Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Jak zapewne Drogi Czytelniku wiesz, Commandos 2: Men of Courage, jest grą strategiczno-taktyczną, w której wcielamy się w dowódcę elitarnej grupy komandosów - Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Wprowadzenie i uwagi dotyczące poradnika

Jak zapewne Drogi Czytelniku wiesz, Commandos 2: Men of Courage, jest grą strategiczno-taktyczną, w której wcielamy się w dowódcę elitarnej grupy komandosów. Walcząc z przeróżnymi przeciwnikami, wykonując niebezpieczne misje, skradając się za plecami "po zęby" uzbrojonego wroga, niezależnie od warunków atmosferycznych musimy użyć wszystkich możliwych sposobów do wykonania powierzonego nam zadania.

W poradniku tym, nie zanalizuje jednak jak pozbyć się każdego żołnierza w obozie przeciwnika, lecz opiszę kilka sposobów unieszkodliwiania nieprzyjacielskich jednostek, podam parę porad dotyczących prowadzenia akcji oraz przedstawię charakter poszczególnych misji i sposoby ich wykonania.

Na wstępie muszę jednak powiedzieć, że nic nie może się równać z przyjemnością ukończenia samodzielnie gry, szczególnie takiej perełki jak Commandos 2. Tak więc mam nadzieję, że ten poradnik będzie jedynie ostatnią deską ratunku, a nie obowiązkową lekturą niezbędną do ukończenia gry.

Poradnik został podzielony na kilka części. W kilku pierwszych działach przedstawię porady ogólne dotyczące rozgrywki oraz sposoby unieszkodliwiania i odwracania uwagi wrogów. Następnie opiszę wszystkie misje, rozwijając poszczególne zagadnienia, zadania i podpowiedzi. Tak więc nie zamierzam rozważać metod przejścia na przykład dwóch wartowników w trzecim budynku od lewej w siódmej misji, ale opiszę ogólnie sposoby i kolejność wykonywania zadań.

W poradniku wielokrotnie będą pojawiać się skróty klawiszowe (na przykład: [F10]), które oczywiście są domyślnymi skrótami, ustalonymi przez twórców tego programu. W przypadku zmiany klawiszologii przez gracza, należy stosować się, do ustalonych przez siebie skrótów.

Na sam koniec muszę powiedzieć, że w opisie misji nie będą podawał lokalizacji wszystkich przedmiotów, lecz podam na przykład umiejscowienie kluczy niezbędnych do wykonania zadania. I wreszcie nie będę podawał gdzie leżą wszystkie księgi bonusowe, gdyż będą one zaznaczone na mapce.

Porady ogólne dotyczące rozgrywki

Oto kilka ogólnych porad, które z pewnością pomogą Ci w szybkim i sprawnym wykonywaniu misji:

