Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

War Thunder - poradnik dla początkujących

War Thunder - poradnik dla początkujących

SPIS TREŚCI

Tier 3 | Samoloty w War Thunder War Thunder poradnik

Tier 3

Stany Zjednoczone

B-17 Latająca Forteca - Tier 3 | Samoloty w War Thunder - War Thunder - poradnik dla początkujących
B-17 Latająca Forteca

Chyba marzeniem każdego pilota jest możliwość by zasiąść za sterami legendarnej Latającej Fortecy B-17. Na tym tierze nie ma co się skupiać na innych samolotach, gdyż USA głównie kładzie nacisk na bombowce. Stany Zjednoczone nie musiały posiadać w czasie II Wojny Światowej najlepszych myśliwców z powodu ochrony przez ocean. Tak więc na myśliwce kładły nacisk państwa, które musiały w ten sposób ze sobą walczyć.

Lecz jeżeli głównie wybierzesz myśliwce, to zapewne zakochasz się w dużo lepszej wersji Airacobry - w Kingcobra. Uzbrojenie się nie zmienia, lecz mobilność oraz wytrzymałość jest znacznie lepsza. Oprócz tego jest możliwość latania udoskonalonym Korsarzem, a ten został znacząco poprawiony pod każdym względem. Oczywiście nie można zapomnieć o PBJ, ostatnim możliwym w tej nacji samolocie szturmowym, działającym na zasadzie brytyjskiego Beaufighter'a. Lecz tak naprawdę jest to zmodernizowana wersja bombowca A-25.

Związek Radziecki

Jak-3P - Tier 3 | Samoloty w War Thunder - War Thunder - poradnik dla początkujących
Jak-3P

Na tierze III najbardziej przyjemny jest czerwony Jak-3P. Samolot ten można porównać do świetnej maszyny Czerwonego Barona. Myśliwiec ten jest uzbrojony w jedno działko B-20M 20mm, oraz w dwa B-20S też 20mm. Połączenie takie sprawiło, że uzbrojenie zostało rozmieszczone w następujący sposób: B-20M w śmigle, zaś B-20S na skrzydłach blisko kadłuba. To pozwala ostrzelać przeciwnika bardzo precyzyjnie niszcząc go. Prędkość maksymalna wynosi blisko 630km/h, chociaż w rzeczywistości jest to trochę mniej. Za to mobilność wzrosła w porównaniu do innych maszyn tego tieru.

Do zabawy jest też ulepszony Ła-5, który w przeciwieństwie do Jak'a posiada tylko dwa działka 20mm, lecz są to ShVAK, a nie B-20. Ła-5 pozwala też jeszcze bardziej się rozpędzić, nawet na większym pułapie, lecz jest troszkę mniej mobilny.

Wielka Brytania

Beaufighter Mk X - Tier 3 | Samoloty w War Thunder - War Thunder - poradnik dla początkujących
Beaufighter Mk X

Tuż po przeciętnym Typhoonie możesz latać całkiem przyjemnym jego bratem - wersją 1b/l. Wersja ta różni się od 1a lepszym uzbrojeniem. Zamiast 12 karabinów maszynowych 7.7mm, posiadasz 4 działka 20mm. Ta różnica sprawia, że nie mówisz się już obawiać walki z dobrze opancerzonymi celami. Osiągi się nie zmieniają, więc dalej wykorzystuj dobre przyspieszenie, ale uważaj na słabe opancerzenie.

Mimo wszystko bardziej uniwersalnymi samolotami są Spitfire'ry. Wersje Vc oraz IX posiadają świetne parametry techniczne. Dzięki temu można swobodnie latać za wrogimi Bf 109 czy też japońskimi "Zero".

Chociaż mimo tego ciekawego urozmaicenia, warto zwrócić uwagę na pierwszy poważny samolot szturmowy jakim jest Beaufighter Mk X. Samolot ten jest ciężko uzbrojony oraz mocno opancerzony. Do walki przydają się rakiety, których jest aż 8. Mimo tak pokaźnego uzbrojenia, maszyna ta stosunkowo szybko się przeładowuje. Lecz trzeba uważać na mozolność, mimo że jest jeszcze wersja 21, to ona jest wolniejsza i jeszcze słabiej zwrotna. Dlatego warto polubić Mk X, gdyż budzi ona naprawdę respekt.

Japonia

A6M3 Reisen mod 22 - Tier 3 | Samoloty w War Thunder - War Thunder - poradnik dla początkujących
A6M3 Reisen mod 22

Na III poziomie są dwie wersje "Zero". Pierwsza to zwykła A6M3, a druga to "Mod 22". Czym się one różnią? Otóż M3 to rozbudowanie poprzednika, tak jak w innych nacjach zamontowano nowe moduły. Zaś Mod 22 powstała przez zarząd Marynarki Wojennej, która chciała mieć samolot służący do wielu zadań. Mod 22 posiada nisko zamieszczone zbiorniki paliwa, co jednak daje lepszą zwrotność, bądź wybrać zwykłą wersją "Zero", która jest szybsza i lepiej wznosząca się.

Zakończeniem samolotów szturmowych / ciężkich myśliwców jest Ki-102 otsu. Maszyna ta posiada dwa działka 20mm oraz jedno działko Ho-501 kalibru 57mm. Dla jednego gracza będzie to maszyna lepsza od innych odpowiedników z innych krajów, a dla innego lepsza ze względu na atuty Japonii. Do tego działko 57mm robi wielkie spustoszenie. Wszystko zależy od Twoich umiejętności, pamiętaj że RAF posiada bardziej odporne maszyny.

Kontynuacją Ki-61-l otsu jest Ki-61-l hei oraz jeszcze nowszy Ki-84 ko. Pierwsze rozszerzenie różni się lepszym silnikiem oraz zamianą dwóch karabinów 12,7mm na rzecz 20mm. Ki-84 ko będący nowym samolotem jest tak samo uzbrojony lecz wystrzeliwuje o 0,4kg mniej pocisków na sekundę, jest szybszy i posiadaj mniejszy czas zakrętu, lecz za to wolniej się wznosi.

Niemcy

Fw 190 A-5/U2 - Tier 3 | Samoloty w War Thunder - War Thunder - poradnik dla początkujących
Fw 190 A-5/U2

Prezentowany Tobie powyższy samolot jest nazywany pociągiem całego Luftwaffe. Focke-Wulf Fw 190 czyli "Dzierzba" to samolot myśliwski, posiadający świetne parametry techniczne oraz mobilność, która też pozwoliła zamontować bomby. Przez ten zabieg myśliwiec stał się myśliwcem bombardującym, co sprawia że wielu graczy, może w przyszłości i Ty, ocenisz pozytywnie ten samolot. Jednak pamiętaj, że Bf 109 są szybsze, mobilniejsze i mają lepszą prędkość wznoszenia niż Ty w Fw 190. Mimo tych jakże ważnych wad, samolot daje wiele radości z gry, dzięki dobremu uzbrojeniu.

Kolejną serią są rozwinięte Bf'y 109. Nowe serie wprowadziły kolejne rewolucje. Maszyny dostały nowe silniki, przez co jest większa prędkość maksymalna oraz wznoszenia. Uzbrojenie zostało zmodyfikowane, przez co jest jeszcze bardziej niezawodne podczas walki. Mobilność jest na bardzo wysokim poziomie, chociaż ciężko tutaj konkurować z Japonią lub z Wielką Brytanią.

Niemcy nie posiadają zbyt dobrych bombowców. Jest to raczej urozmaicenie, dodatek jako ciekawostka. Mimo wszystko bombowce są dobre, szybkie i z umiejętnością gracza potrafią być bardzo niebezpieczne. Lecz musisz uważać na brak pancerza. Ładunki może i są odpowiednie do walki, lecz brak pancerza, a co za tym idzie, brak wsparcia sojuszników może Cię wiele kosztować.