Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 19 czerwca 2008, 11:34

autor: ROJO

Empire of Sports - przed premierą

Nadchodzi tytuł MMO, dzięki któremu poczujemy się prawdziwymi olimpijczykami. Do tego elementy RPG, sympatycznie zapowiadające się opcje treningu, otwarty świat, wirtualne miejsca spotkań, własne mieszkanko i obfitość nagród do zdobycia.

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Uwaga! Słuchajcie wszyscy! Przed nami trudny quest. Czy aby na pewno posiadacie wystarczającą ilość eliksiru życia i many? Zaostrzyliście topory? Uzupełniliście strzały? Przygotowaliście czary? Jeśli tak, to super. Ja biorę gada na klatę. Ty osłaniasz mnie, strzelając z łuku. Reszta leczy, miota magią i wspiera aurami. Powinniśmy dać radę. Jeśli tylko będziemy zgrani... Gotowi? To ruszamy! Urrraaaaa...!

No, tak, znacie to dobrze. Scenka, jakich wiele w grach typu MMO. Jak zwykle siejemy śmierć i zniszczenie. Może w końcu pora sprawdzić się w czymś innym? Udoskonalić swą postać na tyle, by nie ograniczać jej umiejętności wyłącznie do perfekcyjnego zabijania? Współpracować z przyjaciółmi wszechstronniej niż tylko przy eksterminacji jaskiniowych potworków? Co Wy na to? Już niedługo nadarzy się taka okazja. W lipcu będziemy mogli sprawdzić się na boiskach i stadionach. Wszystko dzięki nadchodzącej grze Empire of Sports studia F4.

Ekran wyboru klasy postaci?

EoS będzie grą MMO. Jednak – nietypową. Pełna nazwa gatunku to MSMMO, czyli Multi Sports MMO. Jak sama nazwa wskazuje, będziemy mieć do czynienia z programem oferującym udział w rozmaitych konkurencjach sportowych. Zarówno w pojedynkę jak i w drużynie.

Początek zapachnie solidnym RPG. Stworzymy postać. Wybierzemy dla niej specjalizację. Rezygnujemy z magii i alchemii? Coś ciągnie nas do łucznictwa, rzutu oszczepem i młotem? Nic z tych rzeczy. Darujmy sobie skojarzenia ze światem fantasty. Po określeniu wyglądu naszego avatara dokonamy pierwszego poważnego wyboru w uniwersum gry. Zdecydujemy, czy będziemy bawić się w pojedynkę (np. tenis, narciarstwo) czy zespołowo, tworząc drużynę (koszykówka, piłka nożna, bobsleje). Następnie wybierzemy dyscyplinę, w której będziemy się szkolić, a potem startować. Od tego momentu rozpocznie się prawdziwa przygoda z wirtualnym sportem. I to na skalę globalną!

Oczywiste jest, że w początkowej fazie gry nasza postać nie będzie od razu Małyszem, Kubicą czy Beckhamem. Przed nią długa, pełna wyrzeczeń i ciężkiej pracy droga na sam szczyt. Podium i kariera jednak nęcą. W jaki sposób będziemy mogli dopakować swoje statystyki? Oczywiście ciężkimi treningami i odpowiednią, zbalansowaną dietą. Ułatwi nam to kilka elementów.

Diablo Immortal - Diablo 3 w końcu trafiło tam, gdzie jego miejsce… na komórki
Diablo Immortal - Diablo 3 w końcu trafiło tam, gdzie jego miejsce… na komórki

Przed premierą

Nie, to nie żart na Prima Aprilis. Pora odczarować zaklęty złym PR-em tytuł. Wersja alfa pokazała, że jeśli odrzucimy uprzedzenia wywołane Blizzconem, to Diablo Immortal okazuje się lepszą grą na smartfony niż Diablo 3 na PC w chwili premiery.

Widzieliśmy grę The Medium - „Silent Hill z Krakowa” intryguje
Widzieliśmy grę The Medium - „Silent Hill z Krakowa” intryguje

Przed premierą

The Medium to jedna z najciekawiej zapowiadających się gier 2021 roku i szansa dla platformy Xbox na naprawdę dobry tytuł ekskluzywny, którego PS5 będzie mogło jej pozazdrościć. Nowy horror polskiego studia Bloober Team wygląda obiecująco.

New World zapowiada się na Gothica gier MMORPG – drewno, ale fajne!
New World zapowiada się na Gothica gier MMORPG – drewno, ale fajne!

Przed premierą

Amazon mocno namieszało przy New World, ostatecznie pokazując projekt budzący mieszane uczucia. Potencjał w tym tytule tkwi spory, ale aktualny stan produktu jest daleki od zadowalającego.