Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

ETS2: Aplikacja TruckersMP Poradnik multiplayer w Euro Truck 2

Gra wieloosobowa w Euro Truck Simulator 2 rozpoczęła sie od moda do gry, a teraz jest pełnoprawnym trybem. Poniżej zamieszczamy poradnik do gry wieloosobowej w Euro Truck 2.

Aby móc korzystać z rozgrywki przez sieć, należy zaopatrzyć się w darmową aplikację TruckersMP. Jest to oficjalne narzędzie skonstruowane z pomocą twórców gry i wspiera tak ETS2, jak i ATS. Wykorzystuje własne serwery, na których rozgrywkę prowadzą tysiące graczy z całego świata. W pierwszej kolejności odwiedź stronę https://truckersmp.com/ i pobierz mod ze strony głównej klikając zielony przycisk. Warto także założyć konto w serwisie World of Trucks, choć nie jest ono wymagane.

Strona pobierania TruckersMP - ETS2: Aplikacja TruckersMP - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Strona pobierania TruckersMP

Strona poprosi cię o rejestrację. Jest to ważny krok, gdyż musisz potwierdzić logowanie także kontem Steam - z tego powodu musisz posiadać legalną kopię gry oraz aktywne konto Steam z możliwością dostępu do Internetu (jeden profil na TruckersMP na jedno konto Steam). Po pomyślnym pobraniu aplikacji zainstaluj ją i uruchom.

Wersja gry

TruckersMP posiada system aktualizacji przy uruchamianiu modyfikacji. Gdy bazowa gra zostanie zaktualizowana jest możliwe, że modyfikacja jeszcze nie.

W górnym lewym oknie aplikacji wskazana jest aktualnie obsługiwana wersja gry - ETS2: Aplikacja TruckersMP - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

W górnym lewym oknie aplikacji wskazana jest aktualnie obsługiwana wersja gry. Jeśli aplikacja jest nieaktualna, automatycznie w prawym dolnym rogu pojawia się przycisk aktualizacji, zamiast przycisku uruchamiania gry.

Co jednak w przypadku, gdy zaktualizowałeś grę, a aplikacja nie została do niej dostosowana - ETS2: Aplikacja TruckersMP - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Co jednak w przypadku, gdy zaktualizowałeś grę, a aplikacja nie została do niej dostosowana? Wtedy musisz przejść w opcje gry (w zakładce Biblioteki Steam) i wybrać zakładkę "Bety". Stąd możesz wybrać niestandardowe wersje gry (starsze, testowe).

Logowanie do gry

Po pobraniu aplikacji TruckersMP i zarejestrowaniu uprzednio konta w serwisie, możesz przystąpić do logowania. Grę uruchamiasz przez wspomnianą aplikację klikając w przycisk "Launch" (lub "Install Updates", jeśli nastąpiła niedawno aktualizacja).

Po uruchomieniu gry pierwszy ekran powitalny to panel logowania: wpisz swoje dane z TruckersMP oraz wybierz dostępny serwer - ETS2: Aplikacja TruckersMP - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Po uruchomieniu gry pierwszy ekran powitalny to panel logowania: wpisz swoje dane z TruckersMP oraz wybierz dostępny serwer

Gdy gra zostanie uruchomiona wybierz serwer, do którego chcesz się dołączyć. Wybierz swoją lokalizację (kontynent), aby zapewnić sobie najniższy ping (przez wysoki możesz zostać odłączony od serwera). Obecnie Europa posiada kilka dostępnych serwerów. By poznać ich dokładniejsze specyfikacje, odwiedź stronę TruckersMP. Do wybranego serwera możesz dołączyć się tylko, gdy kolejka (queue) jest krótsza niż 200 osób.

Każdy z serwerów rządzi się własnymi prawami. Zwróć uwagę, że niektóre z nich to serwery do gry ATS. - ETS2: Aplikacja TruckersMP - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
Każdy z serwerów rządzi się własnymi prawami. Zwróć uwagę, że niektóre z nich to serwery do gry ATS.

Po zalogowaniu do gry wybierasz indywidualny profil gry (możesz używać tego samego profilu w grze wieloosobowej jak i offline). Dopiero po załadowaniu w pełni gry i wejściu do samochodu (przycisk "Jazda") następuje dołączenie do serwera - w górnym lewym rogu wskazana jest twoja pozycja w kolejce. Pojawisz się w miejscu, w którym ostatnio zostawiłeś ciężarówkę, dołączasz jednak z trwającym kilka sekund "Ghost mode" (inne auta przez ciebie przenikają).

Kilka rzeczy, które warto wiedzieć odnośnie działania konta:

  1. Aby uruchomić grę musisz posiadać legalną kopię gry zarejestrowaną na twoim profilu Steam;
  2. Możesz posiadać tylko jedno konto TruckersMP na jedno konto Steam (dlatego unikaj Banu);
  3. Grę możesz uruchomić przy koncie Steam w trybie Offline (nie będziesz jednak wtedy widział na zielono swoich znajomych w grze);
  4. TruckersMP nie działa z kontem udostępnionym przez "Udostępnianie gier" Steam.
  5. Nie możesz dołączyć się do serwerów posiadając zainstalowane inne modyfikacje niż oryginalne DLC i/lub mody zatwierdzone przez administrację (np. mod na śnieg w czasie zimy).