Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Crackdown 2 - poradnik do gry

Crackdown 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Achievementy | Crackdown 2 poradnik Crackdown 2

Informacje wstępne: Najważniejsza informacja jest taka, że wszystkie achievementy możesz zdobywać bawiąc się nawet na najniższym poziomie trudności (delikatnym). Nie musisz więc wybierać wyższych ustawień, chyba że na siłę szukasz większego wyzwania. Większość achievementów można zdobyć w trybie zabawy dla pojedynczego gracza i tylko kilka z nich związanych jest z trybami multiplayer. Najwięcej czasu zajmie Ci zapewne odnalezienie wszystkich sekretów i wykonanie niektórych trzeciorzędnych zadań (kręgi auto i aerokaskadera). Do wielu z tych wyzwań proponuję podchodzić dopiero po rozwinięciu postaci i ukończeniu głównego wątku fabularnego, dzięki czemu lepiej będziesz zaznajomiony ze sterowaniem, a Twój bohater będzie dysponował lepszymi umiejętnościami.

Osiągnięcie

Jak zdobyć?

25 smaków śmierci

Musisz zginąć na 25 różnych sposobów, przy czym niektóre metody zadziałają tylko przy pomocy ze strony innego gracza. Oto pełna lista:

Rozerwanie na strzępy przez działka pokładowe wrogiego pojazdu.

Rozerwanie na strzępy przez działka pokładowe wrogiego śmigłowca.

Rozerwanie na strzępy przez eksplodujący obiekt.

Rozerwanie na strzępy przez kaczkę. Te przyklejające się do ścian granaty możesz odnaleźć w wesołym miasteczku w piątym obszarze Pacific City (jeden ze sklepików), już po zajęciu pozycji strategicznej w tym regionie.

Rozerwanie na strzępy przez śmigła wrogiej maszyny latającej.

Rozerwanie na strzępy przez wrogą minę.

Rozerwanie na strzępy przez wrogą rakietę.

Rozerwanie na strzępy przez wrogi granat.

Śmierć poprzez trafienie w głowę.

Śmierć przez upadek z dużej wysokości.

Śmierć w wyniku ataku naziemnego innego gracza.

Śmierć w wyniku nadziania na harpun.

Śmierć w wyniku postrzału.

Śmierć w wyniku potrącenia przez samochód.

Śmierć w wyniku eksplozji prowadzonego pojazdu.

Śmierć z rąk elitarnego członka Ogniwa.

Śmierć z rąk innego gracza (podniesiony przez niego przedmiot).

Śmierć z rąk innego gracza (rzucony przez niego przedmiot).

Śmierć z rąk innego gracza (walka wręcz).

Śmierć z rąk normalnego członka Ogniwa.

Śmierć z rąk normalnej pokraki.

Śmierć z rąk pokraki taranującej głównego bohatera.

Śmierć z rąk pokraki wypełnionej kwasem.

Śmierć z rąk pokraki, która kiedyś była agentem.

Śmierć z rąk pracownika Agencji.

Bieg po zdrowie

Musisz złapać wszystkie uciekające kule zwinności. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Uciekające kule.

Człowiek z blizną

Musisz zabić 20 wrogów w ciągu 10 sekund i z użyciem działka automatycznego (miniguna). Warto zaznaczyć, że nie musisz odbierać takiej broni członkom Ogniwa, gdyż równie dobrze możesz użyć miniguna zamontowanego na pokładzie maszyny buggy Agencji. Jest ona odblokowywana po osiągnięciu drugiego poziomu umiejętności prowadzenia pojazdów.

Ćwieki

Musisz przybić pięciu wrogów do jednego pojazdu z pomocą wyrzutni harpunów. Broń ta odblokowywana jest po osiągnięciu maksymalnego piątego poziomu obsługi broni. Co do pojazdu, warto wybrać coś większego, jak chociażby jedną z ciężarówek jeżdżących po ulicach Pacific City.

Dachoskoczek

Musisz ukończyć wszystkie wyścigi po dachach. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Inne zadania.

Dały się złapać

Musisz złapać co najmniej jedną uciekającą kulę zwinności lub prowadzenia. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Uciekające kule.

Demon prędkości

Musisz ukończyć co najmniej jeden wyścig uliczny lub wyścig po dachach. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Inne zadania.

Faktor Zero

Musisz zabić 20 pokrak w przeciągu 10 sekund i z użyciem strzelby UV. Giwerę tę możesz odblokować po zdobyciu drugiego poziomu obsługi broni lub odnaleźć w jednej z jaskiń gdzie rozstawiane są latarnie.

Jazda bez trzymanki

Musisz złapać wszystkie uciekające kule prowadzenia. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Uciekające kule.

Jedziemy na imprezę

Musisz przeskoczyć autobusem bojowym z czterema graczami na pokładzie przez dowolny krąg autokaskadera.

Kafar

Musisz zabić pięciu przeciwników jednym atakiem z wyskoku.

Kaganek zagłady

Musisz zdetonować dziewięć głównych latarni w Pacific City. Więcej na ten temat w sekcji Zadania kluczowe > Latarnie.

Kaskader

Musisz przeskoczyć przez wszystkie kręgi autokaskadera. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Inne zadania.

Kto jest mistrzem?

Musisz rozwinąć wszystkie umiejętności do maksymalnego poziomu. O swoich aktualnych poczynaniach możesz się dowiedzieć z okna statystyk (aktywowane przyciskiem BACK). Zwinność możesz rozwijać przez zbieranie kul zwinności, siłę przez pokonywanie wrogów w walce wręcz, broń palną przez częste korzystanie z różnego rodzaju pukawek, materiały wybuchowe przez częste korzystanie z granatów, wyrzutni rakiet i innych tego typu narzędzi zagłady, a prowadzenie samochodu przez łapanie uciekających kul prowadzenia, wykonywanie poślizgów, rozjeżdżanie przeciwników i branie udziału w wyścigach.

Liczy się pozycja

Musisz zdobyć wszystkie pozycje strategiczne w Pacific City. Więcej na ten temat w sekcji Zadania drugorzędne > Pozycje strategiczne.

LIVE vs LIVE

Musisz podnieść wszystkie kule sieciowe. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Kule sieciowe.

Na szczycie

Musisz zdetonować ostatnią latarnię zlokalizowaną w siedzibie Agencji. Więcej na ten temat w sekcji Finał > Włączenie ostatniej latarni.

Na wierzchu

Musisz podnieść co najmniej jedną ukrytą kulę. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Ukryte kule.

Nawiązano połączenie

Musisz uaktywnić co najmniej jedną jednostkę absorpcyjną. Więcej na ten temat w sekcji Zadania kluczowe > Jednostki absorpcyjne.

Niezła beka

Musisz zabić co najmniej jednego przeciwnika z użyciem działka pokładowego i siedząc wewnątrz przewróconego pojazdu. Do tego osiągnięcia najlepiej wybrać buggy Agencji. Odszukaj miejsce, w którym będziesz mógł w łatwy sposób wydachować (polecam skały w pierwszym lub piątym obszarze Pacific City), a następnie zlikwiduj z pomocą działka dowolnego przeciwnika (prościej jest z pokrakami, gdyż zawsze kręcą się po okolicy).

Od deski do deski

Musisz odnaleźć wszystkie notatki dźwiękowe. Więcej na ten temat w sekcji Zadania drugorzędne > Notatki dźwiękowe.

Opowiastki

Musisz odnaleźć co najmniej jedną notatkę dźwiękową. Więcej na ten temat w sekcji Zadania drugorzędne > Notatki dźwiękowe.

Ostry palant

Musisz zabić 25 pokrak rzucając w nie przedmiotami z otoczenia (w tym pojazdami). Proponuję najpierw rozwinąć siłę głównego bohatera, dzięki czemu podnoszenie cięższych obiektów będzie mu przychodziło z łatwością.

Pierwsze kroki

Musisz ukończyć Prolog.

Pierwszy szczebel

Musisz podnieść co najmniej jedną kulę zwinności. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Kule zwinności.

Podłączony

Musisz uaktywnić wszystkie jednostki absorpcyjne w Pacific City. Więcej na ten temat w sekcji Zadania kluczowe > Jednostki absorpcyjne.

Pogo

Musisz zadać 20 ciosów wręcz pod rząd. Maksymalna przerwa pomiędzy kolejnymi uderzeniami to 3 sekundy. Próby najlepiej podejmować nocą i w miejscach okupowanych przez bardzo liczne grupy pokrak.

Prawdziwy kulomiot

Musisz zdobyć wszystkie kule (zwinności, ukryte, uciekające i sieciowe). Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne.

Przepełny kanister

Musisz jednocześnie zabić pięciu wrogów strzałem w wybuchowy kanister. Mogą to być zarówno członkowie Ogniwa, jak i pokraki. Zadanie najlepiej zaliczyć w miejscu, w którym znajduje się duża ilość tego typu obiektów w połączeniu ze znacznymi siłami przeciwnika (m.in. doki w obszarze szóstym, większość głównych misji związanych z rozstawianiem latarni).

Siatkóweczka

Musisz trzykrotnie przerzucić pojazd między graczami z pomocą strzelby UV. Proponuję wybrać jakiś mniejszy samochód i ustawić go przy ścianie dowolnego wieżowca. Teraz musisz jedynie z drugim graczem na zmianę pojazd ten trafiać. Wystarczą trzy trafienia bez dotykania przez pojazd podłoża (każde trafienie powinno go delikatnie podrzucać) i osiągnięcie będzie Twoje.

Skakanie po samochodach

Musisz przeskoczyć z jednego szybko jadącego pojazdu na drugi. Próby najlepiej podejmować na jednej z obwodnic biegnących wokół dzielnic mieszkalnych Pacific City.

