Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

For Honor Przed premierą

Przed premierą 16 czerwca 2016, 09:03

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Graliśmy w singlową kampanię gry For Honor - nowego dzieła Ubisoftu

Minął rok od pierwszej prezentacji gry For Honor na targach E3. Przez ten czas studio Ubisoft Montreal nie próżnowało, bo przygotowało pełnoprawną kampanię dla samotników. My mieliśmy okazję przetestować jej fragment.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry For Honor – ten system walki zasługuje na więcej

Artykuł powstał na bazie wersji PS4.

Dokładnie rok temu przedstawiliśmy Wam nasze pierwsze wrażenia z testów gry For Honor, którą do Los Angeles przywiozło wówczas studio Ubisoft Montreal. W podsumowaniu tamtego tekstu podkreśliliśmy, że „ubisoftowy wynalazek aż prosi się o porządną kampanię dla samotników” i nasz apel został najwyraźniej wysłuchany, bo dwanaście miesięcy później to właśnie singlowy moduł oddano w ręce dziennikarzy podczas targowej prezentacji. Mieliśmy okazję pobawić się nim przez pół godziny i choć nie jest to czas wystarczający, by prognozować ewentualny sukces przedsięwzięcia, możemy podzielić się wstępnymi wnioskami po sprawdzeniu dema.

 Pozwól, przyjacielu, że zaniosę cię do zamku. - 2016-06-16
Pozwól, przyjacielu, że zaniosę cię do zamku.

Wojna dla samotników

Prowadzący prezentację pracownik Ubisoftu nie był skory do podawania szczegółowych informacji na temat fabuły, dlatego musieliśmy bazować wyłącznie na tym, co dało się wywnioskować z cut-scenek. Głównym bohaterem otwierającej zmagania misji był zakuty w lśniącą zbroję najemnik, który pomagał chronić średniowieczny zamek przed żołnierzami z Blackstone Legionu. Choć nasz śmiałek sprawnie dziesiątkował mieczem wszystkich napotykanych rywali, agresorom udało się w końcu sforsować główną bramę i zająć twierdzę. Podczas finałowego starcia wrogi przywódca wyraził zgodę na pojedynek między swoim najlepszym wojownikiem a głównym bohaterem i – jak nietrudno się domyślić – to my wyszliśmy z niego zwycięsko. Najemnik został w ramach nagrody przyjęty do legionu i na tym historia się urwała. Drugi udostępniony fragment kampanii koncentrował się z kolei na eskapadzie wikinga, którą pokazano na poniedziałkowej konferencji Ubisoftu. Z racji tego, że zapis rozgrywki jest powszechnie dostępny, najlepiej sprawdźcie go sami.

Singlowa kampania w For Honor będzie przede wszystkim dobrą okazją do opanowania systemu walki, który w produkcjach z gatunku AAA do tej pory się nie pojawił. Opiera się on w całości na umiejętnym ustawieniu względem przeciwnika, parowaniu jego ciosów i wyprowadzaniu kontrataków w miejsca niechronione. Postawy są w sumie trzy, a wybieramy je, przechylając prawą gałkę analogową w odpowiednim kierunku. Jeśli nasza klinga znajduje się po tej samej stronie co miecz rywala, automatycznie odbijemy każde uderzenie. Oczywiście później sprawa się komplikuje, bo oponent potrafi modyfikować swoją postawę tuż przed wyprowadzeniem ataku i jeśli natychmiast nie pójdziemy w jego ślady, stracimy cenną energię. Manewr ten działa jednak w obie strony. Gdy widzimy, że przeciwnik przechylił ostrze w lewo, możemy szybko ustawić się w innej pozycji i walnąć go z całej siły w prawy bok lub w głowę.

Doom Eternal to przeurocza rzeź dla każdego – wiemy, bo graliśmy
Doom Eternal to przeurocza rzeź dla każdego – wiemy, bo graliśmy

Przed premierą

Znasz Dooma od 1993 roku? Będziesz zachwycony! Grałeś tylko w poprzednią część z 2016? Będziesz zachwycony! Doom Eternal zapowiada się na prawdziwą „klasykę na czasie”.

STALKER 2 – jak może wyglądać powrót do Strefy?
STALKER 2 – jak może wyglądać powrót do Strefy?

Przed premierą

W jednym z „fałszywych” zakończeń gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla bohater wyraża życzenie: „Chcę, by Zona zniknęła”. I rzeczywiście, cykl, który dał nam Strefę, zaginął na lata – aż teraz nagle zapowiedziano jego kontynuację. Czy to może się udać?

Graliśmy w Escape from Tarkov – to nie jest gra dla słabych ludzi
Graliśmy w Escape from Tarkov – to nie jest gra dla słabych ludzi

Przed premierą

Escape from Tarkov zapowiada się na najbardziej realistyczny symulator przebywania na nieprzyjaznym terenie. Mechanizmy zabawy są bardzo proste – największe przeszkody czają się zupełnie gdzie indziej.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.06.2016 16:31
paul181818
1
paul181818
50
Generał

bedzie beta? w sensie otwarta

16.06.2016 19:02
Ravager
2
odpowiedz
Ravager
25
Chorąży

Jeśli ktoś lubi tylko walkę, będzie to gra dla niego. Jeśli nie, to raczej trzeba sobie ją odpuścić. No chyba, że multi uratuje wszystko.

16.06.2016 21:25
SpirytusowyPotwór
1
odpowiedz
SpirytusowyPotwór
5
Legionista

Zapowiada się ciekawie. :D

16.06.2016 23:27
Powder
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Powder
47
Pretorianin

Kurcze sporo interesujących tytułów się szykuje ;/ Trzeba zacząć oszczędzać.

18.06.2016 12:07
Loran
Loran
6
Junior

Wiele ciekawych gierek teraz wyjdzie - więc masz rację, czas zacząć oszczędzać :D

17.06.2016 02:12
1
odpowiedz
Gwyns
6
Legionista

Bardziej film niż gra. I ta mechanika walki niczym biedniejsza wersja m&b.

17.06.2016 05:30
yadin
1
odpowiedz
yadin
102
Legend

Sama walka i nic więcej. Graficznie wygląda ładnie, ale ładnie wygląda dziś większość gier.

17.06.2016 07:41
MegaFanWitcher3
odpowiedz
1 odpowiedź
MegaFanWitcher3
2
Legionista

Nie no, ubi to ładne dno. Wystarczy porównać model walki do w3 - ba, to nawet nie ma porównania. Wiedźmin 3 - setki walk, każda ciekawa - a gra przecież nie tylko o walkach rycerzy itd. Tutaj - gra typowo o walce pvp/pve a nużąca po paru minutach. Co za lipa.

18.06.2016 12:05
😐
Decapitat0r
18
Chorąży
8.5

Ciekawe walki w wiedźminie ......... atak, odskok, atak, odskok.

18.06.2016 12:10
Loran
odpowiedz
Loran
6
Junior

Podoba mi się graficznie, ale jakoś walka mnie nie przekonuje

19.06.2016 11:16
😁
odpowiedz
JÓZEK2
123
Generał

Fakt, ładne graficznie ale głupoty, z resztą nie ma co wymagać "mądrości' po tego typu grach. Napakowany osiłek wytrzymuje x ciosów kataną która to powinna przeciąć go od razu na pół a samuraj odporny na 3 metrowy /?/ topór. Jeszcze tylko dodać pasek życia nad głowami /bez cenne/ i mamy sztampę. Cóż, młodzież se pogra ja nie.
Cena już prawie 200 zł na pc, "tak trzymać'

post wyedytowany przez JÓZEK2 2016-06-19 11:19:28
01.07.2016 12:30
Nolifer
odpowiedz
Nolifer
121
The Highest

Ubisoft fajnie eksperymentuje z grami, ale zawsze jest jakieś "ale". No właśnie... oby tego ale tym razem nie było.

01.08.2016 17:17
odpowiedz
DavidSoundKings
12
Legionista

paul181818

sa zapisy

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze