Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sterowanie wojownikami na polu bitwy w Dragon Age Inkwizycja | Walka poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Sterowanie wojownikami na polu bitwy

Kasandra podąża razem z drużyną od samego początku gry - Sterowanie wojownikami na polu bitwy w Dragon Age Inkwizycja | Walka - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Kasandra podąża razem z drużyną od samego początku gry

Wojownicy odgrywają w Dragon Age: Inkwizycji bardzo ważną rolę na polu bitwy, wyraźnie pomagając drużynie w skutecznym wygrywaniu kolejnych potyczek. Zawsze powinieneś mieć w drużynie co najmniej jednego wojownika i to niezależnie od preferowanego stylu gry. W przypadku gdy główny bohater jest reprezentantem innej klasy możesz wręcz pokusić się o dysponowanie dwoma wojownikami. Dobrą wiadomością jest w tym przypadku to, że od samego początku gry z drużyną podąża już jedna wojowniczka - Kasandra. Nieco później możliwe staje się także zrekrutowanie innych postaci z tej klasy - jak chociażby Blackwalla czy Żelaznego Byka (Iron Bull).

Używaj wojowników do odwracania uwagi wrogów od łuczników i magów z drużyny - Sterowanie wojownikami na polu bitwy w Dragon Age Inkwizycja | Walka - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Używaj wojowników do odwracania uwagi wrogów od łuczników i magów z drużyny

Z rozdziału Tworzenie postaci wiesz już, że wojownicy mogą niejako specjalizować się w dwóch dziedzinach, a mianowicie w korzystaniu z kombinacji broni jednoręcznej i tarczy lub z broni dwuręcznej. Wybór specjalizacji wymusza oczywiście nieco inne podejście do tematu prowadzenia walk. Wojownicy wyposażeni w tarcze są przede wszystkim lepiej chronieni, dzięki czemu są w stanie dłużej przetrzymać ataki ze strony silnych przeciwników. Z drugiej strony jednak mogą oni wykorzystywać swoje tarcze również w celach ofensywnych, odpalając na przykład umiejętności pozwalające na wykonywanie potężnych uderzeń tarczą. Jeśli zaś chodzi o wojowników z bronią dwuręczną, postacie te bardzo wyraźnie "zachęcane" są do jak najbardziej ofensywnego trybu działania. Warto w rezultacie inwestować w odblokowywanie umiejętności pozwalających na zadawanie im dużych obrażeń. Wojownicy używający broni dwuręcznej mogą też pokusić się o założenie ciężkiej zbroi, aczkolwiek wybór ten może znacząco ograniczyć ich mobilność.

Niezależnie od obranej specjalizacji wojownicy z Twojej drużyny mają dwa zasadnicze zadania:

  • Atakowanie oraz odwracanie uwagi najsilniejszych wrogów, którzy zadają największe obrażenia i mają najdłuższe paski zdrowia.
  • Ochranianie przed atakami przeciwników gorzej radzących sobie w defensywie sojuszników, czyli magów oraz łotrzyków specjalizujących się w walce dystansowej. Gdy tylko widzisz, że są oni atakowani staraj się im pomagać lub dzięki odpowiednim umiejętnościom (np. okrzykom) ponownie próbuj zwrócić uwagę sił wroga na wojownikach.