 • Przed rozpoczęciem wykonywania jakichkolwiek czynności, dokładnie wysłuchaj wstępu, który wyjaśni cele misji. Dowódca przekaże Ci także kilka rad i wskazówek, do których nie musisz się stosować, ale wykonanie ich znacznie ułatwi osiągnięcie końcowego sukcesu.
 • Zanim rozpoczniesz misję, dokładnie zanalizuj teren i obierz sobie najłatwiejszą dla Ciebie drogą wykonywania zadań. Najczęściej jedno zadanie można wykonać na kilka sposobów i tylko od Twoich decyzji będzie zależeć trudność prowadzonych ku temu działań.
 • Podczas gry zaglądaj do dziennika, gdyż są tam drobiazgowo opisane polecenia. Wystarczy, że klikniesz na jedno z nich, a ekran od razu skieruje Cię do miejsca, gdzie musisz wykonać zadanie. Następnie na interfejsie uaktywni się opcja "kierunku". Po kliknięciu na tę ikonę, pojawi się strzałka sugerująca kierunek w który trzeba się udać, aby wykonać wybrane wcześniej zadanie (strzałka pokaże na przykład szukany budynek, odpowiedniego przeciwnika posiadającego klucze itp.). Szczególną uwagę zwracam właśnie na tę opcję, gdyż wielokrotnie zadania trzeba wykonywać w odpowiednim miejscu.
 • Przed podjęciem jakichkolwiek kroków, dokładnie sprawdź okolice i zlokalizuj przeciwników na których będziesz musiał w szczególności uważać. W tym celu używaj obrotu kamery, aby sprawdzić, czy za rogiem nie kryje się przypadkiem wartownik nieprzyjaciela, oraz klawisza [F11], który podświetli na czerwono wszystkich przeciwników (nawet tych, których akurat nie widzisz).
 • Nie zapominaj o dyskretnym i cichym wykonywaniu działań. Bieganie, zeskakiwanie, mordowanie i strzelanie, a nawet pływanie są głośnymi czynnościami, które może usłyszeć przeciwnik będący nawet w dalekiej odległości od miejsca wydarzeń.
 • Nie zapominaj o mapie, na której oznaczeni są wszyscy przeciwnicy i pojazdy nieprzyjaciela (czerwone kropki) oraz cele misji (niebieskie okręgi). Mapę włącza się przyciskiem [F9].
 • Nie wahaj się używać zapisywania gry. Co prawda rozgrywka bez tej opcji jest o wiele atrakcyjniejsza i powoduje u gracza podwyższenie adrenaliny, jednak po wszczęciu alarmu, który zazwyczaj jest równoznaczny z niepowodzeniem zadania, trzeba przechodzić wszystko od początku.
 • Postaraj się jak najszybciej opanować skróty klawiszowe. Wiem, że z początku wydaje się to być niemożliwe, ale potem okaże się to niezbędne (szczególnie przy szybkim reagowaniu na nieoczekiwane zwroty akcji).
 • Podczas wykonywania misji na otwartym terenie, a w szczególności w pomieszczeniach, znajduje się wiele skrzyń i szafek, które zazwyczaj zawierają pomocne dla Twoich komandosów przedmioty. Gdy wciśniesz klawisz [F10], na ekranie zostaną podświetlone wszystkie skrzynki i inne miejsca, w których mogą być ukryte obiekty (klawisz ten służy także do podświetlenia przejść, drzwi oraz drabinek).
 • W skrzynkach i szafkach są ukryte także księgi bonusowe. Po skompletowaniu wszystkich części zdjęcia, udostępni się krótka dodatkowa misja. Tak więc postaraj się zwiedzać każdą część mapy, każdy budynek, w poszukiwaniu wcześniej wspomnianych różnorakich przedmiotów i ksiąg bonusowych.
 • Zawsze przed wejściem do pomieszczeń (zaglądając przez drzwi i okna używając klawisza [W]) upewnij się, czy aby nie ma tam nieprzyjaciół na których trzeba specjalnie uważać. We wnętrzach, przebywają także zmieniający pozycje przeciwnicy, którzy mogą ujrzeć Cię wchodzącego do budynku.
 • Jeżeli będziesz się starał unieszkodliwić któregoś przeciwnika, a ciało zobaczy inny nieprzyjaciel, to nie wpadaj w panikę, lecz staraj się wykorzystać ten fakt. W takich sytuacjach ciekawski wróg zazwyczaj biegnie na miejsce zdarzenia i stara się określić co się stało (na wyższych poziomach trudności wróg, po zauważeniu ciała, wszczyna od razu alarm). Jednak zanim tam dotrze, Ty będziesz miał trochę czasu na przygotowanie dla niego jakiejś "niespodzianki" (rozstawienie sideł, rozciągniecie drucianej pułapki itp.). Dzięki temu nieoczekiwanie można pozbyć się dwóch, a nawet więcej wartowników jednocześnie.
 • Zawsze przeszukuj zwłoki nieprzyjaciela. Można przy nich znaleźć papierosy, interesującą broń, której nie posiadają nasi komandosi, amunicję do karabinów snajperskich oraz oczywiście mundury, w które może się przebrać szpieg lub któryś z naszych podwładnych.
 • Wykonując misję, staraj się iść po najmniejszej linii oporu, wykorzystując przy tym wszystkie aspekty terenu - słupy i kable telefoniczne, tajemne przejścia, chowanie w rupieciach i wiele innych opcji.

