Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 22 sierpnia 2008, 13:03

Tom Clancy's H.A.W.X. - GC 2008

Jeśli proces developingu Tom Clancy's H.A.W.X. nie zostanie ponownie opóźniony, to w pierwszym kwartale przyszłego roku doczekamy się prawdziwego konkurenta dla serii Ace Combat.

Przeczytaj recenzję Tom Clancy's H.A.W.X. - recenzja gry

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Jeśli proces developingu Tom Clancy's H.A.W.X . nie zostanie ponownie opóźniony, to w pierwszym kwartale przyszłego roku doczekamy się prawdziwego konkurenta dla serii Ace Combat. Co istotne – swoją wersję otrzymają nie tylko posiadacze next-genów, ale i poczciwych „błaszaków”. Choć od razu trzeba zaznaczyć, że bez bardzo mocnej karty graficznej i szybkiego procesora zapewne nie uda się w pełni delektować lotniczą zręcznościówką. Jednakże to tylko moje osobiste przypuszczenie, gdyż na wczorajszym pokazie na stanowisku Ubisoft mogłem podziwiać (i przez kilka minut własnoręcznie przetestować) wersję H.A.W.X . wyłącznie na 360tkę.

Na potrzeby tegorocznych targów Games Convention przedstawiciele bukaresztańskiego oddziału koncernu Ubisoft przygotowali misję umiejscowioną na Bliskim Wschodzie. Jako były amerykański pilot wojskowy, a obecnie najemnik na usługach prywatnej korporacji mamy za zadanie obronić rafinerię przed kombinowanym atakiem powietrzno-lądowym.

Co odnotowałem po odpaleniu rozgrywki? Trudno było uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z nową odsłoną Ace Combat. Po wyborze maszyny (w aktualnej wersji dostępnych było kilka autentycznych konstrukcji, jak F22 Raptor czy prototypowy rosyjski S-37 Berkut) akcja od razu przeniosła się nad wspomnianą rafinerię. W tym momencie zwróciłem uwagę na otoczenie – ten element już teraz wygląda naprawdę nieźle. Prowadzący prezentację pochwalili się, że wszystkie areny działań w finalnej wersji gry zostały (lub jeszcze zostaną...) opracowane w oparciu o zdjęcia satelitarne danych obszarów. Pozytywnie wypadło też oddanie głębi terenu – i znów przytoczę przedstawicieli Ubisoftu, którzy uświadomili nam, że jednocześnie generowany jest widok około 100 km wokół samolotu. Prowadzący zdecydował się (lub nie miał jeszcze innego wyboru...) w menu hangaru na amerykańskiego Raptora. Ten ostatni zarówno w opcji widoku zza samolotu, jak i w wersji zza jego sterów prezentuje się równie przyzwoicie.

To, co już po chwili mogliśmy obserwować na ekranie, to elementy, które w założeniu twórców mają wyróżniać H.A.W.X . – tryb ERS (Enhanced Reality System), dzięki któremu – w postaci wirtualnych korytarzy powietrznych – pojawiają się na wyświetlaczu optymalne manewry, służące uniknięciu wrogiej rakiety czy zajęciu dogodnej pozycji do zestrzelenia/zniszczenia aktualnie obranego celu. Jeśli jednak nie lubimy tego typu wspomagaczy, poprzez dwukrotne klikniecie lewego triggera możemy zmienić H.A.W.X . w zupełnie inny rodzaj gry, w której akcję obserwujemy z pewnego dystansu w stosunku do samolotu. W tym trybie możemy naszym samolotem wypróbować najbardziej nietypowe figury akrobatyczne.

World of Warcraft: Battle for Azeroth – wciąż król, ale czy ciągle MMORPG?
World of Warcraft: Battle for Azeroth – wciąż król, ale czy ciągle MMORPG?

Przed premierą

Najnowszy dodatek do dzieła Blizzarda ma prawo się podobać i zdecydowanie zachęci graczy do powrotu. Raczej nie groźna mu konkurencja, chociaż nie wszystko złoto, co się świeci…

Graliśmy w Detroit: Become Human – solidny dramat, słaba gra?
Graliśmy w Detroit: Become Human – solidny dramat, słaba gra?

Przed premierą

Obyło się bez niespodzianek – w Detroit: Become Human studio Quantic Dream ponownie postawiło na swoje umiejętności tworzenia ciekawych fabuł i interesujących postaci. W kwestii rozgrywki jest, niestety, nadal wyjątkowo ubogo.

Graliśmy w Shadow of the Tomb Raider – Lara w królestwie Majów
Graliśmy w Shadow of the Tomb Raider – Lara w królestwie Majów

Przed premierą

Shadow of the Tomb Raider jako zwieńczenie „trylogii narodzin” Lary Croft ma zaoferować większe zagrożenie (w postaci dżungli), sporo emocji (za sprawą bardziej dojrzałej fabuły) i ponownie położyć mocny nacisk na eksplorację zaginionych od stuleci ruin.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.08.2008 14:20
toniak1990
28
Chorąży

http://HAWX.pl - polecam!

22.08.2008 14:31
😃
odpowiedz
Śmiałuś
24
Nudziarz

piersi :)

zajefajna gra

22.08.2008 14:39
odpowiedz
binczu
63
Pretorianin

to sa u kobiety, pisze sie pierwsi :P

22.08.2008 16:32
odpowiedz
adi123321
110
Generał

super czekam na nia jak bedzie taka jak ace combat to napewno kupie bo nie mam x360 i ace comabt 6:(

22.08.2008 18:34
odpowiedz
LedZeppelin
25
Konsul

dlaczego skoro testowaliscie wersje na 360 to zapowiedz jest w PC? ;/ moze na pc bedzie lepiej,gorzej? to jest ten profesjonalizm?

22.08.2008 19:29
odpowiedz
KapCioch
66
Generał

czekam i liczę na ładną grywalną sieczkę ze znanymi maszynami :)

22.08.2008 19:34
odpowiedz
Shaybecki
30
Legend

misza - a gdzie się podział nadzieje i obawy ?

27.08.2008 00:04
odpowiedz
Glock
73
Pretorianin

Mały error...Berkut to Su-47 a nie 37 ;/

28.08.2008 08:52
odpowiedz
SILENTALTAIR
69
Akallabeth

moze zagram ale napewno orginalu nie kupie

28.08.2008 22:47
odpowiedz
speedraid
17
Pretorianin

LedZeppelin--> Bo grali na PLAYSTATION 3 ;)

06.03.2009 11:18
👎
odpowiedz
roboool
16
Komandor MS

niepodoba mi sie bardzo:( niestety ale to nie mój styl

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze