Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozmowy z postaciami niezależnymi | Dodatkowe mechanizmy rozgrywki poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Przykład ważnej decyzji do podjęcia w trakcie rozmowy - Rozmowy z postaciami niezależnymi | Dodatkowe mechanizmy rozgrywki - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Przykład ważnej decyzji do podjęcia w trakcie rozmowy

Istotnym elementem gry Dragon Age: Inkwizycja są dialogi odbywane z towarzyszami i napotkanymi w świecie postaciami niezależnymi (NPC). Część dialogów prowadzona jest jedynie jako element fabularny, gdzie poznajesz historie i ciekawostki o świecie. Jednak tym, co najistotniejsze są decyzje i wybory podejmowane podczas rozmowy. Gdy zostaniesz o coś zapytany sam możesz wybrać komentarz jakim chcesz odpowiedzieć. Menu wyboru zostało zaprezentowane jako koło wyboru, na którym klikasz kwestię do wypowiedzenia. Większość wyborów jest jedynie opinią/komentarzem i nie wpływa na przebieg wydarzeń, lecz odpowiadając w sposób zgodny z przekonaniami członków drużyny możesz zaskarbić sobie ich poparcie - sympatię. Jednakże część decyzji to wybory na całą grę, które kształtują przebieg rozgrywki i odbijają się na wewnętrznym uniwersum. Takie decyzje to np. postanowienia o wydaniu na kimś egzekucji, czy decyzja o przystąpieniu do magów/templariuszy jako grupy sojuszniczej.

Ważniejsze decyzje mają nieco ułatwiony przebieg: najeżdżając na daną pozycję z menu wyborów pojawiają się intuicyjne ikony pośrodku, prezentujące twoją postawę wobec rozmówcy (np. aprobata, wrogość, czy flirt). Decyzje ostatecznego wyboru w najważniejszych kwestiach powodują zmianę wyglądu koła wyboru i komentarz nad każdą z opcji. Tych decyzji nie można już zmienić.