Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szare wspomnienia (Memories of the Grey) | Zadania towarzyszy poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Szare wspomnienia (Memories of the Grey)

Sposób odblokowania: Spotkanie się z Blackwallem.

Zleceniodawca: Blackwall (M2,10)

Zapytaj się Blackwalla o innych Szarych Strażników - Szare wspomnienia (Memories of the Grey) | Zadania towarzyszy - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Zapytaj się Blackwalla o innych Szarych Strażników

Quest ten możesz odblokować dopiero po zrekrutowaniu Blackwalla, a więc po zaliczeniu pobocznego zadania "Samotny Strażnik" (The Lone Warden). Powróć do Azylu i zlokalizuj Blackwalla - przebywa on w pobliżu siedziby lokalnego kowala (M2,10). Zainicjuj rozmowę z Blackwallem i w trakcie spotkania koniecznie porusz temat innych "zaginionych" Szarych Strażników. Otrzymasz w rezultacie opisywane zadanie i jest ono związane z odnajdywaniem artefaktów pozostawionych przez członków wspomnianego wyżej ugrupowania. Do zlokalizowania jest w sumie dziesięć artefaktów - po dwa w Zaziemiu (Hinterlands), Zachodnim Podejściu (Western Approach), Emprise du Lion, Jałowych Mokradłach (Fallow Mire) i na Wybrzeżu Sztormów (The Storm Coast). Wymienione lokacje możesz oczywiście odwiedzać w dowolnej kolejności.

Uwaga - Jeżeli nie zająłeś się tym zadaniem na początku gry to będzie ono też dostępne po dotarciu do Podniebnej Twierdzy (Skyhold).

W lokacji Zaziemie (Hinterlands) artefakty są w następujących miejscach:

 1. Pióro gryfona (Griffon Feather) ukryto w zachodnim lesie, tuż przy jednym z obozowisk (M3,16a)
 2. Mapy Głębokich Ścieżek (Maps of the Deep Roads) ukryto w forcie Calenhad (Calenhad's Foothold) zlokalizowanym niedaleko jeziora i jednego z obozowisk (M3,16b)
 3. Traktaty Szarych Strażników (Grey Warden Treaties) ukryto w centralnej części mapy, niedaleko jednego z astrariów (M5,5a)
 4. Odznakę dowódcy (Warden-Commander's Badge) ukryto w chatce w południowej części mapy, niedaleko jednego z obozowisk (M5,5b)

W lokacji Wybrzeże Sztormów (The Storm Coast) artefakty są w następujących miejscach:

W lokacji Jałowe Mokradła (The Fallow Mire) artefakty są w następujących miejscach - Szare wspomnienia (Memories of the Grey) | Zadania towarzyszy - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

W lokacji Jałowe Mokradła (The Fallow Mire) artefakty są w następujących miejscach:

 • Tom Szarych Strażników (Grey Warden Tome) ukryto w pomieszczeniu nad bramą wejściową do twierdzy Hargrave (Hargrave Keep), która jest zlokalizowana w południowo-zachodniej części mokradeł (M9,1a). Po wejściu do twierdzy musisz skorzystać ze schodów wiodących na jej mury, pozbywając się po drodze przeciwników jeśli zajdzie taka potrzeba. Cel podróży to pokazane na powyższym obrazku zamknięte drzwi. Może je otworzyć wyłącznie łotrzyk (rogue) i tylko jeśli dysponuje profitem (perkiem) Inkwizycji "Szybkie ręce, dobre narzędzia" (Deft Hands, Fine Tools). Po otwarciu drzwi odszukaj artefakt.
 • Sztandar Szarych Strażników (Grey Warden Tome) jest w tej części twierdzy Hargrave (Hargrave Keep), w której stacza się pojedynek z liderem barbarzyńców - Ręką Kortha (Hand of Korth) (M9,1b).
W lokacji Zachodnie Podejście (The Western Approach) artefakty są w następujących miejscach - Szare wspomnienia (Memories of the Grey) | Zadania towarzyszy - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

W lokacji Zachodnie Podejście (The Western Approach) artefakty są w następujących miejscach:

 • Fiolkę z krwią arcydemona (Vial of Archdemon Blood) ukryto w Forcie Powrotne Echo (Echoback Fort), który znajduje się w północnej części mapy (M19,10a). Musisz najpierw odblokować sobie dostęp do kanionu z fortem i dokonuje się tego dzięki zaliczeniu pobocznego zadania "Kłopoty z pomiotami" (The Trouble with Darkspawn). Po dotarciu do fortu zabij wszystkich kultystów i dopiero wtedy rozejrzyj się za leżącym na drewnianym stoliku artefaktem.
 • Miecz Szarego Strażnika (Grey Warden Sword) ukryto w południowo-zachodniej części mapy, a konkretnie w miejscu, w którym znajduje się jedna ze szczelin (M19,10b). Zabij potwory i zamknij szczelinę, a następnie wespnij się na pokazaną na powyższym obrazku drewnianą konstrukcję. Na jej szczycie pozostawiono poszukiwany artefakt.
W lokacji Emprise du Lion oba artefakty ukryto w Wartowni Vlaeski (Vlaeskas Watch) zlokalizowanej w północnej części mapy (M15,16a) - Szare wspomnienia (Memories of the Grey) | Zadania towarzyszy - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

W lokacji Emprise du Lion oba artefakty ukryto w Wartowni Vlaeski (Vlaeska's Watch) zlokalizowanej w północnej części mapy (M15,16a). Wartownię pokazano na powyższym obrazku i możesz rozpocząć jej badanie dopiero po odnalezieniu klucza w ramach pobocznego zadania "Wartownia Vlaeski". W warowni do odnalezienia są:

 • Kielich Dołączenia (Joining Chalice) - artefakt ten znajduje się w dużej sali wartowni, w której walczy się między innymi z ghulami i pierwszym hurlokiem alfa (M15,15a)
 • Pancerz Szarej Straży (Grey Warden Armor) - artefakt ten znajduje się w najbardziej wysuniętej na zachód części wartowni, w miejscu, w którym drużyna wpada na drugiego hurloka alfa (M15,15b)
Zdobywanie artefaktów poprawi Twoje relacje z Szarym Strażnikiem - Szare wspomnienia (Memories of the Grey) | Zadania towarzyszy - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Zdobywanie artefaktów poprawi Twoje relacje z Szarym Strażnikiem

W nagrodę za odnajdywanie kolejnych artefaktów będziesz zyskiwał przychylność Blackwalla. Jeżeli podróżuje on z drużyną to poprawa w relacjach nastąpi automatycznie. W przeciwnym wypadku warto regularnie powracać do wspomnianego sojusznika podczas kolejnych wizyt w Azylu żeby przekazywać mu artefakty.

Nagrody za zaliczenie zadania:

 • Doświadczenie (niewiele)
 • 80 punktów wpływów