Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje wstępne | Val Royeaux | Dragon Age Inkwizycja poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Informacje wstępne

Val Royeaux odwiedza się w głównym queście, ale warto tu też powracać w dalszej części gry - Informacje wstępne | Val Royeaux | Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Val Royeaux odwiedza się w głównym queście, ale warto tu też powracać w dalszej części gry

Val Royeaux jest miastem, do którego drużyna musi udać się w początkowej fazie gry. Ma to konkretnie miejsce podczas zaliczania głównego questu "Nieusatające zagrożenie". Nie jest to rozległa lokacja, aczkolwiek dobrze jest ją bardzo dokładnie zbadać, tym bardziej że nie spotkasz w tym miejscu żadnych wrogów. Warto rozejrzeć się za postaciami, z którymi można porozmawiać lub pohandlować, jak również za licznymi wpisami do kodeksu, dzięki którym w łatwy sposób można zdobyć duże ilości doświadczenia.

Sposób odblokowania tego obszaru świata: Automatycznie w trakcie zaliczania głównego zadania "Nieustające zagrożenie" (The Threat Remains).

Sugerowany poziom doświadczenia: W głównej części Val Royeaux nie spotkasz żadnych przeciwników. Wyjątek stanowią drobne lokacje powiązane z tym miastem (m.in. alejka, w której drużyna spotyka Serę), ale i w tym przypadku nie trzeba jakoś szczególnie się przygotowywać.

Ważne informacje:

1) Val Royeaux to dwupoziomowa lokacja, przy czym nie odnajdziesz w niej schodów prowadzących na górne balkoniki. Jedynym sposobem na przeniesienie się na wyższy poziom jest wywołanie mapy okolicy i wybranie jednego z kilku dostępnych punktów szybkiej podróży.

2) W Val Royeaux przebywa wielu handlarzy i już podczas pierwszej wizyty w mieście warto dokładnie przejrzeć ich oferty. Bardzo ważną informacją jest to, że nie wszyscy handlarze są obecni w Val Royeaux od początku gry. Niektórzy z nich pojawią się dopiero w miarę postępów w głównym wątku fabularnym. Dobrze jest więc w dalszej części kampanii (np. po odblokowaniu Podniebnej Twierdzy) powrócić do Val Royeaux i rozejrzeć się za nowymi NPC-ami.

3) Podczas składania wizyty w Val Royeaux pojawia się okazja do zrekrutowania dwóch nowych członków drużyny - Sery oraz Vivienne. Jako że pozyskanie tych towarzyszek nie jest oczywistą sprawą (tj. nie odnajdziesz ich bezpośrednio na głównej mapie) polecam zapoznać się z opisami zadań "Przyjaciel Rudej Jenny" oraz "Imperialny zaklinacz" (questy Wewnętrznego Kręgu).