Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Jak zapewne Drogi Czytelniku wiesz, Commandos 2: Men of Courage, jest grą strategiczno-taktyczną, w której wcielamy się w dowódcę elitarnej grupy komandosów - Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Wprowadzenie i uwagi dotyczące poradnika

Jak zapewne Drogi Czytelniku wiesz, Commandos 2: Men of Courage, jest grą strategiczno-taktyczną, w której wcielamy się w dowódcę elitarnej grupy komandosów. Walcząc z przeróżnymi przeciwnikami, wykonując niebezpieczne misje, skradając się za plecami "po zęby" uzbrojonego wroga, niezależnie od warunków atmosferycznych musimy użyć wszystkich możliwych sposobów do wykonania powierzonego nam zadania.

W poradniku tym, nie zanalizuje jednak jak pozbyć się każdego żołnierza w obozie przeciwnika, lecz opiszę kilka sposobów unieszkodliwiania nieprzyjacielskich jednostek, podam parę porad dotyczących prowadzenia akcji oraz przedstawię charakter poszczególnych misji i sposoby ich wykonania.

Na wstępie muszę jednak powiedzieć, że nic nie może się równać z przyjemnością ukończenia samodzielnie gry, szczególnie takiej perełki jak Commandos 2. Tak więc mam nadzieję, że ten poradnik będzie jedynie ostatnią deską ratunku, a nie obowiązkową lekturą niezbędną do ukończenia gry.

Poradnik został podzielony na kilka części. W kilku pierwszych działach przedstawię porady ogólne dotyczące rozgrywki oraz sposoby unieszkodliwiania i odwracania uwagi wrogów. Następnie opiszę wszystkie misje, rozwijając poszczególne zagadnienia, zadania i podpowiedzi. Tak więc nie zamierzam rozważać metod przejścia na przykład dwóch wartowników w trzecim budynku od lewej w siódmej misji, ale opiszę ogólnie sposoby i kolejność wykonywania zadań.

W poradniku wielokrotnie będą pojawiać się skróty klawiszowe (na przykład: [F10]), które oczywiście są domyślnymi skrótami, ustalonymi przez twórców tego programu. W przypadku zmiany klawiszologii przez gracza, należy stosować się, do ustalonych przez siebie skrótów.

Na sam koniec muszę powiedzieć, że w opisie misji nie będą podawał lokalizacji wszystkich przedmiotów, lecz podam na przykład umiejscowienie kluczy niezbędnych do wykonania zadania. I wreszcie nie będę podawał gdzie leżą wszystkie księgi bonusowe, gdyż będą one zaznaczone na mapce.

Porady ogólne dotyczące rozgrywki

Oto kilka ogólnych porad, które z pewnością pomogą Ci w szybkim i sprawnym wykonywaniu misji:

