Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 11 grudnia 2001, 12:06

autor: Fajek

The Wiggles - recenzja gry

Bohaterami The Wiggles są małe karzełkowate stworzenia, które zostały wysłane przez boga Odyna w celu odnalezienia i pojmania terroryzującego zaświaty - piekielnego psa Fenrina. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż szukany zwierz znajduje się wewnątrz ziemi.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Odyn, bóg-ojciec, wysłał karły w długą i ciężką podróż do wnętrza ziemi, gdzie szaleje potworny wilk Fenris. Kiedyś Fenris był ulubionym stworzeniem Odyna, ale porzucił swego pana i uciekł. Od kiedy uświadomił sobie swą moc, terroryzuje cały podziemny świat. Należy go obezwładnić i nałożyć obrożę. Bardzo specjalną obrożę, Gleipnir…

Wykonanie tej niebezpiecznej misji może potrwać całe dekady i zaangażować wiele karlich pokoleń. Podczas swej podróży, karły przemierzą cztery odrębne światy i będą miały okazję wykonać ponad 100 różnych zadań. Musisz ustalić plan zajęć dla swoich karłów, mówiąc im, kiedy mają pracować, a kiedy odpoczywać. Ponadto możesz opracować wiele różnych wynalazków oraz stosować rozmaite strategie prowadzenia walk.

Najważniejszym zadaniem jest odnalezienie pierścieni tworzących łańcuch, który powstrzyma Fenrisa oraz przygotowanie twoich Wigglesów do ostatecznej konfrontacji.

Oto, czego dowiadujemy się na początku gry, po oglądnięciu filmu wprowadzającego. W zasadzie nadal nie wiadomo do końca, jaką grą jest The Wiggles, ale postaram się Wam to wyjaśnić.

Około pół roku temu w Internecie pojawiły się pierwsze informacje na temat tej gry. Wiadomo, że była ona tworzona przez niemiecką firmę SEK.ost. Plotki głosiły, iż The Wiggles zdetronizują Settlers 4 w dziedzinie gier strategiczno-ekonomicznych. Miała to sprawić przede wszystkim w pełni trójwymiarowa grafika oraz grywalność większa aniżeli gry z BlueByte.

W naszym kraju gra została wydana w pełnej polskiej wersji językowej przez firmę CD Projekt w cenie 99,90 PLN. Pierwsze, co rzuca się w oczy biorąc grę do ręki to całkiem oryginalne pudełko, powleczone specjalną folią holograficzną, dzięki czemu mieni się ono wszystkimi kolorami. Ciekawy pomysł, choć decyduje jedynie o względach estetycznych. Wewnątrz pudełka znajdziemy 2 płyty CD w tym jedną z tzw. „bonusami”, o których napiszę nieco później, oraz wyjątkowo cienką, dziesięciostronicową instrukcję.

Czas jednak zabrać się za samą grę. W świat Wigglesów wprowadza nas krótki film i pokrótce wyjaśnia przyczyny ich kłopotów. Od razu na początku mamy okazję wstępnie ocenić polonizację tego tytułu, gdyż spolszczenie tyczy się również dubbingu. Głosy, które zostały podłożone w intro brzmią zupełnie dobrze i naturalnie.

W menu głównym do wyboru mamy znane nam z innych gier możliwości: nowa gra, wczytaj grę, opcje, autorzy. Klikając na „Nowej Grze” możemy zdecydować się na rozegranie kampanii lub skorzystanie z trybu „Potyczki”. Ja wybrałem kampanie, gdyż właśnie w nią została wpleciona cała fabuła Wigglesów.

Recenzja gry RimWorld – największa wada? Wciąga jak bagno!
Recenzja gry RimWorld – największa wada? Wciąga jak bagno!

Recenzja gry

Po ponad pięciu latach we wczesnym dostępie RimWorld doczekał się oficjalnej premiery w wersji 1.0. Tym samym w nasze ręce trafia jedna z najbardziej dopracowanych i wciągających gier niezależnych ostatnich lat.

Recenzja gry Two Point Hospital – zwariowana strategia w kitlu
Recenzja gry Two Point Hospital – zwariowana strategia w kitlu

Recenzja gry

Hej dinozaury, pamiętacie Theme Hospital? Zgadza się, już 21 lat minęło od wydania tej kultowej gry. Dziś legendarna strategia powraca w nowych, współczesnych szatach. Zakładajcie fartuchy oraz rękawiczki i do dzieła!

Recenzja gry Phantom Doctrine – polski XCOM ze szpiegami
Recenzja gry Phantom Doctrine – polski XCOM ze szpiegami

Recenzja gry

Tajemnicza gra wywiadów, akcje szpiegowskie i analiza tajnych dokumentów podlane sosem taktycznej rozgrywki wzorowanej na mistrzach gatunku. Phantom Doctrine przenosi nas w czasy zimnej wojny i stawia na czele siatki bezwzględnych agentów.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
11.12.2001 14:42
👍
Void
42
Gladiator

Fajek, moje gratulacje, świetnie napisana recenzja.
Miałem już odrobinkę do czynienia z Wigglesami i muszę przyznać, że znakomicie opisałeś wszystkie zalety i niewielkie wady tej gry.
Może nie mnie oceniać, ale odnoszę wrażenie, że z recenzji na recenzję Twoje teksty są coraz lepsze. W każdym bądź razie ja czytam je z ogromną przyjemnością...
Tak trzymaj!

11.12.2001 15:17
👍
odpowiedz
usypiacz
0
Konsul

ja dorzuce od siebie, ze recenzja jest bardzo dobra... lekka, z elementami humoru i przede wszystkim rzeczowa.

11.12.2001 15:31
odpowiedz
Soulcatcher
214
Fallout 76

no to mamy Fajka z głowy :), teraz większość czasu będzie zajmowało mu wypinanie piersi i puszenie sie :)))

15.03.2002 14:36
👍
odpowiedz
zanonimizowany6088
1
Junior

Nie widziałeś jak się rozmnażają ? Leci parka za namiot i tażają się tam dopóki ona w ciążę nie zajdzie. Świetnie zrobione - tak, że nikt nie powie, że to coś zbereźnego. A i dziecko oglądając myśli że tak się tam oni bawią :)

01.04.2002 21:26
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany5977
2
Junior

Chciałbym wszystkich fannof gry The Wiggles poinformować, że została otwarta nowa strona poświęcona tej colltowskiej grze. Nie będę jej wychwalał. Po prostu wejdzcie, obejrzyjcie i sami osądzcie w sondzie. Adres: www.wigglesworld.prv.pl

06.07.2018 19:49
😒
myfunnygame
10
Chorąży

niestety nie istnieje :(

post wyedytowany przez myfunnygame 2018-07-06 19:49:53
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze