Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

ETS2: Garaż - podstawy poradnik Euro Truck Simulator 2

Garaż to miejsce stacjonowania ciężarówki i jej kierowcy - ETS2: Garaż - podstawy - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Garaż to miejsce stacjonowania ciężarówki i jej kierowcy. Każda ciężarówka przed zakupem musi mieć przygotowane miejsce - to samo dotyczy pracownika. Rozpoczynając rozgrywkę jesteś właścicielem jednego blaszanego najmniejszego garażu (w wybranym przez siebie na początku gry mieście). Jest on w stanie pomieścić jedynie jeden pojazd, który się w nim znajdzie gdy go zakupisz. Garaż ten dla ciebie to tylko symboliczne miejsce - siedziba twojej firmy. Aby ulepszyć ciężarówkę czy wykonać jakiekolwiek zarządcze kroki nie musisz tam wracać. Lokalizacja garażu ma znaczenie dopiero przy rozbudowie firmy i zatrudnieniu pracowników.

W grze masz trzy typy garaży. Najmniejszy garaż to ten z którym zaczynasz - ma on tylko jedno stanowisko. Możesz go ulepszyć na mały garaż za €180000. We wszystkich miastach (poza twoją centralą) natkniesz się na puste małe garaże - te możesz zakupić także za €180000. Małe garaże dają już trzy stanowiska dla pojazdów. Ulepszenie małego garażu na duży garaż za €100000 daje dodatkowe dwa miejsca, czyli łącznie jest w takim garażu pięć stanowisk na pojazdy i ich kierowców.

Rozmiar garażu

Koszt zakupu / modernizacji

Liczba miejsc

Najmniejszy

€0

(masz go na starcie)

1

Mały

€180000

(koszt kupna nowego bądź ulepszenia z najmniejszego)

3

Duży

€100000

(koszt ulepszenia z małego garażu)

5

Należy się zastanowić co zrobić ze €180000 przy rozbudowie firmy. Wydając je na rozbudowę posiadanego już garażu otrzymujesz dodatkowe dwa miejsca (trzecie zajmujesz ty). Natomiast kupując zupełnie nowy garaż w innym mieście za te same pieniądze otrzymujesz trzy puste miejsca dla trzech nowych pracowników i ich ciężarówek.

Kolejna sprawa to dalsza rozbudowa (do większego niż mały). Aby uzyskać kolejne dwa miejsca musisz wydać po €100000. Tymczasem kupując trzeci i kolejne małe garaże płacisz €180000 i otrzymujesz trzy miejsca (czyli jedno miejsce kosztuje cię €60000, a nie jak tutaj €50000). Warto zatem ulepszać garaże na duże.

Posiadanie dużego garażu wiąże się z jeszcze jedną zaletą - ETS2: Garaż - podstawy - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Posiadanie dużego garażu wiąże się z jeszcze jedną zaletą. Tuż przy nim znajduje się twoja własna stacja paliw, na której to cena za litr jest nieco niższa (średnio o ok. €0,25).