 • Przed rozpoczęciem wykonywania jakichkolwiek czynności, dokładnie wysłuchaj wstępu, który wyjaśni cele misji. Dowódca przekaże Ci także kilka rad i wskazówek, do których nie musisz się stosować, ale wykonanie ich znacznie ułatwi osiągnięcie końcowego sukcesu.
 • Zanim rozpoczniesz misję, dokładnie zanalizuj teren i obierz sobie najłatwiejszą dla Ciebie drogą wykonywania zadań. Najczęściej jedno zadanie można wykonać na kilka sposobów i tylko od Twoich decyzji będzie zależeć trudność prowadzonych ku temu działań.
 • Podczas gry zaglądaj do dziennika, gdyż są tam drobiazgowo opisane polecenia. Wystarczy, że klikniesz na jedno z nich, a ekran od razu skieruje Cię do miejsca, gdzie musisz wykonać zadanie. Następnie na interfejsie uaktywni się opcja "kierunku". Po kliknięciu na tę ikonę, pojawi się strzałka sugerująca kierunek w który trzeba się udać, aby wykonać wybrane wcześniej zadanie (strzałka pokaże na przykład szukany budynek, odpowiedniego przeciwnika posiadającego klucze itp.). Szczególną uwagę zwracam właśnie na tę opcję, gdyż wielokrotnie zadania trzeba wykonywać w odpowiednim miejscu.
 • Przed podjęciem jakichkolwiek kroków, dokładnie sprawdź okolice i zlokalizuj przeciwników na których będziesz musiał w szczególności uważać. W tym celu używaj obrotu kamery, aby sprawdzić, czy za rogiem nie kryje się przypadkiem wartownik nieprzyjaciela, oraz klawisza [F11], który podświetli na czerwono wszystkich przeciwników (nawet tych, których akurat nie widzisz).
 • Nie zapominaj o dyskretnym i cichym wykonywaniu działań. Bieganie, zeskakiwanie, mordowanie i strzelanie, a nawet pływanie są głośnymi czynnościami, które może usłyszeć przeciwnik będący nawet w dalekiej odległości od miejsca wydarzeń.
 • Nie zapominaj o mapie, na której oznaczeni są wszyscy przeciwnicy i pojazdy nieprzyjaciela (czerwone kropki) oraz cele misji (niebieskie okręgi). Mapę włącza się przyciskiem [F9].
 • Nie wahaj się używać zapisywania gry. Co prawda rozgrywka bez tej opcji jest o wiele atrakcyjniejsza i powoduje u gracza podwyższenie adrenaliny, jednak po wszczęciu alarmu, który zazwyczaj jest równoznaczny z niepowodzeniem zadania, trzeba przechodzić wszystko od początku.
 • Postaraj się jak najszybciej opanować skróty klawiszowe. Wiem, że z początku wydaje się to być niemożliwe, ale potem okaże się to niezbędne (szczególnie przy szybkim reagowaniu na nieoczekiwane zwroty akcji).
 • Podczas wykonywania misji na otwartym terenie, a w szczególności w pomieszczeniach, znajduje się wiele skrzyń i szafek, które zazwyczaj zawierają pomocne dla Twoich komandosów przedmioty. Gdy wciśniesz klawisz [F10], na ekranie zostaną podświetlone wszystkie skrzynki i inne miejsca, w których mogą być ukryte obiekty (klawisz ten służy także do podświetlenia przejść, drzwi oraz drabinek).
 • W skrzynkach i szafkach są ukryte także księgi bonusowe. Po skompletowaniu wszystkich części zdjęcia, udostępni się krótka dodatkowa misja. Tak więc postaraj się zwiedzać każdą część mapy, każdy budynek, w poszukiwaniu wcześniej wspomnianych różnorakich przedmiotów i ksiąg bonusowych.
 • Zawsze przed wejściem do pomieszczeń (zaglądając przez drzwi i okna używając klawisza [W]) upewnij się, czy aby nie ma tam nieprzyjaciół na których trzeba specjalnie uważać. We wnętrzach, przebywają także zmieniający pozycje przeciwnicy, którzy mogą ujrzeć Cię wchodzącego do budynku.
 • Jeżeli będziesz się starał unieszkodliwić któregoś przeciwnika, a ciało zobaczy inny nieprzyjaciel, to nie wpadaj w panikę, lecz staraj się wykorzystać ten fakt. W takich sytuacjach ciekawski wróg zazwyczaj biegnie na miejsce zdarzenia i stara się określić co się stało (na wyższych poziomach trudności wróg, po zauważeniu ciała, wszczyna od razu alarm). Jednak zanim tam dotrze, Ty będziesz miał trochę czasu na przygotowanie dla niego jakiejś "niespodzianki" (rozstawienie sideł, rozciągniecie drucianej pułapki itp.). Dzięki temu nieoczekiwanie można pozbyć się dwóch, a nawet więcej wartowników jednocześnie.
 • Zawsze przeszukuj zwłoki nieprzyjaciela. Można przy nich znaleźć papierosy, interesującą broń, której nie posiadają nasi komandosi, amunicję do karabinów snajperskich oraz oczywiście mundury, w które może się przebrać szpieg lub któryś z naszych podwładnych.
 • Wykonując misję, staraj się iść po najmniejszej linii oporu, wykorzystując przy tym wszystkie aspekty terenu - słupy i kable telefoniczne, tajemne przejścia, chowanie w rupieciach i wiele innych opcji.

Informacje o Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Autor : Karol Terf Caednom Papała

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 14, ilustracje: 11 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry