Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 23 marca 2011, 14:26

autor: eJay

Wyznawca #cebuladeals za 1$ i tytułów, w które nikt nie gra. Chory na kinomanię.

Homefront - recenzja gry

Nowa strzelanina firmy KAOS Studios śmiało atakuje rynek rozrywkowych FPS-ów, zdominowany przez gry z serii Call of Duty. Czy wychodzi z tego starcia zwycięsko?

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Rynek pecetowych strzelanin został w ostatnich latach zdominowany przez serie Battlefield i Call of Duty. Ambicję trafienia do elity miało również KAOS Studios, które – dzięki potężnym zastrzykom finansowym THQ – postanowiło stworzyć tytuł idealnie łączący rozgrywkę dla pojedynczego gracza z trybami sieciowymi. Plany były naprawdę poważne. Skrypt historii do kampanii napisał autor scenariusza do Czasu apokalipsy i reżyser Czerwonego świtu, a trzon zespołu developerów stanowiły osoby, które maczały palce w Battlefieldzie 2. Spore oczekiwania i nadzieje graczy podsycono bogatą kampanią marketingową. Homefront miał zadatki na przyzwoitego konkurenta aktualnych liderów na rynku, ale kontakt z grą mocno studzi nasz zapał. Po pierwsze – po włożeniu płytki do napędu wyskakuje pasztet w postaci instalatora, który... musi dociągnąć ze Steama ponad 5 GB danych. Po drugie – sama rozgrywka budzi masę zastrzeżeń i świadczy o niezbyt wysokiej jakości tej produkcji.

O dziwo fabuła Homefronta na tle innych FPS-ów jest świeża i w jakimś stopniu oryginalna. Oszczędzono nam personalnych intryg, spisków na skalę międzynarodową czy zaskakujących twistów. Ameryka zostaje w 2027 roku zaatakowana przez zjednoczoną Koreę, która przez ostatnie kilkanaście lat zbroiła się w tajemnicy przed przeciwnikami. Kryzys paliwowy oraz ekonomiczny osłabił USA do tego stopnia, że inwazja przebiega wyjątkowo szybko. Gracz wciela się w Roberta Jacobsa, który pewnego dnia zostaje zabrany siłą ze swojego mieszkania i zaciągnięty do autobusu celem wywózki do obozu. W trakcie przymusowej podróży obserwuje, jak Azjaci mordują i torturują mieszkańców małej miejscowości, jednak jego głowa pozostaje chłodna. Czuje się zmęczony wojną, nie ma motywacji i siły. Kilka sekund później od pewnej śmierci ratują go Connor i Rianna – członkowie ruchu oporu. Nie mając nic do stracenia, przechodzi na ich stronę. Chwyta za broń i walczy za ojczyznę.

Nigdy nie zadzieraj z Koreańczykami.

Wprowadzenie do akcji jest naprawdę dobre. Dotyczy to zarówno introdukcji kampanii w postaci filmowego zestawienia najważniejszych wydarzeń do 2027 roku, jak i pierwszych kilkunastu minut rozgrywki, które pełnią rolę samouczka. KAOS Studios miało ciekawy pomysł na fabułę i misje. Homefront nie obraca się do końca w klimatach militarnych, dzięki czemu mamy wrażenie (przynajmniej na początku), że nie otrzymaliśmy kolejnego klona Call of Duty. Atmosfera buszowania w zgliszczach, ratowania cywilów i uderzania w czułe punkty wroga o zmroku bardzo przypadła mi do gustu. Historia widziana oczami Jacobsa nie jest może porywająca, ale ma w sobie coś niepowtarzalnego. Szkoda tylko, że walka w ruchu oporu nie została należycie rozwinięta. Kampania Homefronta starcza na zaledwie cztery godziny, co na pewno nie ucieszy wielu potencjalnych klientów. Brakuje ewidentnie dwóch lub trzech dodatkowych rozdziałów, które mogłyby scalić opowieść i wzbogacić ją o dodatkowe smaczki.

Z rozgrywką łączy się również pewien problem koncepcyjny. W trakcie walk z wojskami koreańskimi twórcy rzucają kilkoma luźnymi pomysłami. Przykład pierwszy z brzegu to rzekoma konieczność oszczędzania nabojów ze względu na limitowaną liczbę magazynków do broni. Nie ukrywam, przez pierwsze kilkadziesiąt minut Homefront bardzo skrupulatnie przestrzegał tego założenia. Gdy w pukawce zabrakło pocisków, szukałem alternatywnego oręża. Na myśl o ograniczonej amunicji i możliwym spotkaniu sporej grupy wrogów za rogiem zacierałem ręce – czyżby wreszcie pojawiła się wymagająca strzelanina, która zmusza do przemyślanego szastania ołowiem? Niestety, owa filozofia po drodze gdzieś się rozmywa, albowiem nagle Koreańczycy zaczynają zostawiać całkiem spore zapasy broni. Mniej więcej w połowie fabuły mamy do czynienia z FPS-em, jakich na rynku wiele i w sumie jest mi trochę żal, że ludzie z KAOS poszli w efekciarstwo, a nie w kreatywność. Dowodami braku inspiracji są także znajdźki w formie wycinków z gazet. Nie dość, że widoczne z dużej odległości, to na dodatek mało interesujące.

Oceny redaktorów, ekspertów oraz czytelników VIP ?

U.V. Impaler Ekspert 20 marca 2011

(PC) Gra jest bardzo nierówna – z jednej strony mamy tu obiecujący tryb multiplayer, z drugiej kompletnie położoną kampanię, nie dość że krótką, to na dodatek niedopracowaną.

6.0
Recenzja gry Just Cause 4 - zapraszamy do piaskownicy
Recenzja gry Just Cause 4 - zapraszamy do piaskownicy

Recenzja gry

Rico Rodriguez powraca, by wyzwolić kolejne państwo i obalić kolejny zbrodniczy reżim. Czas rozliczyć Avalanche Studios z przedpremierowych obietnic i sprawdzić, czy nowa gra uniknęła błędów poprzedniczki.

Wrażenia z bety Red Dead Online – chaos i drożyzna
Wrażenia z bety Red Dead Online – chaos i drożyzna

Recenzja gry

Wersja beta sieciowej zabawy w kowboja to na razie głównie symulator ciułania centa do centa, choć z dużymi perspektywami na przyszłość.

Recenzja gry Darksiders 3 – powrót apokalipsy wg św. Marvela
Recenzja gry Darksiders 3 – powrót apokalipsy wg św. Marvela

Recenzja gry

Myśleliście, że jesteście bezpieczni? Że dzięki bankructwu THQ unikniecie końca świata? Rozwieję Wasze wątpliwości. Jeźdźcy Apokalipsy wracają w Darksiders III dzięki Gunfire Games. I na przekór wszystkiemu, robią to z przytupem.

Komentarze Czytelników (101)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
24.03.2011 00:55
odpowiedz
polik50
27
Pretorianin

babuniamegazorda
Skończ się ośmieszać,tylko ty bronisz tej żałosnej gry i mimo beznadziejnej sytuacji dalej idziesz w zaparte. Widać urodzony z Ciebie beta tester ;) .

24.03.2011 01:07
odpowiedz
zanonimizowany729461
15
Pretorianin

SZKODA GADAĆ REDAKCJO, to że Steam ściąga gry to jest jego bug i występuję przy KAŻDEJ grze, aby mieć instalacje z płyty trzeba wyłączyć Steama przed instalacją, taki bug Valve którego nadal nie usunęli, a USA zostało zaatakowane w 2025, natomiast akcja gry dzieje się w 2027.

24.03.2011 01:18
odpowiedz
annihiluzz
49
Annihilator

INTERNET - SERIOUS BUSINESS

24.03.2011 04:14
odpowiedz
U.V. Impaler
172
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

XerxesPL ---> To spróbuj tak mistrzu zrobić z Homefrontem, a potem będziemy dyskutować czy jest to bug Steama, czy wada gry. :D

24.03.2011 07:05
odpowiedz
zanonimizowany781695
0
Pretorianin

@Ogame_fan

Akurat w BO kampania jest najbardziej klimatyczna ze wszystkich (No jeszcze CoD4 może :))
Bugów technicznych nie doświadczyłem.

Zapraszam do tematów o Black Ops chociażby na Gry-Online i postów z okolicy premiery ;)

No skoro dla Ciebie broń w CoD-zie jest bardziej plastykowa od Homefronta to widocznie tylko dlatego że ta w Homefroncie jest papierowa

Kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje. Znam ludzi którym nie podobały się efekty broni w Stalkerze które do dziś uważam za jedne z lepszych.

Widocznie znamy inne definicje takich rzeczy jak 'Animacja' czy 'brzydka tekstura'

Widocznie nie znasz tych definicji.


Nie chciałem używać tych słów ale Homefront to przeciętniak nadmuchany marketingowo . Powinien być dołączany do gazet i/lub kosztować ze 25 zł maks . Dostajemy Betę która mechaniką/technologią przypomina gry które wychodziły pół dekady temu

Za to Black Ops i Modern Warfare 2 to najbardziej nowatorskie gry w jakie grałem :P


Nie jest to porażka na całej linii ale na pewno ta gra nie ma startu do Call of Duty od części pierwszej do ostatniej

Call of Duty skończyło się na części 4, każda kolejna to coraz gorsza kaszanka. Jeśli ta seria jest dla Ciebie wyznacznikiem jakości to dalej nie ma o czym rozmawiać.

Możesz nadal próbować wmawiać swoje pseudo-racje ale mnie tego na pewno nie wmówisz

Przedstawianie swojego zdania oraz popieranie go pewną argumentacją to nie wciskanie pseudo-racji, no a takim głąbom jak Ty nie wmówiłbym nawet, że Ziemia jest okrągła więc nawet próbować Cię przekonać nie zamierzam.

Może Tobie za to płacą - nie wiem

Zaczynasz popadać w paranoję jak moderacja forum.

24.03.2011 07:12
odpowiedz
TobiAlex
131
Senator

XerxesPL co Ty za bzdury piszesz. Steam nie ma tu nic do rzeczy i zapewne nie jest tak z każdą grą!!!

24.03.2011 08:11
😊
odpowiedz
Ogame_fan
97
RED

@babuniamegazorda

Zapraszam do tematów o Black Ops chociażby na Gry-Online i postów z okolicy premiery ;)

Ja zapraszam do tematów i postów o Homefroncie na Gry-Online i innych forach :)

Kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje. Znam ludzi którym nie podobały się efekty broni w Stalkerze które do dziś uważam za jedne z lepszych.

