Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czystka (Cleaning House) | Solucja Dragon Age Inkwizycja poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Czystka (Cleaning House)

Sposób odblokowania: Spotkanie się ze zwiadowczynią Harding.

Zleceniodawca: Zwiadowczyni Harding (M5,1)

Od Harding dowiesz się o zaginionych członkach Inkwizycji - Czystka (Cleaning House) | Solucja Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Od Harding dowiesz się o zaginionych członkach Inkwizycji

Zadanie to jest odblokowywane tuż po dotarciu do Wybrzeża Sztormów (The Storm Coast) po raz pierwszy, a konkretnie po zakończonym spotkaniu ze zwiadowczynią Harding (M5,1). Od zwiadowczyni dowiesz się między innymi o utracie kontaktu z grupą żołnierzy Inkwizycji, którzy mieli spotkać się z lokalnymi bandytami. Zostaniesz poproszony o bliższe przyjrzenie się sprawie ich zaginięcia.

Rozpraw się z bandytami i zbadaj jeden z okolicznych budynków - Czystka (Cleaning House) | Solucja Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Rozpraw się z bandytami i zbadaj jeden z okolicznych budynków

Wyrusz na południe. Docelowo musisz dotrzeć do lasu na większym wzgórzu (M5,1b). Rozpocznij atakowanie przebywających w tej okolicy bandytów, wśród których będą znajdowali się wojownicy (Hessarian Blade) oraz łucznicy (Hessarian Archer). Po zakończonych walkach zlokalizuj zrujnowany budynek. Wewnątrz budynku odnajdziesz martwych żołnierzy Inkwizycji. Pozostań w tym miejscu i zlokalizuj mapę, która nakieruje Cię na główną kryjówkę mieszkających na wybrzeżu bandytów.

Odszukaj notatki bandytów - Czystka (Cleaning House) | Solucja Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Odszukaj notatki bandytów

Zanim wyruszysz w stronę głównej siedziby bandytów dobrze byłoby zająć się zaliczeniem opcjonalnego celu tego zadania. Plan zakłada mianowicie przygotowanie naszyjnika z herbem, dzięki któremu będzie możliwe dotarcie do lidera bandytów i wyzwanie go na pojedynek. Zacznij od odnalezienia w budynku notatek bandytów (Bandit Notes), dzięki czemu uzyskasz dostęp do nowego przepisu (Recipe: Mercy's Crest).

Musisz przygotować herb po wejściu w interakcję ze stołem zamówień - Czystka (Cleaning House) | Solucja Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Musisz przygotować herb po wejściu w interakcję ze stołem zamówień

Musisz teraz zachować się w analogiczny sposób do zadań z realizowaniem zamówień (Requisition) Inkwizycji, a więc pozyskać odpowiednie składniki. Są to:

  • Jedna skóra głębinowca (Deepstalker Hide) - Głębinowce przebywają między innymi w każdej z jaskiń znajdujących się na wybrzeżu. Po pokonaniu każdego takiego potwora sprawdzaj czy nie można pozyskać jego skóry.
  • Dwa wężowe kamienie (Serpentstone) - Surowce te odnajdziesz między innymi w pobliżu miejsca, w którym rozpocząłeś eksplorację Wybrzeża.

Po skompletowaniu składników powróć na przykład do północnego obozowiska i odszukaj stół zamówień (M5,2). Wejdź z nim w interakcję, przygotuj naszyjnik z herbem (Mercy's Crest) i załóż go z poziomu inwentarza (zajmie on miejsce amuletu głównego bohatera).

Wejście do obozowiska bandytów - Czystka (Cleaning House) | Solucja Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Wejście do obozowiska bandytów

Ruszaj dalej na południe. Tuż po zejściu z góry powinieneś dotrzeć do obozowiska bandytów (Hessarian Camp) (M5,1c). Jeżeli masz założony naszyjnik z herbem (Mercy's Crest) to nie zostaniesz zaatakowany przez wartowników stojących przy głównej bramie i będziesz mógł od razu wejść do środka celem spotkania się z liderem bandytów (Hessarian Leader).

Pokonaj lidera bandytów w bezpośredniej walce - Czystka (Cleaning House) | Solucja Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Pokonaj lidera bandytów w bezpośredniej walce

Zapisz sobie stan gry i następnie zainicjuj rozmowę z liderem bandytów, która doprowadzi do przystąpienia do honorowego pojedynku z tą postacią. W trakcie walk oprócz lidera uważaj też na towarzyszące mu ogary mabari (Hessarian Hound), pamiętając przede wszystkim o tym żeby dbać o słabiej opancerzonych członków drużyny (utrzymywanie ich w bezpiecznej odległości i leczenie jeśli zajdzie taka potrzeba). Pokonanie lidera bandytów zakończy ten quest. Co więcej, zyskasz wsparcie bandytów i przejmiesz kontrolę nad ich obozowiskiem, do którego będziesz mógł powracać z wykorzystaniem opcji szybkiej podróży (np. po to żeby odpocząć).

Nagrody za zaliczenie zadania:

  • Odblokowanie nowego obozowiska: Obozowisko bandytów (Hessarian Camp)
  • Pozyskanie nowego agenta (tylko jeśli stoczyłeś honorowy pojedynek)
  • Doświadczenie (dużo)
  • 330 punktów wpływów
  • 5 punktów władzy
  • Przepis (Recipe: Mercy's Crest)