autor: Marcin Jaskólski
Lost: Zagubieni - zapowiedź - Strona 2
Miłośnicy serialu „Zagubieni” w końcu będą mogli samodzielnie zagłębić się w pełen tajemnic świat wyspy i spotkać swoich ulubionych bohaterów. Czy rozwiążemy kilka zagadek, czy też gra przyniesie jedynie nowe pytania?
Przeczytaj recenzję Lost: Zagubieni - recenzja gry
Informacje na temat gry opartej na serialu były dotąd skrzętnie dawkowane. Z początku ograniczano się jedynie do enigmatycznych stwierdzeń, że będziemy mogli zapoznać się z historią, której nie mieliśmy okazji poznać w serialu. Taka sytuacja nie mogła jednak ciągnąć się w nieskończoność, producenci udzielili wywiadu, w którym przekazali mnóstwo istotnych wiadomości i w końcu można przedstawić podstawowe informacje o Lost: The Video Game.
Rozgrywka w grze została podzielona na siedem epizodów, nad których przebiegiem czuwali producenci serialu: Damon Lindelof oraz Carlton Cuse. Przy czym pojawiają się informacje, że godziny na przejście całości da się policzyć na palcach jednej ręki, co nie jest wiadomością zbyt pomyślną. Natomiast opowieść powstała przy współpracy scenarzystki Dawn Kelly, więc należy się spodziewać równie wysokiego poziomu, co w serialu telewizyjnym. Akcja gry toczyć się będzie przed ukończeniem sezonu drugiego serialu. Producenci rozwiewają nasze nadzieje na poznanie dalszej historii przed premierą czwartej serii. Akcja Lost: The Video Game rozpoczyna się w tym samym momencie, w którym rozpoczął się serial – od katastrofy lotu 815.

Akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Będziemy jednak mogli korzystać także z widoku pierwszoosobowego, co ma być szczególnie przydatne przy poszukiwaniu wskazówek. Jak na razie nie planuje się żadnych atrakcji dla wielbicieli rozgrywki multiplayer.
Do naszej dyspozycji pozostawiono sporą część wyspy, nie zabraknie tu okazji do walki oraz licznych zagadek do rozwiązania. Będziemy mieli okazję naprawiać różne urządzenia, rozwiązywać rebusy, łamać szyfry, błądzić w labiryntach, a także korzystać z komputerów. Z pewnością zwiedzimy takie lokacje jak znajdujący się w samym sercu wyspy 200-letni statek Black Rock, tajne bunkry projektu Dharma, między innymi stacje „Łabędź” i „Hydra”, obozowisko rozbitków na plaży, oraz będziemy przemierzać dżunglę i jaskinie. Na naszej drodze stanie też mordercza Lostzilla (nazwa własna fanów serialu), czyli tajemnicze, niosące śmierć zjawisko składające się z dymu.