Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist - poradnik do gry

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gogle, stroje i broń palna | Wyposażenie Fishera i ulepszenia samolotu poradnik Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

Gogle, stroje i broń palna

Warto jak najwcześniej odblokować elementy stroju usprawniające proces skradania się - Gogle, stroje i broń palna | Wyposażenie Fishera i ulepszenia samolotu - Tom Clancys Splinter Cell: Blacklist - poradnik do gry
Warto jak najwcześniej odblokować elementy stroju usprawniające proces skradania się

Rozpoczynając grę Fisher dysponuje jedynie standardowymi goglami wyposażonymi w noktowizor. Gogle sonarowe są domyślnie niedostępne i nie radzę wydawać niepotrzebnie 100 tysięcy dolarów na ich zakup, a to dlatego, że zostaną ci one za darmo przekazane po ukończeniu trzeciej głównej misji kampanii. Jeśli chodzi o pozostałe ulepszenia gogli, sa one drogie i stosunkowo niewiele zmieniają, pomagając nieznacznie w lokalizowaniu wrogów i przemieszczaniu się po okolicy. Na ich odblokowanie radzę w rezultacie zdecydować się dopiero po dokonaniu wszystkich najważniejszych zakupów.

Dysponowanie jak najlepszym strojem operacyjnym jest bardzo istotną kwestią, a to dlatego, że w zależności od obranego stylu gry może ci on pomóc w skutecznym ukrywaniu się lub wygrywaniu bezpośrednich starć z siłami wroga. Trzy najważniejsze komponenty to napierśnik, spodnie i buty. Radzę regularnie nabywać kolejne ulepszenia ubioru z tych trzech kategorii. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że najlepsze elementy ubioru odblokowywane są po ukończeniu opcjonalnych misji Grim (dla stylów Duch i Pantera) oraz Briggsa (dla stylu Szturmowiec/Atak). Zakup lepszych rękawic nie jest sprawą priorytetową, choć dobrze jest wiedzieć, że droższe rękawice usprawniają obsługę broni palnej. Kategorię Oświetlenie możesz zupełnie pominąć, gdyż ma ona znaczenie czysto estetyczne.

Jeżeli masz zamiar ukończyć grę w oparciu o niniejszy poradnik to zakup broni palnej najlepiej odłożyć sobie na później, bo w trakcie przechodzenia głównej kampanii dla pojedynczego gracza w ogóle ci się ona nie przyda. Dopiero w dodatkowych misjach lepsze pukawki zyskują na znaczeniu. Zakup nowego pistoletu nie jest kluczową kwestią i zamiast tego dobrze byłoby pomyśleć o lepszej dodatkowej broni. Jeśli masz zamiar za wszelką cenę unikać zabijania wrogów to rozważ wybranie pistoletu maszynowego lub karabinu snajperskiego. W przeciwnym wypadku postaw na cechujący się dużą siłą rażenia karabin szturmowy. Niezależnie od wybieranych modeli broni pamiętaj o tym, że niektóre z nich są początkowo niedostępne i okazja do ich zakupu pojawia się dopiero po zakupieniu odpowiednich ulepszeń samolotu (więcej na ten temat w kolejnym podpunkcie poradnika).

Na koniec pozostała kwestia broni specjalnej. Fisher domyślnie dysponuje ogłuszaczem, czyli cechującym się średnim zasięgiem i wyposażonym w jedną tylko funkcję paralizatorem. Polecam jak najszybciej odblokować sobie dostęp do kuszy i ją maksymalnie ulepszyć, pomimo tego, że może to okazać się dla Ciebie dość kosztowne. Kusza to idealny gadżet do prowadzenia działań z ukrycia. Jej dwie główne zalety to niezły zasięg oraz wszechstronność, albowiem dzięki różnym komponentom może ona być wykorzystywana do porażania wrogów prądem, usypiania przeciwników, odwracania ich uwagi oraz wysyłania ładunków EMP. Oznacza to oczywiście, że kusza jest w stanie zastąpić aż cztery standardowe gadżety.