Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 3 kwietnia 2001, 12:58

autor: Gorim

Hellboy (2000) - przed premierą

Bohaterowie komiksów nie są częstymi gośćmi na naszych monitorach. Cryo Interactive ma zamiar to zmienić. Ich nowa produkcja „Hellboy: Dogs of the Night” opiera się na niezwykle popularnej za oceanem serii przygód Hellboya – „demona o ludzkim sercu”.

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Jak trudno przenieść komiksową historię na ekrany monitorów, wiedzą chyba wszyscy, którzy podjęli się tego zadania. W miarę udane adaptacje obrazkowych bohaterów na gry komputerowe można policzyć na palcach jednej ręki, a czasy ich świetności przypadają na erę maszyn 8- i 16- bitowych. W późniejszym czasie niechętnie sięgano do komiksowych źródeł, jeszcze rzadziej odnosząc sukcesy (vide Alien vs Predator).

Ten stan ma zamiar zmienić Cryo Interactive, przymierzając się do wydania gry opartej na niezwykle popularnej za oceanem serii przygód czerwonego demona - Hellboy-a.

Hellboy to postać stworzona przez Mike Mignola, człowieka uważanego za jednego z najzdolniejszych twórców komiksu ostatnich lat. Ten rysunkowy bohater nie jest kolejnym super-chłopaczkiem, ubranym w kolorowy trykocik. To demon z krwi i kości, który sprowadzony przez nazistów na Ziemię pod koniec II Wojny Światowej, miał stać się ich swoistą „Wunder Waffe”. Na szczęście dla niego samego (a na pewno dla świata), coś panom w czarnych mundurach nie wyszło i nasz pupilek, zamiast u nich, wylądował w angielskim kościółku. Poprawni politycznie Brytyjczycy wychowali go „jak swego” i, widząc drzemiący w nim potencjał, wyszkolili na agenta w służbie BPRD (po naszemu: Biura Badań Paranormalnych i Obrony). Jako specjalista od zjawisk paranormalnych, staje przed najniebezpieczniejszymi misjami, oko w oko z czającym się złem.

Fabuła „Hellboy: Dogs of the Night” toczy się w takim właśnie klimacie. Autorzy postanowili umieścić akcję na początku lat 60-tych w jakimś tajemniczym dla amerykańskiego nastolatka państwie. Wybór padł niestety na Czechosłowację (niestety, gdyż panowie z Cryo mogli spojrzeć trochę wyżej na mapę :)). Tam, wraz z partnerką, nasz bohater wyrusza na misję ratunkową w poszukiwaniu zaginionego agenta BPRD. Jak zwykle w takich sytuacjach bywa, trafiamy z deszczu pod rynnę. Zamknięci w opanowanym przez siły ciemności szpitalu psychiatrycznym, jesteśmy zmuszeni walczyć o swoje życie, życie przyjaciół i stawić czoła szalonemu Ablowi, który poznawszy 666 lat temu smak porażki, po raz kolejny zamierza uczynić z naszego świata spiżarnię dla armii demonów – tytułowych „psów nocy”.

Według autorów, największym atutem komputerowej wersji Hellboy-a ma być jego atmosfera. Mroczna i tajemnicza, nawiązująca klimatem do powieści takich mistrzów gatunku jak Edgar Alan Poe czy H. P. Lovecraft. Miłośnicy horrorów mają być wniebowzięci. Aby jak najlepiej oddać charakter komiksowego oryginału, postanowiono uczynić z Hellboy-a coś więcej niż prostą rąbankę. Ma zawierać w sobie elementy walki, ale także stawiać przed graczem różnego rodzaju zadania do wykonania i sporo łamigłówek logicznych. Czeka nas więc zabawa z przełącznikami i temu podobnymi. Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, która w zamyśle twórców pozwala najlepiej wczuć się w przydzieloną nam rolę. Jakkolwiek w obecnej chwili trudno jednoznacznie stwierdzić, czy autorzy ostatecznie pójdą w stronę Nightmare Creatures, czy ostatnich przygód Indiany Jonesa w „Infernal Machine”. Miejmy nadzieję, że znajdą złoty środek, wyciągając z tych tytułów wszystko, co najlepsze.

Grałem w The Last of Us 2 – jaki piękny koniec świata!
Grałem w The Last of Us 2 – jaki piękny koniec świata!

Przed premierą

The Last of Us: Part II operuje emocjami na zupełnie nowym poziomie, zarażając histerią również tych, którzy w grę jeszcze nie grali. Ja grałem i opowiem wam, w jaki sposób Naughty Dog w 2020 roku zbawi świat.

Graliśmy w Scorn – horror, przy którym Obcy wymięka
Graliśmy w Scorn – horror, przy którym Obcy wymięka

Przed premierą

Scorn studia Ebb Software to gra, którą mógłby wymyślić Hans R. Giger, twórca ksenomorfa z filmu Obcy: Ósmy Pasażer Nostromo. Zapowiada się horror straszny i... mięsisty (dosłownie!).

Widzieliśmy Dying Light 2 i bardzo nam się spodobało!
Widzieliśmy Dying Light 2 i bardzo nam się spodobało!

Przed premierą

Dying Light 2 już po raz drugi pojawiło się na targach E3 w Los Angeles. Tym razem poznaliśmy datę premiery polskiej superprodukcji, a przy okazji mogliśmy bliżej się jej przyjrzeć i porozmawiać z ekipą z Wrocławia.