Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje wstępne | Zachodnie Podejście | Dragon Age Inkwizycja poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Informacje wstępne

W Zachodnim Podejściu do zbadania jest wiele ciekawych miejsc - Informacje wstępne | Zachodnie Podejście | Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
W Zachodnim Podejściu do zbadania jest wiele ciekawych miejsc

Zachodnie Podejście (The Western Approach) to jedna z większych lokacji świata gry. Miejsce to teoretycznie bada się w ramach zaliczania głównego wątku fabularnego gry (quest "Oto jest otchłań"), ale wizyta ta jest stosunkowo krótka i składa się na nią tylko jedna większa bitwa. Na szczęście w lokacji tej do ukończenia jest także wiele pobocznych zadań i do zdobycia wiele wartościowych skarbów (część z nich w dodatkowych mniejszych miejscówkach), tak więc zdecydowanie polecam pozostać tu na dłużej.

Sposób odblokowania tego obszaru świata: Musisz wybrać z mapy wojennej operację "Zbadaj Zachodnie Podejście" (Investigate the Western Approach) i ją zaliczyć. Jest to możliwe tylko jeśli dysponujesz co najmniej 8 punktami władzy.

Sugerowany poziom doświadczenia: Dużą część obszarów wchodzących w skład Zachodniego Podejścia możesz zabezpieczyć grając drużyną z okolic dwunastego poziomu doświadczenia. W większym stopniu przygotuj się do trzech wypraw - do ataku na Twierdzę Gryfiego Skrzydła (wskazany awans na 13-14 poziom, dzięki czemu łatwo pokonasz przywódcę bandytów), do odwiedzin w ruinach Coracavus (wymagane rozegranie potyczki z gigantem z 14 poziomu) oraz do pojedynku z wielkim smokiem (wskazany awans na co najmniej 15 poziom).

Ważne informacje:

1) Elementem odróżniającym Zachodnie Podejście chociażby od Zaziemia jest możliwość zdobycia Twierdzy Gryfiego Skrzydła (Griffon Wing Keep). Twierdza ta domyślnie kontrolowana jest przez bandytów, aczkolwiek dzięki zaliczeniu pobocznego zadania "Twierdza Gryfiego Skrzydła" (Assault on Griffon Wing Keep) może ona przejść pod kontrolę sił Inkwizycji i stać się jej przyczółkiem (dodatkowo stają się wtedy dostępne nowe poboczne questy).

2) W północnej części Zachodniego Podejścia natrafisz na trujące opary oraz na dużą zamkniętą bramę. Nie przejmuj się tym, że zablokowanych obszarów początkowo nie możesz zbadać, bo gra pozwoli ci zagwarantować sobie do nich dostęp. Więcej informacji na ten temat odnajdziesz na stronie Ukryte obszary.

3) W Zachodnim Podejściu przebywa wielki smok, ale gra pozwoli ci na szczęście dokładnie wybrać sobie moment stoczenia pojedynku z wielką latającą bestią. Do bitwy nie dojdzie mianowicie do momentu wykonania pobocznych zleceń otrzymanych od alchemisty Frederica przebywającego w południowej części mapy. Omówienie questów związanych z tą postacią oraz ze smokiem odnajdziesz w poradniku z opisem przejścia gry. Dodatkowo w północnej części Zachodniego Podejścia (obszar za zamkniętymi bramami) spotkasz kilka gigantów. Słabo rozwinięta drużyna może mieć z nimi trochę kłopotów, ale w razie problemów można je ominąć.