Gust, gustem ale jak ktoś go nie ma to i symulator ASG łyknie :)

Widocznie nie znasz tych definicji.

Chłopaku, teraz to się ośmieszasz, ta gra nie ma nic wspólnego z nie rażącymi teksturami czy świetnymi animacjami . Jeśli widzisz tutaj takie rzeczy to radzę czym prędzej zrobić badanie wzroku bo tylko się ośmieszasz . Grałeś w ogóle w tą grę czy bronisz jej dla zasady/$$ ?

Za to Black Ops i Modern Warfare 2 to najbardziej nowatorskie gry w jakie grałem :P

Nigdzie nie pisałem że nowatorskie, ale w swoim zamierzeniu wykonane perfekcyjnie, obie gry to skrypt na skrypcie ale to w Codzie jest to rozwiązane lepiej. W Homefroncie po stokroć, przeklinałem jak szewc gdy musiałem minutę czekać aż towarzysz pokracznie animowanym krokiem, znajdzie drogę do kolejnych zamkniętych drzwi których o dziwo nie dane nam jest otworzyć. Akcja i tak już dość paralityczna, zwalniała jeszcze bardziej .
To samo ze skryptowym przechodzeniem do następnych scen/pomieszczeń. W CoD był nieskońćzony respawn oponentów ale, jak Boga kocham, nigdy nie Respawnowali się oni na moich oczach . Było to jakoś sprytnie rozwiązane (posiłki, spóźnieni woje nadciągający falami). Homefront odstaje pod tym względem, niewybaczalnie bardzo .

Call of Duty skończyło się na części 4, każda kolejna to coraz gorsza kaszanka. Jeśli ta seria jest dla Ciebie wyznacznikiem jakości to dalej nie ma o czym rozmawiać.

No i tu się zgodzę poniekąd, fakt że CoD4 to ostatnia część z powiewem świeżości, po odpaleniu której powiedziałem 'WOW' . Ale z drugiej strony Homefront nie ma startu do gry sprzed 4 lat. :)

Przedstawianie swojego zdania oraz popieranie go pewną argumentacją to nie wciskanie pseudo-racji, no a takim głąbom jak Ty nie wmówiłbym nawet, że Ziemia jest okrągła więc nawet próbować Cię przekonać nie zamierzam.

Argumentacji do tej pory nie widziałem :)
Grafika i Animacja jest ładna bo się nie znam a pukawki są dobrze odwzorowane bo o gustach się nie dyskutuje . Proszę Cię człowieku :)

Zaczynasz popadać w paranoję jak moderacja forum.

Skoro moje zdanie nazywasz paranoją to może faktycznie zagraj w Homefronta :) Bo jeszcze sam uwierzysz w to co piszesz .

Pozdrawiam .

http://www.metacritic.com/game/pc/call-of-duty-black-ops
http://www.metacritic.com/game/pc/call-of-duty-modern-warfare-2 - biorąc pod uwagę to że BO czy MW2 wyszedł już jakiś czas temu to nie wiem gdzie ta Twoja racja bo ja widzę że recenzje na świecie tylko Cię ośmieszają.

Na user score nie patrzę bo na to popatrzę za 2 miesiace jak Homefront zostanie zakupiony (w co wątpie) przez więcej użytkowników. Bo póki co jest tam za mało recenzji zwykłych kowalskich. A to że CoD ma niski Userscore na mnie nie działa bo Hejt na Call of Duty jest trendy :)

I od kiedy recenzja ma być 'TRAFNA' panie mądrala ? ;>
Recenzja to subiektywna opinia autora z którą się można zgadzać albo i nie . I tak jak rzadko się zgadzam z recenzjami, bo jak wiadomo, ile ludzi tyle poglądów i punktów widzenia. Tak z recenzją Homefronta się zgdzam w 100% . A znam wielu ludzi którzy uważają ją za zawyżoną . Więc, skończ waść, wstydu oszczędź. Jeśli chcesz, to napisz 'Trafną' recenzję a nie ośmieszasz się na każdym kroku. Rzucasz jakieś niczym nie podparte, puste słowa. To samo co słyszałem z ust autorów przed premierą. bla bla bla bla .

Ehh może pójdziemy na piwo/kawę/sok i pogadamy normalnie wymieniając się argumentami na temat tej czy innej gry ? Bo bardzo bym chciał poznać opinię, kogoś tak pseudo-branżowego jak Ty ;)

24.03.2011 08:25
odpowiedz
zanonimizowany781695
0
Pretorianin

>Ja zapraszam do tematów i postów o Homefroncie na Gry-Online i innych forach :)

Jak już wykazałem na metacrytic gra oscyluje w granicy 7 co jest adekwatne do jej jakości. Opinie o BO do 9 się nawet nie zbliżają.