Skok na główkę

Musisz najpierw wspiąć się na najwyższy punkt siedziby Agencji, zlokalizowanej na wysepce w piątym obszarze Pacific City. Po dotarciu na miejsce odszukaj pod sobą duży komin i wykonaj skok w jego stronę, nie korzystając z opcji szybowania. W trakcie lotu wewnątrz komina nie możesz w nic uderzyć. Docelowo musisz wylądować w niewielkim zbiorniku wodnym.

Sprawa zamknięta

Musisz zamknąć wszystkie wyłomy pokrak. Więcej na ten temat w sekcji Zadania drugorzędne > Wyłomy.

Szklana pułapka

Musisz zderzyć się SUV-em Agencji z latającym śmigłowcem. SUV odblokowywany jest po rozwinięciu umiejętności prowadzenia pojazdów na czwarty poziom, a do śmigłowców Agencji można się przedostać po osiągnięciu piątego poziomu zwinności (więcej na ten temat w sekcji Porady > Śmigłowce). Wystarczy teraz żeby jeden z graczy wylądował śmigłowcem na ulicy, a drugi (ten siedzący w SUV-ie) w niego uderzył.

Szósty zmysł

Musisz podnieść wszystkie ukryte kule. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Ukryte kule.

Szybowanie synchroniczne

Musisz wraz z trzema innymi graczami przeszybować nad każdą z głównych wysp Pacific City, zachowując mniejszy odstęp od lidera grupy niż 30 sekund.

Szybowiec

Musisz przeszybować nad każdą z głównych wysp Pacific City bez lądowania. Wymagane jest tu oczywiście awansowanie na piąty poziom zwinności, gdyż dopiero wtedy odblokowywana jest opcja szybowania (musisz ją aktywować w locie przyciskiem Y).

Unabomber

Musisz wywołać 30 eksplozji w 60 sekund. Warto stosować materiały wybuchowe, odpowiednie giwery i pomagać sobie wybuchowymi obiektami z otoczenia (beczki, samochody itp.).

Uskrzydlony

Musisz przeszybować przez wszystkie kręgi aerokaskadera. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Inne zadania.

Wielki wybuch

Musisz zdetonować co najmniej jedną latarnię. Więcej na ten temat w sekcji Zadania kluczowe > Latarnie.

Władca świata

Musisz podnieść wszystkie kule zwinności. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Kule zwinności.

Wszechstronny

Musisz ukończyć po jednym zadaniu każdego typu. Do osiągnięcia wliczane są następujące pozycje: jednostki absorpcyjne, latarnie, pozycje strategiczne (oddzielnie pojedyncze pozycje i fortece składające się z więcej niż jednej pozycji), wyłomy, notatki dźwiękowe, wyścigi uliczne, wyścigi po dachach, kule zwinności, ukryte kule, uciekające kule zwinności, uciekające kule prowadzenia, kręgi autokaskadera, kręgi aerokaskadera. W przypadku kul mowa jest oczywiście o zebraniu co najmniej jednej kuli z danej grupy.

Wszystko pod kontrolą.

Musisz przejąć kontrolę nad pierwszą fortecą Ogniwa w dokach Springide po zakończeniu prologu. Więcej na temat w sekcji Zadania drugorzędne > Pozycje strategiczne.

Z górki na pazurki

Musisz wyskoczyć ze śmigłowca Agencji i zabić co najmniej jednego przeciwnika atakiem z wyskoku. O tym w jaki sposób uzyskać dostęp do śmigłowców możesz się dowiedzieć z sekcji Porady > Śmigłowce. Po wyskoczeniu ze śmigłowca wystarczy mieć wciśnięty przycisk B. Osiągnięcie zdobędziesz jeśli zdołasz w ten sposób kogoś uderzyć zanim zostaniesz przygwożdżony przez spadający śmigłowiec.

Zamiatanie ulic

Musisz jednocześnie zabić pięciu przeciwników podczas driftowania samochodem. Najlepiej wybrać sobie superwóz i próbować w nocy, gdyż po ulicach Pacific City spacerują wtedy tłumy pokrak.

Zawodowy kierowca

Musisz ukończyć wszystkie wyścigi uliczne. Więcej na ten temat w sekcji Zadania trzeciorzędne > Inne zadania.

Zbawca Green Bay

Musisz zdetonować wszystkie latarnie w Green Bay (obszary 1 i 4 na mapkach dołączonych do tego poradnika). Więcej na ten temat w sekcji Zadania kluczowe > Latarnie.

Zbawca Hope Springs

Musisz zdetonować wszystkie latarnie w Hope Springs (obszary 5 i 6 na mapkach dołączonych do tego poradnika). Więcej na ten temat w sekcji Zadania kluczowe > Latarnie.

Zbawca Unity Heights

Musisz zdetonować wszystkie latarnie w Unity Heights (obszary 2 i 3 na mapkach dołączonych do tego poradnika). Więcej na ten temat w sekcji Zadania kluczowe > Latarnie.

Zwalczanie szkodników

Musisz zamknąć co najmniej jeden wyłom pokrak. Więcej na ten temat w sekcji Zadania drugorzędne > Wyłomy.