Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

ETS2: Porady na start - jak zacząć? poradnik Euro Truck Simulator 2

Na tej stronie poradnika do ETS2 znajdziecie porady na start. Dzięki nim dowiecie się jak zacząć swoją przygodę jako kierowca ciężarówki.

Unikajcie opcji skręcania przyciskami na klawiaturze

Podczas prowadzenia pojazdu liczy się dokładność. Jeśli do manewrowania pojazdem używasz przycisków na klawiaturze to precyzja sterowania jest niska. W przypadku gdy nie dysponujecie padem lub kierownicą to najlepszą opcją jest skręcanie przy pomocy ruchu myszą. Aby włączyć tą opcję należy wejść w ustawienia sterowania.

W pierwszej kolejności rozwijajcie umiejętność "długi dystans"

Początkowo będziecie mieć dostęp do zleceń, w których dystans nie przekracza 350 km. Odblokowanie dłuższych tras będzie wymagać od Was awansowania na kolejne poziomy zdolności "długi dystans". Możecie to zrobić przeznaczając zdobyte punkty doświadczenia.

Umiejętność ta odblokuje dłuższe trasy, które często przyniosą Wam lepsze zyski - kwota przyznawana za zlecenie stanowi bowiem iloczyn stawki za kilometr drogi oraz łącznej odległości, jaką pokonasz podczas wykonywania zlecenia - ETS2: Porady na start - jak zacząć? - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Umiejętność ta odblokuje dłuższe trasy, które często przyniosą Wam lepsze zyski - kwota przyznawana za zlecenie stanowi bowiem iloczyn stawki za kilometr drogi oraz łącznej odległości, jaką pokonasz podczas wykonywania zlecenia.

Nie lekceważcie potrzeby odpoczynku

Kierowca musi regularnie spać. W GPS widoczna jest ikonka łóżka, która stopniowo zmienia swój kolor na niebieski, gdy zapełni się w pełni to zapali się ona na czerwono. W takiej sytuacji powinniście skierować się na najbliższy parking, by odpocząć.

Jeśli będziecie się od tego uchylać, to otrzymacie mandat. Oczywiście w czasie jazdy bez wypoczynku możecie otrzymywać ich nieskończenie wiele.

Nie przekraczajcie prędkości

Każda droga ma swoje własne ograniczenia prędkości. Są one uzależnione od jej typu oraz państwa na terenie którego się znajduje. O limitach informują znaki drogowe oraz PDA. Jeśli je przekroczycie to istnieje szansa, że otrzymacie mandat. Jego wielkość uzależniona będzie od tego jak mocno przekroczysz prędkość. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, przestrzegajcie tych ograniczeń.

Regularnie naprawiajcie pojazdy

W trakcie jazdy możecie uszkodzić pojazd. Jeśli skala zniszczeń nie będzie wielka to nie odczujecie za bardzo różnicy w jeździe. Dopiero wraz z uszkodzeniem silnika przekraczającym 10% zaczną się problemy. W losowych momentach ciężarówka będzie gasnąć. Jeśli stanie się to na wzniesieniu to ponownie ruszenie może sprawić Wam niemałych problemów. Dlatego też każde zniszczenie naprawiajcie w najbliższym serwisie.

Nie bierzcie zbyt dużej liczby kredytów

Tytuł pozwala Wam na wzięcie więcej niż jednego kredytu. Umożliwi to szybie inwestycje i dynamiczny rozwór firmy. Musicie mieć jednak na uwadze, że jeśli weźmiecie ich za dużo to może się okazać, że zyski nie przewyższą strat. Dlatego też przez wzięciem każdej pożyczki spójrzcie na średni dzienny dochód firmy (np. na panelu garaży), a następnie porównajcie je z sumą rat, jakie byś płacił. W ten sposób unikniecie problemów finansowych.

ETS2 jest tytułem stale wspieranym i otrzymuje regularne aktualizacje - ETS2: Porady na start - jak zacząć? - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Unikaj zapisywania gry w czasie realizacji dostaw

ETS2 jest tytułem stale wspieranym i otrzymuje regularne aktualizacje. Po zainstalowaniu każdej łatki gra automatycznie kończy Wasze zlecenia (bez naliczenia kar) i odsyła Was do garażu. Dlatego też najbezpieczniej jest kończyć i zapisywać grę po realizacji dostawy. W ten sposób unikniecie niechcianej teleportacji.