>Gust, gustem ale jak ktoś go nie ma to i symulator ASG łyknie :)

Widać, że nie znasz definicji gustu :) "Jak ktoś go nie ma" - zabawne :D

>Nigdzie nie pisałem że nowatorskie, ale w swoim zamierzeniu wykonane perfekcyjnie

Twórcy CoD zamierzali wydać w takim razie gry oparte na silniku z 2005 roku, z porażająco małymi i ograniczonymi mapami, niewidocznymi ścianami, naskryptowane, krótką kampanię, słabo działające multi oraz horrendalnie drogimi map-packami które do innych gier są od lat za darmo. I to rzeczywiście udało im się perfekcyjnie.

>W CoD był nieskońćzony respawn oponentów ale, jak Boga kocham, nigdy nie Respawnowali się oni na moich oczach

Chociażby w (bodaj) 2giej mapie trybu SP (więzienie) w BO. Respawnowali się na moich oczach ile wlezie. Uh coś słabo te gry sprawdziłeś.

>Ale z drugiej strony Homefront nie ma startu do gry sprzed 4 lat. :)

WaW, MW2 i BO nie mają startu nawet do pierwszego Call of Duty a więc gry z przed 8 lat... mimo, że są częścią tej samej serii. Beat it ;)

>Argumentacji do tej pory nie widziałem

Przykro mi, że nie umiesz (lub nie chcesz) czytać.

>Grafika i Animacja jest ładna bo się nie znam a pukawki są dobrze odwzorowane bo o gustach się nie dyskutuje . Proszę Cię człowieku

Jak już powiedziałem odczucie gustu graficznego czy odczucia broni jest względne. Ale do tekstur i animacji na prawdę nie idzie się w tej grze z technicznego punktu przyczepić... no chyba, że ktoś się nie zna :)

>Skoro moje zdanie nazywasz paranoją to może faktycznie zagraj w Homefronta :) Bo jeszcze sam uwierzysz w to co piszesz

Wczoraj ukończyłem kampanię i myślę, że z chęcią zagram po raz kolejny jak będę miał nieco więcej czasu (wiesz bycie kierownikiem marketingu w CDP to sporo pracy... lol :P :D:D:D).

>bo ja widzę że recenzje na świecie tylko Cię ośmieszają.

Ktoś mnie recenzował czy to tylko Ty nie potrafisz poprawnie skonstruować zdania?

>Recenzja to subiektywna opinia autora z którą się można zgadzać albo i nie

No i ja właśnie się nie zgadzam ;)

>I tak jak rzadko się zgadzam z recenzjami, bo jak wiadomo, ile ludzi tyle poglądów i punktów widzenia.Tak z recenzją Homefronta się zgdzam w 100% .

"Bowiem moja prawda jest najmojsza" :D

>A znam wielu ludzi którzy uważają ją za zawyżoną

Ja z kolei znam wielu którzy uważają ją za zaniżoną... what's your point?

>Bo bardzo bym chciał poznać opinię, kogoś tak pseudo-branżowego jak Ty ;)

To nie ja zachwalam Call of Duty :)

24.03.2011 08:40
odpowiedz
zanonimizowany781695
0
Pretorianin

Chciałbym przytoczyć kilka rzeczy z recenzji:

>kiepska grafika, na dodatek z wysokimi wymaganiami sprzętowymi

Modern Warfare 2 i Black Ops się kłania - oceny wysokie

>niedopracowanie wielu elementów technicznych, zarówno w kampanii, jak i w trybie sieciowym

Znowu te same problemy w CoD

>zachowanie komputerowych przeciwników

I znowu

>niewidzialne ściany

Po raz kolejny

>długość kampanii

MW2 jak i BO miały krótszą

>problematyczna instalacja (dla osób ze słabym łączem)

MW2 jak i BO wymagały Steam i występował ten sam problem.

Homefront 5.5 ; MW2 9.0 ; BO 9.0

Gdzie tu logika ja się pytam ;) Rozumiem, że można a nawet należy mieć swoje zdanie, ale używanie mankamentów jako podstawy do niskiej oceny gdy w konkurencyjnej produkcji mimo, że również występują wystawia się oceny wysokie graniczy ze śmiesznością. Jak brać na poważnie czyjeś recenzje skoro nie jest konsekwentny w tym w jaki sposób i na jakiej podstawie ocenia gry. Przez to sporo osób którym by się pewnie Homefront spodobał do gry nie podejdzie "bo guru na Gry-online tak wystawił". Jest to działanie na niekorzyść wszystkich graczy a na korzyść wielkich molochów jak Activision.

24.03.2011 08:41
😁
odpowiedz
Ogame_fan
97
RED

Jak już wykazałem na metacrytic gra oscyluje w granicy 7 co jest adekwatne do jej jakości. Opinie o BO do 9 się nawet nie zbliżają.

Poczekajmy 2-3 miesiące żeby więcej ludzi się tam wypowiedziało bo jak na razie jest tam recenzji użytkowników tyle co kot napłakał .

Widać, że nie znasz definicji gustu :) "Jak ktoś go nie ma" - zabawne :D

Jak Twój gust graficzny :)

Twórcy CoD zamierzali wydać w takim razie gry oparte na silniku z 2005 roku, z porażająco małymi i ograniczonymi mapami, niewidocznymi ścianami, naskryptowane, krótką kampanię, słabo działające multi oraz horrendalnie drogimi map-packami które do innych gier są od lat za darmo. I to rzeczywiście udało im się perfekcyjnie.

Które sprzedają się w większej ilości na jedną platformę niż wszystkie gry od THQ na wszystkich platformach :)
I skoro Twórcy Homefronta wiszą na włosku, oznacza tylko że coś spieprzyli . Zwłaszcza że wydali grę w momencie kiedy nie mieli na rynku żadnej realnej konkurencji wydawniczej .

Chociażby w (bodaj) 2giej mapie trybu SP (więzienie) w BO. Respawnowali się na moich oczach ile wlezie. Uh coś słabo te gry sprawdziłeś.

Gram w gry dla przyjemności a nie szukania dziury na w całym i skoro w BO akcja jest tak wartka że tego nie zauważyłem to plus dla niego . A skoro Homefront nie dość że jest wolny pod względem akcji, to jeszcze wali po oczach NA KAŻDEJ MAPIE, wyskakującymi przeciwnikami . (?)

WaW, MW2 i BO nie mają startu nawet do pierwszego Call of Duty a więc gry z przed 8 lat... mimo, że są częścią tej samej serii. Beat it ;)

Czy nie mają startu ? Nie koniecznie. Nie porównywałbym tu do pierwszego Call of Duty które wbrew pozorom jest całkiem inny w założeniach i rozwiązaniach od reszty serii .
Ale to że np MW2 jest gorsze od CoD1, a Homefront jest gorszy od MW2, oznacza tylko to jak bardzo zawyżona jest ta ocena, recenzując Homefronta według dzisiejszych standardów :)

Przykro mi, że nie umiesz (lub nie chcesz) czytać.

Nawet Salomon z pustego nie naleje (przeczyta) :)

'Ale do tekstur i animacji na prawdę nie idzie się w tej grze z technicznego punktu przyczepić... no chyba, że ktoś się nie zna :) '

Hahahahhah jesteś super śmieszny <3
Jak Ci się nie podoba to znaczy że się nie znasz . Jeszcze gdybyś to napisał przy jakiejś ładnej grze to byłbym w stanie Ci wybaczyć a tak to Tym zdaniem udowodniłeś jak bardzo jesteś śmiesznym człowiekiem :)
<----
'Wczoraj ukończyłem kampanię i myślę, że z chęcią zagram po raz kolejny jak będę miał nieco więcej czasu (wiesz bycie kierownikiem marketingu w CDP to sporo pracy... lol :P :D:D:D).'

Bez urazy ale gówno mnie obchodzi kto jakim jest masochistą i co robi z wolnym czasem, ale współczuję :) i pozdrawiam :)

Edit -

Po 1 Edytuj posty .

Po 2 Jeśli CoD mimo błędów jest bardziej miodny (nie tylko moją opinią się kieruję) to oznacza tylko to że filary Homefronta leżą. Już nie mówiąc o tym że autorzy na siłę chcieli zrobić swojego CoD-a . I powiedz mi proszę czy w którymkolwiek CoD-zie trzeba było ściągać kilka GB danych żeby uruchomić grę ? Bo chyba nie grałeś kolego . Kampania w Homefroncie jest krótsza . 3h20 min za drugim razem na najtrudniejszym poziomie trudności . Nie pamiętam czasu z MW2 dokładnie ale pamiętam że grałem na 'normalu' i miałem coś ponad 5h. Ani tu ani tu nie jest imponująco ale widać na czują korzyść .

24.03.2011 08:49
odpowiedz
zanonimizowany781695
0
Pretorianin

>Jak Twój gust graficzny :)
>Które sprzedają się w większej ilości na jedną platformę niż wszystkie gry od THQ na wszystkich platformach

Płyty Justina Bibera i Lady Gagi też, ja wolę Mozarta który się nie sprzedaje, ach ten mój brak gustu...

Twój tok myślenia jest na prawdę idiotyczny.

>Gram w gry dla przyjemności a nie szukania dziury na w całym i skoro w BO akcja jest tak wartka że tego nie zauważyłem to plus dla niego

Skoro nie masz oczu lub w CoD nie chcesz tych błędów widzieć to minus dla Ciebie. Przez takich jak Ty twórcy CoD nigdy nic lepszego nie stworzą a i jakość reszty gier spadnie.

>jeszcze wali po oczach NA KAŻDEJ MAPIE, wyskakującymi przeciwnikami

Było to równie sporadyczne jak w BO... tu już doszukiwać się chciałeś? ;)

>Czy nie mają startu ? Nie koniecznie. Nie porównywałbym tu do pierwszego Call of Duty które wbrew pozorom jest całkiem inny w założeniach i rozwiązaniach od reszty serii .

Założenia i rozwiązania są identyczne jedynie zmieniły się czasy w których dzieje się akcja gry.

>Jak Ci się nie podoba to znaczy że się nie znasz . Jeszcze gdybyś to napisał przy jakiejś ładnej grze to byłbym w stanie Ci wybaczyć a tak to Tym zdaniem udowodniłeś jak bardzo jesteś śmiesznym człowiekiem

STRONA TECHNICZNA =/= STRONA ARTYSTYCZNA. Pierwsza nie jest kwestią gustu druga jest. Ale co ja Ci będę tłumaczył. I tak nie zrozumiesz.

>Bez urazy ale gówno mnie obchodzi kto jakim jest masochistą i co robi z wolnym czasem, ale współczuję

Skoro Cię to "gówno" obchodzi to po co komentujesz? ;)

>Jeśli CoD mimo błędów jest bardziej miodny (nie tylko moją opinią się kieruję) to oznacza tylko to że filary Homefronta leżą.

Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją. A CoD nie jest bardziej miodny ;)

24.03.2011 09:09
odpowiedz
Ogame_fan
97
RED


Płyty Justina Bibera i Lady Gagi też, ja wolę Mozarta który się nie sprzedaje, ach ten mój brak gustu...

Twój tok myślenia jest na prawdę idiotyczny

I może Homefront to taki Mozart wśród FPS-ów ? No nie rozśmieszaj mnie ;)

Skoro nie masz oczu lub w CoD nie chcesz tych błędów widzieć to minus dla Ciebie. Przez takich jak Ty twórcy CoD nigdy nic lepszego nie stworzą a i jakość reszty gier spadnie.

Skoro potrafię przejść CoDa to raczej mam oczy :) I wyobraź sobie że nie jestem masochistą a konsumentem który jak za coś płaci to chce mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy.
Skoro nie psioczyłem pod tym względem na CoD-a to nie znaczy że mi to umknęło tylko że było mi dane doświadczyć błędów. I jak już nauczysz się czytać to przeczytaj parę postów wyżej że grałem w BO w miesiąc po premierze gdy już wiele kwestii technicznych mogło być rozwiązane .

'Było to równie sporadyczne jak w BO... tu już doszukiwać się chciałeś? ;) '

Homefront jest strasznie nijaki, powolny i biedny i dlatego podczas słabych strzelanin, szukając kolejnego wroga, widzę jak wyskakują parami z nicości (szkoda że jeszcze nie wyskakują trzymając się za ręce)

Założenia i rozwiązania są identyczne jedynie zmieniły się czasy w których dzieje się akcja gry.

No nie bardzo :) Grałeś w CoDa 1 ? ; > Pamiętasz coś takiego jak pasek zdrowia, brak markera granatu, granat wybierany z ekwipunku, duża mniejsza filmowość itd .
Całą serię zmienił CoD2 i od niego zaczęto robić interaktywne papkowate filmy. W których bądź co bądź, strzela się całkiem przyjemnie .

STRONA TECHNICZNA =/= STRONA ARTYSTYCZNA. Pierwsza nie jest kwestią gustu druga jest. Ale co ja Ci będę tłumaczył. I tak nie zrozumiesz.

No to skoro pierwsza nie jest kwestią gustu to podyskutujmy o technicznych 'plusach' strony graficznej Homefronta . O ogniu, wodzie (z bliska), teksturach otoczenia. :)
Oprawa artystyczna mi się podoba więc to na plus w Homefroncie :)

Skoro Cię to "gówno" obchodzi to po co komentujesz? ;)

Gówno mnie obchodzi co robisz w czasie wolnym ale to jakie banialuki piszesz po swoich przeżyciach - już mnie obchodzi :)

24.03.2011 09:14
odpowiedz
zanonimizowany781695
0
Pretorianin

>I może Homefront to taki Mozart wśród FPS-ów ? No nie rozśmieszaj mnie

Homefront to może nie Mozart ale CoD to już Justin Biber ^^

>I wyobraź sobie że nie jestem masochistą a konsumentem który jak za coś płaci to chce mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy.

I nadal mówisz, że MW2 i BO są dobre? To jak jazda ze szkłem i tabasco panie masochisto ^^Swoją drogą masochista również może być konsumentem... rzemiosło j.polskiego jest trudne jak nie zna się znaczenia słów.

>Skoro nie psioczyłem pod tym względem na CoD-a to nie znaczy że mi to umknęło tylko że było mi dane doświadczyć błędów.

Ale w Homefronta nie grałeś i tu już możesz "doświadczać" sobie błędów ile wlezie :)

>Homefront jest strasznie nijaki, powolny i biedny i dlatego podczas słabych strzelanin, szukając kolejnego wroga, widzę jak wyskakują parami z nicości (szkoda że jeszcze nie wyskakują trzymając się za ręce)

To w końcu przeszedłeś go czy nie? Raz uważasz to za masochizm a za drugim razem mówisz jak to dobrze tą grę znasz. Gubisz się :)

>Pamiętasz coś takiego jak pasek zdrowia, brak markera granatu, granat wybierany z ekwipunku, duża mniejsza filmowość itd . Całą serię zmienił CoD2 i od niego zaczęto robić interaktywne papkowate filmy. W których bądź co bądź, strzela się całkiem przyjemnie .

Fakt kilka elementów było różnych i rzeczywiście gra przyjęła stałą koncepcję od CoD 2.

>ale to jakie banialuki piszesz po swoich przeżyciach - już mnie obchodzi

Jakież to banialuki? To nie ja cisnę za te same mankamenty na jedną produkcję a drugą z identycznymi wychwalam pod niebiosa. To są dopiero banialuki :)

24.03.2011 09:28
odpowiedz
eJay
179
Quaritch

gameplay.pl

babuniamegazorda--->Czym wg Ciebie jest "trafna" recenzja? Mamy się wstrzelić w metakritikową średnią, aby dogodzić wszystkim? Śmiech na sali. Gra jest słaba, a liczba błędów przyprawia o ból głowy. Zajrzyj sobie na forum techniczne gry i zobacz co ludzie o niej piszą. Sam KAOS przyznał się do solidnej wtopy na wszystkich platformach - http://www.homefront-game.com/blog-post/homefront-update-status a przekładanie wydania patcha świadczy, że sami nie wiedzą w czym może tkwić problem. Mało tego, kilka dni temu na ich forum zawitał facet z EPIC Games, który rozbebeszył Homefronta na części i wskazał błędy w wielu parametrach silnika, jakie zastosowało studio. Posta po kilkudziesięciu minutach wywalono, oczywiście w imię dobrej wizytówki firmy, która woła za bubel 60$. MW2 jakie jest każdy może prywatnie ocenić, ale nie wali po gałach bugami co kilkanaście sekund i wygląda zdecydowanie ładniej mając niższe wymagania sprzętowe.

Z pozdrowieniem - http://www.youtube.com/watch?v=yFBmFolfUEI

24.03.2011 12:32
👎
odpowiedz
rav296
1
Junior

I ja dołożę cuś od siebie... pograłem na tym u znajomka i lipa panie lipa straszna, cienizna jakich dawno świat nie widział, żal mi jedynie ludków, którzy ten tytuł zakupiły...

24.03.2011 12:34
👍
odpowiedz
Ogame_fan
97
RED

eJay -
<-- Dokładnie .

24.03.2011 13:33
😍
odpowiedz
Mortalking
104
Senator

WOW 55 % to prawdziwy nokaut dla gry która została rozłożona na łopatki.
Kto by przypuszczał przed premierą że ta gra okaże się takim crapem.

24.03.2011 13:40
odpowiedz
XGoldX
24
Centurion

Wczoraj wreszcie odpaliłem Homefronta z pożyczonego konta steam i jestem wielce rad, że gry nie kupiłem. Przykre jest to, że właśnie Homefront jest pewnego rodzaju odrodzeniem funkcjonalności gier PC. Tu niestety kończą się dobre wieści. Nie wiem jak panowie z CombatTesting którzy byli odpowiedzialni za balans mogli wypuścić to "cacko" w takim stanie. W teorii połączenie rozległych map i pojazdów z battlefielda + wsparcie dla 64 graczy które dodadzą niebawem z szybką i efektowną walką infantry z CoDa robi wrażenie, niestety tylko w teorii. To co serwuje Homefront jest śmieszne. Kurewsko celne smg, przegięte snajperki, ogólny chaos i momentalna śmierć po otrzymaniu 2 kulek niszczy wszystko. Do tego warto dodać żałośnie wyglądające pojazdy które sprawiają wrażenie pustych wydmuszek dla tekstur z zerową masą i pływające w powietrzu zdalnie sterowanie roboty działka. Obawiam się, że są tu takie błędy których żaden patch nie jest w stanie naprawić. Bardzo przykre jest to, że właśnie ta gra ma dedykowane serwery, wolną kamerę jak również widok z oczu gracza w spectator mode, masę ustawień i team który planuje dalsze usprawnienia i jeszcze więcej funkcjonalności w przyszłości. Bardzo wielka szkoda, że nie miał tego ani BC2 and MW2 to by dopiero było coś. Z oceną 5.5 się zgadzam chociaż tak nisko na GOLu się nie spodziewałem :). Nie oznacza to jednak, że w przyszłości tryb multi w Homefroncie nie może być dobry, tak jak tu napisano ma spory potencjał.

24.03.2011 20:35
odpowiedz
zanonimizowany786275
1
Junior

Crysis 2 jest lepszy pod każdym względem POLECAM

24.03.2011 21:10
😐
odpowiedz
Stalker_PL
7
Konsolowiec

Pwned...
Możecie skończyć tą dyskusje co jest lepsze?
W tej bitwie niestety ale CoD wygrywa i to zapewne bez dwóch zdań.(babunia nie bój się nie jestem fanbojem tej serii, poczytaj inne posty jak nie wierzysz...)
Cóż Homefront rzucił się na głęboką wodę, a co najgorsze z niekompletnym/niedopracowanym produktem i przepadł...
Błędy też się zdarzały[w CoD-zie] ale najwięcej(u mnie) w BO oczywiście ze skryptami i z tego co widziałem inni gracze też pisali o tym samym błędzie w tej samej misji(w willi Castro, jak jechał konwój a my mieliśmy przeczekać... Powód był prosty czasami jedna osoba się zaklinowała przy bramie jeżeli poszliśmy trochę za wcześnie, a potem skrypt nie odpalał jak miał wjechać czołg, chyba BPC)
No i cóż taka prawda obie gry nie są idealne ale Homefront sam sobie taki los zrobił...
Więc proszę o zaprzestanie tej dyskusji !

24.03.2011 21:27
odpowiedz
Jaro7788
77
Konsul

@babuniamegazorda -> Grom również przyznawane są różne nagrody, a o filmach pisze się recenzje. Jest zatem dokładnie tak samo w obydwu branżach rozrywki. A że opinie są subiektywne, to niestety smutna prawda: głównie dlatego, że KAŻDA opinia jest subiektywna. Gdyby nie była, nie byłaby opinią. Ktoś napisze, że grafika jest dobra, drugi, że zła. Która jest ta "mocno" subiektywna? Obie.

24.03.2011 21:55
odpowiedz
marcinos709
31
Konsul

Qrwa! Znowu gra na 4 godziny w singlu! To jest już jakiś skandal!
A po samej grze spodziewałem się dużo więcej i niestety się zawiodłem . Ok jest orginalna kampania, fajny muli, jednak za dużo tu błędów technicznych, odstrzaszająca grafika, i jak już pisalem bardzo krótki singiel.
Myślałem , że będzie lepiej... Może sequel?!

A recenzja w porządku!

26.03.2011 18:28
odpowiedz
jasin
20
Centurion

Bawi mnie wszechobecne porównywanie do siebie gier, i fanboje krzyczący że "nasza racja jest najmojsza". Żeby nie było, czasami takie porównania mają sens, ale układanie jakiegoś rankingu jest bez sensu, bo każdy może mieć inne wrażenia.

Mnie na przykład odstrasza infantylność fabuły (Koreańczycy okopują USA - WTF?), podobnie jak w większości strzelanek (choć są wyjątki - S.T.A.L.K.E.R, Far Cry2, Riddick, Half-Life etc.), a na multi nie zwracam większej uwagi.

PS. Jeżeli ta gra jest tak samo "dobra" jak MW2 (w BO nie grałem) to ja z pewnością sobie podziękuje :P (czekam na lincz)
Do fanów BF -> też nie jestem fanem :P (czekam na lincz)

27.03.2011 10:00
odpowiedz
Nikuu
59
Generał

Fabuła przynajmniej jest "inna". W WiC mieliśmy nieudaną inwazję CCCP na USA, w BC2 atakują Ruscy, w BF2 konflikt USA - ChRL, nigdy nie było jeszcze wojny z KRL-D. A taka inwazja jest możliwa, jeśli USA ma poważne problemy gospodarcze, a Koreańczycy z północy regularnie wzmacniali swoje siły zbrojne. Takie pytanie zadam - jak to się stało, że Mongołowie podbili pół świata?

01.04.2011 00:05
odpowiedz
Nolifer
112
The Highest

Miałem kupić tą grę zamiast Crysisa 2 i dobrze że tego nie zrobiłem bo Crysis 2 to techniczny i gameplayowy armagedon :D

08.04.2011 00:52
😈
odpowiedz
nomek
3
Junior

Patch wyszedł, multi poprawione, optymalizacja super. Teraz mogę powiedzieć, że dla mnie COD spadł na dół stawki. Jest jeszcze parę rzeczy do poprawy ale to co było a to co jest teraz to niebo a ziemia. Jak poprawią trochę fizykę pojazdów to skłonny będę powiedzieć, że gra jest porównywalna (lub nawet lepsza) od bf bc2. Wszyscy ją zjechali i nie dali nawet czasu na poprawę błędów- teraz niech żałują.

11.04.2011 00:04
odpowiedz
SSman92
26
Generał

a mi tam nawet się gra podoba

20.06.2011 19:53
odpowiedz
Eunuj
73
Centurion

Gra niestety nie jest słaba. Jeśli Black Cocks dostało 8.5 to homefront powinien dostać 7,5 czyli o oczko niżej. Ale od dawna już nie patrzę na recenzję GoL także mi to zwisa.

17.09.2011 13:19
odpowiedz
ANTONIO007
12
Chorąży

Kupiłem gdyż spodobało mi się multidemo (Boli mnie to że inni nie robią dem swoich gier Ale to już ich problem Ja w ciemno nie kupuję) W życiu tylko raz grałem w FPSa na padzie i to było dawno dawno temu a tu jak tylko zacząłem grać to zaraz miliony tysięcy headshotów poleciało Kosiłem aż miło I właściwie grę kupiłem dla multimplayera Singiel miał być tylko treningiem gry na padzie także nie zawiodłem się że gra była taka krótka Ale niestety multi tez mnie trochę zawiódł tymi 2 trybami i 4 mapkami w każdym trybie (myślałem że więcej będzie :( ) i że trzeba sobie kupować kolejne Ale i tak mi się fajnie śmiga Coraz bardziej sie wczuwam w grę,pada,mapy i coraz lepiej mi idzie Raz ląduję na pierwszym raz na ostatnim miejscu Różnie z tym bywa :P Ale mogę grać bez ustanku Tylko myślę o zdobyciu kolejnego lvl i jakie dostanę z nim gratisy :P

Ps.Mocna jest ta scena jak nasz bohater jedzie autobusem i rozstrzeliwują rodziców tego chłopca który się temu przygląda Tą sceną pokazali całą brutalność wojny

16.02.2018 12:06
odpowiedz
damianyk
74
Konsul

Gra niesamowicie oskryptowana, uproszczona prawie do granic, nawet wchodzenie po drabinie to scenka odpalana jednym klawiszem. Ale wbrew pozorom nie jest to problem. Gra się nawet nieźle, jest bardzo szybko, przez co niestety nie da się wybrać sobie ulubionej broni, bo w ciągu misji broń zmienia się kilkunastokrotnie. Niestety gra jest skandalicznie krótka, i gdyby nie to że była dostępna za darmo to pewnie byłbym strasznie rozczarowany. Ot, taka gra do jednorazowego przejścia w jedno popołudnie, nie zapadająca w pamięć.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze