Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wszystko na czerwono (Seeing Red) | Zadania towarzyszy poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Wszystko na czerwono (Seeing Red)

Sposób odblokowania: Spotkanie się z Varrikiem.

Zleceniodawca: Varrik (M2,6)

W trakcie spotkania z Varrikiem porusz temat czerwonego lyrium - Wszystko na czerwono (Seeing Red) | Zadania towarzyszy - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
W trakcie spotkania z Varrikiem porusz temat czerwonego lyrium

Zadanie to możesz odblokować w trakcie spotkania z Varrikiem przebywającym w centralnej części Azylu (Haven) (M2,6). Podczas rozmowy z krasnoludem koniecznie porusz temat czerwonego lyrium (red lyrium), dzięki czemu otrzymasz opisywany quest związany z lokalizowaniem i niszczeniem depozytów lyrium.

Uwaga - Jeżeli nie zająłeś się tym zadaniem na początku gry to będzie ono też dostępne po dotarciu do Podniebnej Twierdzy (Skyhold).

Uwaga - Omawiane zadanie zostanie zaliczone po zniszczeniu dwunastu depozytów lyrium. W grze jest ich więcej (w sumie osiemnaście), tak więc nie musisz do każdego z nich dotrzeć. Osobiście polecam zająć się zlokalizowaniem wszystkich depozytów, dzięki czemu w maksymalnym możliwym stopniu poprawisz swoje relacje z Varrikiem.

Przykładowy depozyt - Wszystko na czerwono (Seeing Red) | Zadania towarzyszy - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Przykładowy depozyt

Do depozytów czerwonego lyrium możesz docierać w dowolnej kolejności. Po zlokalizowaniu każdego z nich musisz przełączyć się na dowolnego wojownika i następnie wejść w interakcję ze złożem żeby je zniszczyć.

W lokacji Zaziemie (Hinterlands) są następujące depozyty:

 • Pierwszy depozyt jest wewnątrz Fortu Connor w centralnej części Zaziemia (M3,2a). Po wejściu do fortu musisz rozprawić się z przebywającymi w okolicy templariuszami.
 • Drugi depozyt jest wewnątrz jaskini zlokalizowanej w południowo-wschodnim narożniku Zaziemia (M3,2b). Jaskinię tę bada się w ramach zaliczania pobocznego zadania "Kamienne sny" (Stone Dreams). Dostępu do jaskini broni lodowa bariera i w celu zniszczenia jej musisz użyć na niej ognistych ataków. Po przebiciu się przez barierę rozpraw się też z grupą demonów.
 • Trzeci depozyt jest w północno-wschodniej części Zaziemia (M3,2c). Musisz się bardzo pilnować w drodze do tego depozytu, bo w pobliżu znajduje się legowisko wielkiego smoka i ponadto wpadniesz także na szereg mniejszych smoczków (Dragonling).

W lokacji Zachodnie Podejście (The Western Approach) są następujące depozyty:

 • Pierwszy depozyt jest w kopalni znajdującej się w centralnej części mapy (M19,6a). W jaskini przebywają pająki, które najpierw musisz pozabijać. Do kopalni z depozytem wchodzi się od północnej strony.
 • Drugi depozyt również znajduje się w kopalni (M19,6b), niedaleko miejsca, w którym natrafiłeś na pierwsze złoże. Do kopalni z depozytem wchodzi się od południowej strony.
 • Trzeci depozyt znajduje się w obozowisku w południowej części mapy (M19,6c). Z jego odnalezieniem nie powinieneś mieć problemów, ale musisz uważać na okolicznych bandytów.

W lokacji Emprise du Lion są następujące depozyty:

 • Pierwszy depozyt znajduje się w północno-zachodniej części Emprise du Lion (M15,8a). Są to konkretnie niewielkie ruiny, w pobliżu których stacjonują czerwoni templariusze (nie musisz ich atakować).
 • Drugi depozyt również jest w północno-zachodniej części mapy (M15,8b). Odnajdziesz go przy ścieżce prowadzącej na wschód.
 • Trzeci depozyt znajduje się w niewielkiej odległości na wschód od drugiego (M15,8c). Jest to obozowisko czerwonych templariuszy, których najlepiej jest się w pierwszej kolejności pozbyć.
 • Czwarty depozyt znajduje się w północnej części mapy, niedaleko jednej ze szczelin nadających się do zamknięcia (M15,8d). Po zneutralizowaniu problemu szczeliny odszukaj wejście do niewielkiej jaskini.
 • Piąty depozyt znajduje się w południowej części mapy (M15,8e). Podobnie jak w przypadku trzeciego depozytu najpierw zajmij się problemem eliminacji czerwonych templariuszy. Depozyt odnajdziesz pod jedną z drewnianych konstrukcji.

W lokacji Wybrzeże Sztormów (The Storm Coast) są cztery depozyty i możesz do nich dotrzeć dopiero po odblokowaniu pobocznego zadania "Czerwona woda" (Red Water). Dzieje się tak dlatego, że musisz sobie najpierw zagwarantować dostęp do kompleksu jaskiń w północno-zachodniej części mapy. Każdy z depozytów odnajdziesz właśnie w trakcie eksploracji jaskiń (M5,10b)(M5,10c)(M5,10d)(M5,10e).

W lokacji Szmaragdowe Mogiły (Emerald Graves) są następujące depozyty:

 • Pierwszy depozyt znajduje się w lochu w południowo-wschodniej części Szmaragdowych Mogił (M17,9a).
 • Drugi depozyt znajduje się w centralnej części mapy, niedaleko wejścia do willi Maurel (M17,9b).
 • Trzeci depozyt znajduje się na terenach leśnych, w północnej części Szmaragdowych Mogił (M17,9c).

Nagrody za zaliczenie zadania:

 • Doświadczenie (dużo)
 • 200 punktów wpływów
 • 2 punkty władzy