Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Soldier of Fortune 2: Double Helix - poradnik do gry

Soldier of Fortune 2: Double Helix - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Soldier of Fortune 2: Double Helix - poradnik do gry

Soldier Of Fortune II: Double Helix to kontynuacja znanego wszystkim symulatora najemnika, czyli oczywiście Soldier Of Fortune - Soldier of Fortune 2: Double Helix - poradnik do gry

Wprowadzenie

Soldier Of Fortune II: Double Helix to kontynuacja znanego wszystkim "symulatora najemnika", czyli oczywiście Soldier Of Fortune. Znów wcielamy się w Johna Mullinsa, świetnie wyszkolonego żołnierza i doskonale znającego się na wszelkich rodzajach broni fachowca. Tym razem odwiedzimy tak egzotyczne miejsca, jak ulice Pragi, lasy deszczowe w Kolumbii, mroźną Kamczatkę wraz z paroma piętrami ukrytej pod ziemią bazy terrorystów, posiadłość pewnej grubej ryby w Fince, lotnisko w Szwecji, Hong Kong... Mało? To dodam jeszcze szpital w Nowym Jorku, potężny liniowiec na Oceanie Atlantyckim, a nawet Boeing 747! Grając nie sposób nie wyczuć klimatu typowych akcji, które często goszczą na kartach wszelkich sensacyjnych książek, czy ekranach telewizorów, zauważamy również pewne nawiązania do niektórych filmów czy książek - to tylko polepsza sytuację. Cała gra natomiast jest właśnie jak jeden, długi, wielogodzinny, interaktywny film akcji. Nie można też nie wspomnieć o ulepszonym systemie Ghoul 2 - wszak z tego przede wszystkim słynęła część pierwsza. Lecz co ja się tu będę rozwodził - zabijcie przeciwnika i zacznijcie w niego strzelać (szczególnie w twarz). Nie dla ludzi o słabym żołądku...

A poradnik ten pokazuje w szczegółowy sposób, w jaki można grę przejść, z pokazaniem każdego przeciwnika tak, aby nikt Was nie zaskoczył. Opisałem także uzbrojenie i ekwipunek Johna Mullinsa, a także podstawowe zasady rządzące grą. Grę przechodziłem na poziomie trudności Consultant, co pozwala na zrobienie zazwyczaj 3 save'ów na jednym poziomie. Na niższych poziomach więcej, na wyższym - żadnego. Wszystko wyjaśnione, zapraszam do lektury.

Zasady gry

Powiem wprost - walka składa się: z ciebie, z przeciwnika, z wyposażenia i z pola walki. Każdy z tych elementów wymaga osobnego omówienia.

Po pierwsze: Ty

Jako najemnik parę rzeczy będziesz musiał wiedzieć. Nie masz nieograniczonego zdrowia, nigdy nie wpadaj z okrzykiem na ustach do pokoju wypełnionego przeciwnikami, bo zazwyczaj zginiesz. Działaj ostrożnie i z finezją. Warto też wiedzieć, że najczęściej ginie się nie od kul (choć wiadomo, że jeśli staniesz wśród wrogów, to po chwili bezczynności padniesz trupem), lecz od granatów - i na te przede wszystkim powinieneś uważać. Oprócz zdrowia, masz także pancerz - zbieraj i pancerz i apteczki, kiedy tylko się da. Strzelając zawsze kucaj - zmniejsza to szanse trafienia cię o połowę (chyba, że wpadniesz tuż na wroga w jakimś korytarzu - wtedy liczy się inicjatywa). Oprócz tego możesz się także czołgać - tam, gdzie nie można wejść na kucając, można się wczołgać, czasami jest to potrzebne, by posunąć się dalej. W czasie czołgania nie można strzelać.

Po drugie: Przeciwnik

Przeciwnicy w grze to tylko i wyłącznie ludzie (jak zwykle - psy ginące od jednego strzału i helikoptery to wyjątki potwierdzające regułę), a ci zachowują się po ludzku. Strzelając, rzadko będą stali, częściej przykucną, by trudniej było ich trafić. Niektórzy będą uciekać i wychylać się zza rogów - tak jak robisz to ty. Później będą mieli pancerze, co znacznie zwiększy ich żywotność, choć strzał w głowę ma jeden efekt - zejście z pola walki. W przeciwieństwie do części pierwszej, przeciwnicy po wystrzeleniu broni z ręki nie stoją bezczynnie - potrafią ją podnieść i strzelać dalej. Z tych wszystkich powodów należy uważać, chować się za rogami, być tą spokojniejszą stroną. Generalnie, wiedząc gdzie jest przeciwnik, nie należy nawet zapisywać gry - celne strzały wystarczą do jej ukończenia.

Po trzecie: Wyposażenie

Po szersze informacje zapraszam do opisu ekwipunku, tutaj chciałbym zawrzeć to, czego nie zawarłem tam. Oprócz standardowego wyposażenia, masz także zestawy różnych urządzeń, wszystkie uruchamiane klawiszem użycia, w zależności od sytuacji - musi tylko na dole pojawić się odpowiednia ikonka. I tak, w ten sposób możesz otwierać zamki wytrychem, wycinać otwory w kratach, używać kart magnetycznych, zdejmować i zakładać ładunki C4, odkręcać zawory, używać komputerów, itp. Jeśli chodzi o strzelanie - najlepiej pojedynczymi strzałami lub ewentualnie krótkimi seriami - nigdy długimi.

Po czwarte: Pole Walki

Niech będzie twoim przyjacielem. Wykorzystuj ułożenie terenu, by np. znaleźć się nad przeciwnikami, co da ci przewagę. W ogóle większość gry polegać będzie na ukrywaniu się za murami, wychylaniu i strzelaniu, nigdy nie walcz twarzą w twarz. Chowaj się za przeszkodami, co pozwoli ci np. przeładować broń (choć uważaj na granaty).

Informacje o Soldier of Fortune 2: Double Helix - poradnik do gry

Autor : Piotr Ziuziek Deja

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 12, ilustracje: 705 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Soldier of Fortune 2: Double Helix - poradnik do gry