Informacje o Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Autor : Karol Terf Caednom Papała

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 14, ilustracje: 11 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry

Commandos 2: Ludzie odwagi - screen - 2001-05-08 - 3410Commandos 2: Ludzie odwagi - screen - 2001-05-08 - 3409Commandos 2: Ludzie odwagi - screen - 2001-05-08 - 3408Commandos 2: Ludzie odwagi - screen - 2001-05-08 - 3407Commandos 2: Ludzie odwagi - screen - 2001-05-08 - 3406Commandos 2: Ludzie odwagi - screen - 2001-05-08 - 3405Commandos 2: Ludzie odwagi - screen - 2001-05-08 - 3404Commandos 2: Ludzie odwagi - screen - 2001-05-08 - 3403Commandos 2: Ludzie odwagi - screen - 2001-05-08 - 3402

Komentarze Czytelników (25)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.02.2002 12:13
zanonimizowany5028
1
Junior

Misja treningowa 2 Zabiłem wszystkich Niemców, zniszczyłem czołg i nic się nie dzieje. Co dalej robić?

Mayer

08.02.2002 23:55
odpowiedz
zanonimizowany4930
5
Chorąży

Sprawdz, czy aby na pewno zabiles wszystkich przeciwnikow. Jeden z nich zazwyczaj biegnie przed siebie i stoi sobie jak gdyby nigdy nic. Najlepiej uzywajac klawisza [-] oddal ekran i nacisnij klawisz [F11]. Wtedy to podswietla sie na czerwono wszyscy przeciwnicy...

05.07.2002 14:57
odpowiedz
zanonimizowany17441
1
Junior

Jak ja ma wejść innymi gościami oprócz złodzieja na statek w 7 misji?

13.10.2004 12:04
odpowiedz
zanonimizowany194297
1
Junior

NIE MOGE UZYWAC SNAJPERKI.CZY JEST JAKIS KOMANDOS KTORY MA WYLACZNOSC NA TE BRON?

13.10.2004 12:10
odpowiedz
zanonimizowany194297
1
Junior

NIE MOGE UZYC SNAJPERKI W MISJI 1?JAK SIE TO ROBI?

14.10.2004 10:21
D3O
👍
odpowiedz
D3O
92
Leutnant

Cezarusz ---->>> snajperke może używać TYLKO i wyłącznie SNAJPER. Jest on bodajże dopiero w 4 Misji(Terget Burma). Snajperke używa się "normalnie" tak jak pistoletu lub strzelby, z tą różnicą że widzisz taki duży celownik....

BTW: Commandos 2 --- ŚWIETNA GRA

04.04.2005 22:04
odpowiedz
zanonimizowany244584
1
Junior

jestem w pierwszej misji tej takiej w nocy i niemam pojecia co zrobić zrobiłem wszstkie misje i teraz niewiem gdzie iśc wsiadam na łudke a tu nic pomuszcie mi plis błagam musze w cos grac

25.12.2005 00:34
odpowiedz
zanonimizowany309258
1
Junior

w 2 misji treningowej co zrobic jak juz zabije wszystkich wrogow

24.05.2006 17:05
odpowiedz
zanonimizowany360130
1
Junior

Mam prosbe.Jestem w 4 misji (liczac z 2 treningowymi) i nie wiem gdzie moge znalezc klucz do pomieszczenia w ktorym uwieziony jest Kapitan.
pozdrawiam!

24.05.2006 22:17
odpowiedz
zanonimizowany135328
46
Generał

Hmmm ale to dawno było. A klucza czasem nie ma jakiś oficer w kantynie? Trzeba było chyba podrzucić im wino zmieszane ze środkami usypiającymi, a gdy usną (czy się zatrują, nie pamiętam) przeszukać ciała. No ale mogę się mylić.

