwiedzać za wszelką cenę. Więcej informacji na temat korzystania ze stołu wojennego odnajdziesz na stronie Sala wojenna w rozdziale przewodnika zatytułowanym Zarządzanie Inkwizycją.

Uwaga - Do zaliczania misji związanych z udostępnianiem nowych obszarów bardzo często potrzebne są duże ilości punktów władzy (Power). Staraj się w rezultacie gromadzić te punkty już od samego początku gry.

Zaliczenie odpowiedniej misji z poziomu sali wojennej doprowadzi do odblokowania nowego obszaru świata gry i zostaniesz o tym oczywiście poinformowany - Odblokowywanie nowych obszarów świata | Eksploracja świata gry - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Zaliczenie odpowiedniej misji z poziomu sali wojennej doprowadzi do odblokowania nowego obszaru świata gry i zostaniesz o tym oczywiście poinformowany. Przykładowy tego typu komunikat pokazany został na powyższym obrazku. Warto przy okazji dodać, że gra zawsze zaproponuje odbycie od razu wyprawy do nowej lokacji. Na taki krok radzę decydować się jednak tylko wtedy gdy drużyna jest przygotowana na nowe wyzwania, tj. gdy jej członkowie nie znajdują się na zbyt niskich poziomach doświadczenia (w nowych lokacjach często napotyka się silniejszych wrogów).

W kilku lokacjach możesz napotkać na obszary niedostępne (zniszczone mosty, zawalone przejścia), choć znajdować się za nimi może całkiem spory obszar działania. Gdy zlokalizujesz takie miejsce pojawi się ono na mapie jako prostokątna flaga. Pójdź w to miejsce i oznacz je wbijając flagę we wskazane miejsce (klawiszem akcji). Od tego momentu będziesz mieć możliwość - podobnie jak w przypadku odblokowywania całych lokacji - odblokowanie tej strefy z poziomu stołu narad w sali wojennej, oczywiście będzie to kosztować określoną ilość punktów władzy.