Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Prowadzenie auta | Jazda ciężarówką poradnik Euro Truck Simulator 2

Prowadzenie auta

Skład ciągnika siodłowego z przyczepą to nie samochód osoby - musisz się przyzwyczaić do zupełnie innego zachowania - Prowadzenie auta - Jazda ciężarówką - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Skład ciągnika siodłowego z przyczepą to nie samochód osoby - musisz się przyzwyczaić do zupełnie innego zachowania.

Przede wszystkim pojazd długo się rozpędza (to jest zależne od silnika - im mocniejszy tym lepiej). Musisz zatem uważać przy wyjeżdżaniu z dróg podporządkowanych szczególnie tam gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej (przy wyjeżdżaniu z garażu, siedziby firmy transportowej, zwykłej drogi ze znakiem ustąp pierwszeństwa).

Druga sprawa to droga hamowania - jest ona naprawdę długa. Jeżeli lubimy jeździć oszczędnie warto zacząć używać hamulca wydechowego (domyślnie [B]). Warto też wspomnieć, że w grze dostępny jest również hamulec ręczny (domyślnie [Space]), jednakże staraj się nie używać go za często. Jeżeli irytujesz się przez długą drogę hamownia warto zajrzeć do ustawień i zwiększyć opcje o nazwie "siła hamownia".

Trzecia sprawa to stabilność naczepy - jest to dość uciążliwa sprawa dla nowych graczy. Twórcy gry chcą osiągnąć jak najlepsze i realistyczne przeżycia podczas prowadzenia wirtualnej ciężarówki, więc coraz bardziej urealnia rozgrywkę. Podczas jednej z aktualizacji została dodana stabilność naczepy przez co opanowanie ciężarówki podczas skręcania z dużą prędkością jest utrudnione i łatwiej wpaść w niekontrolowany poślizg. Nie da się tego wyjaśnić w jaki sposób nie dopuścić samochodu do takiego zachowania - na pewno zmniejszyć prędkość podczas pokonywania zakrętów, nawet tych małych ew. pójść na łatwiznę i ustawić stabilność naczepy na maksymalny poziom. [Więcej o ustawieniu stabilności naczepy przeczytaj w rozdziale "pierwsze kroki".]

Przemierzając tysiące kilometrów warto korzystać z tempomatu, który pozwala utrzymać stałą prędkość na drodze - jest on szczególnie przydatny na autostradach. Gdy auto rozpędzi się do pożądanej prędkości np. 90 km/h kliknij przycisk tempomatu (domyślnie [C]), a prędkość ta będzie utrzymywana. Pamiętaj, że wszystkie ciężarówki mają ograniczoną prędkość do 90 km/h. Można je rozpędzić bardziej wyłączając ogranicznik prędkości w ustawieniach. Pamiętaj jednak, że ta funkcja jest dla bardziej zaawansowanych graczy.

Najlepszą kamerą do kontrolowania ciężarówki jest ta z kabiny. Jest ona dość kłopotliwa przy poruszaniu się po mieście, bo musisz wkoło się rozglądać by w coś nie uderzyć. Jednak podczas jazdy na trasie widok z przodu oraz lusterka są idealne. Po lewej stronie możesz używać lusterka rzeczywistego, a po prawej (żeby nie musieć się cały czas oglądać) wirtualnego (domyślnie [F2]).