Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje wstępne | Podniebna Twierdza | Dragon Age Inkwizycja poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Informacje wstępne

Podniebna Twierdza staje się bazą Inkwizycji po przymusowej ucieczce z Azylu - Informacje wstępne | Podniebna Twierdza | Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Podniebna Twierdza staje się bazą Inkwizycji po przymusowej ucieczce z Azylu

Podniebna Twierdza (Skyhold) jest drugą i zarazam ostatnią główną bazą wypadową Inkwizycji. Lokacja ta jest niedostępna na początku gry i dociera się do niej dopiero w wyniku postępów dokonywanych w głównym wątkmu fabularnym gry. Podobnie jak w przypadku Azylu nie musisz obawiać się tego, że spotkasz w twierdzy jakichś przeciwników. Możesz w trakcie pobytu w tej lokacji na spokojnie planować kolejne posunięcia, odbywać rozmowy z towarzyszami, handlować, zajmować się craftingiem czy wreszcie upiększać samą twierdzę.

Sposób odblokowania tego obszaru świata: Automatycznie w trakcie zaliczania głównego zadania "W twym sercu gorzeć będzie" (In Your Heart Shall Burn).

Sugerowany poziom doświadczenia: W Podniebnej Twierdzy nie spotkasz żadnych przeciwników.

Ważne informacje:

1) Podniebna Twierdza jest znacznie większą lokacją od Azylu i zbadanie jej wszystkich zakamarków może ci zająć trochę czasu. Na taki krok radzę zdecydować się jednak dopiero jakiś czas po przybyciu do tej lokacji, albowiem podczas pierwszej wizyty w twierdzy niektóre obszary (np. ogród czy kwatera głównego bohatera) będą jeszcze niedostępne i nie będziesz też mógł porozmawiać ze wszystkimi dostępnymi postaciami niezależnymi.

2) Twierdza składa się z dwóch głównych poziomów. Na wyższym poziomie dziedzińca odnajdziesz między innymi salę wojenną, salę tronową oraz ogród. Na niższym poziomie dziedzińca znajduje się między innymi tawerna (sprawdź jej wszystkie piętra) i w okolicy tej spotkasz ponadto wielu towarzyszy. Oprócz tego istnieje odrębny poziom twierdzy zwany kazamatami (Undercroft). Możesz się do niego przenosić dzięki drzwiom zlokalizowanym w sali tronowej. W kazamatach główny bohater może między innymi spotykać się z NPC-ami zajmującymi się craftingiem.

3) W przeciwieństwie do Azylu możesz zmieniać wygląd Podniebnej Twierdzy, wpływając na przykład na kształt znajdujących się w niej okiennic. Zmian wizualnych dokonuje się w trakcie pobytu w kazamatach. Oprócz tego możesz w ograniczonym zakresie rozbudowywać twierdzę, wzbogacając ją na przykład o arenę, na której wojownicy będą mogli trenować. Ulepszenia twierdzy są możliwe dzięki odnajdywaniu miejsc wycinki oraz kamieniołomów w innych obszarach świata i więcej informacji na ten temat odnajdziesz w przewodniku do gry.

4) Tak jak już wcześniej wspomniałem do Podniebnej Twierdzy przenoszą się wszyscy członkowie Inkwizycji. Oznacza to, że powinieneś się zachowywać identycznie jak w przypadku Azylu i spotykać się z sojusznikami gdy tylko jest to możliwe. Polecam odbywać rozmowy z członkami drużyny oraz z innymi postaciami niezależnymi po każdej dłuższej wyprawie oraz po każdym zakończonym głównym queście. Pozwoli ci to niejednokrotnie odblokować nowe zadania towarzyszy, poprawić swoje relacje z nimi czy po prostu wybrać niedostępne wcześniej opcje dialogowe. Za każdym razem gdy powracasz do Podniebnej Twierdzy odwiedzaj też salę wojenną, przekazuj nowe znaleziska do badań (ich analizą zajmuje się Helisma) i sprawdzaj czy nie ma nowych wyroków do wydania w sali tronowej (ich omówienia znajdują się w poradniku z opisem przejścia gry).

5) W Podniebnej Twierdzy nie odnajdziesz żadnych unikalnych skarbów, ale za to możesz zajmować się kolekcjonowaniem nowych wpisów do kodeksu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że szansa na zdobycie niektórych wpisów pojawia się dopiero po wystarczającym awansowaniu w głównej fabule, np. po zaproszeniu do Podniebnej Twierdzy trenerów specjalizacji.

6) Wspomniani wyżej trenerzy specjalizacji docierają do Podniebnej Twierdzy po zaliczeniu operacji "Specjalizacje Inkwizytora" (Specializations for the Inquisitor). Są oni unikalni w zależności od wybranej na samym początku gry klasy głównego bohatera. Polecam spotkać się ze wszystkimi trzema trenerami żeby odblokować związane z nimi questy (ich omówienia znajdują się w poradniku z opisem przejścia gry). Decyzję odnośnie wyboru specjalizacji możesz zostawić sobie na sam koniec i najpierw powykonywać wszystkie czynności w ramach otrzymanych zadań.