25.05.2006 15:43
odpowiedz
zanonimizowany360130
1
Junior

kantyn?:) mozesz bardziej przyblizyc to miejsce?:)

16.06.2006 12:04
odpowiedz
zanonimizowany366858
1
Junior

heja mam problem z uruchomieniem gry kiedy chcę włączyć grę pokazują mi się jakieś ikony i mówią mi że muszę włorzyć płytę więc wkładam i mówi mi że niemogę włączyć gry czy możecie mi pomuc??????????????????????????????????

16.06.2006 22:07
odpowiedz
Klemens
143
Generał

A ja tak z ciekawostki spytam, a rzecz się będzie tyczyć Behind Enemy Lines - co tam krzyczeli niemieccy żołnierze, gdy dostrzegli jednego z komandosów - brzmi jak "ein Verletzter"??

16.07.2006 22:34
😁
odpowiedz
kaba bju
6
Legionista

nie wszyscy moga urzywac snajpery

17.07.2006 20:34
odpowiedz
zanonimizowany373166
1
Junior

Nie umiem przejść pierwszej misji treningowej.Pomóżcie prosze

24.08.2006 14:40
odpowiedz
zanonimizowany384835
2
Junior

ej mam problem chce kupic commandosa ale nie wiem czy 3 czy 2 jak radzicie?

31.12.2006 18:38
odpowiedz
zanonimizowany420899
1
Junior

jak mam wprowadzić komandosów na pokład ?

30.06.2007 12:43
😊
odpowiedz
zanonimizowany471462
1
Junior

co trzeba zrobic w 2 misji na dahcu

24.09.2007 21:09
odpowiedz
piecia130
2
Junior

Witam !!!!
Nie wiem jak wysadzić czołg za pomocą miny przeciwczołgowej. Może ktoś mi powie jak to się robi

03.10.2007 20:23
odpowiedz
piecia130
2
Junior

Witam !!!!
Utkwiłem w martwym punkcie. Otóż bodajże w 8 misji gdzie trzeba wejść na statek i wszystkimi członkami (+Natasha) trzeba do kontenera zaprowadzić, a ja niewiem jak wejść na pokład. Pomóżcie mi. PLEASE

13.12.2007 13:23
👍
odpowiedz
zanonimizowany515081
1
Junior

hej jestem w takij misji w kturej jast taka wielka baza w comandos 2 w kturej jestes na takiej małej lodce ale puzniej jak trzeba znalezc tą maszyne szyfrujacą (enginę) nie wiem gdzie jest klusz do tego pomieszczenia prosze pomurzcie plis z gory dzięki

21.03.2008 04:34
😈
odpowiedz
zanonimizowany542227
1
Junior

Mam niesamowity problem HELP! Przeszedłem wszystkie misje na każdym poziomie trudności, obierałem różne taktyki i zabijałem usypiałem niezliczone ilości przeciwników. Jednak misje
i poziomy sie skończyły. JA CHCĘ WIĘCEJ!!!

04.10.2008 18:38
odpowiedz
zanonimizowany582493
1
Junior

mam problem z 3misja bonosową
otóż zabijam wszystkich niemców i nie mog zakonczyć misji:( nie wiem gdzie trzeba ta cieżarówką pojechać
co do zadań to nie mam tylko wykonanej jednej poszlaki a mianowicie "ukryj się w lesie" i właśnie tego głównego zadania "wycofaj się ciężarówką"
prosze pomozcie

12.02.2010 21:08
😊
odpowiedz
jaco16
1
Junior

mam problem w misji Olbrzym z Kajfongu ostatnie zadanie dokonajcie infiltracji lotniska bardzo prosze odpowiedzcie na moje gg19688529 pliz bardzo prosze długo nie moge przejść

29.03.2010 17:25
😈
odpowiedz
Teodorek25
1
Junior

jak mam użyć radia Raz mi się udało ale za 2 mi się nie udało w 2 misji treningowej.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze