Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

A Plague Tale: Innocence Recenzja gry

Recenzja gry 14 maja 2019, 13:46

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Recenzja gry A Plague Tale: Innocence – średniowieczne The Last of Us

A Plague Tale: Innocence to łakomy kąsek dla osób lubiących dobrą fabułę i interesujące realia, które jednocześnie nie będą przejmować się dość uproszczoną mechaniką odpowiedzialną za skradanie się i zagadki środowiskowe.

Recenzja powstała na bazie wersji PS4. Dotyczy również wersji PC, XONE

PLUSY:
 1. interesujące realia i okres historyczny;
 2. dobrze skonstruowana fabuła;
 3. emocje targające dwójką głównych bohaterów;
 4. działanie alchemicznych specyfików;
 5. kapitalnie wymodelowane twarze;
 6. Hugo kradnie show pozostałym postaciom;
 7. jeśli boisz się szczurów – to gra nie dla Ciebie!
MINUSY:
 1. słaba mimika;
 2. głupi i głusi jak pień strażnicy;
 3. schematyczność niektórych rozwiązań;
 4. niewykorzystany potencjał craftingu i umiejętności;
 5. gra przez gros czasu prowadzi nas za rączkę;
 6. głosy większości postaci.

Spór o wyższość produkcji multiplayerowych nad przeznaczonymi dla jednego gracza trwa, chociaż odnoszę wrażenie, że jego głównymi uczestnikami są przede wszystkim duże koncerny wydawnicze, którym kalkuluje się stworzenie gry-usługi pozwalającej dłużej czerpać korzyści. Na szczęście osób stawiających głównie na fabułę i możliwość samotnego zanurzania się w cyfrowych światach nie brakuje, w związku z czym nie warto się od nich odwracać.

Rozumie to Sony, ale też i mniejsi wydawcy, tacy jak Focus Home Interactive, które wypuściło właśnie A Plague Tale: Innocence francuskiego zespołu Asobo Studio. Grę, która nie jest kolejnym podobnym do innych sandboksem, tylko niezwykle ambitną i nowatorską pozycją, w przypadku której jednak nie wszystko poszło jak należy.

Mroczne wieki

Realia historyczne przedstawione w tym tytule odnoszą się do pustoszącej w XIV wieku Europę dżumy i plagi szczurów, jaka nawiedziła średniowieczne miasta i osady. O tym, że twórcy podchodzą do tematu poważnie i nie zamierzają przez około 10 godzin, potrzebnych na dotarcie do ostatniego rozdziału opowieści, „heheszkować”, świadczy już sam prolog kończący się paskudną śmiercią psa głównej bohaterki, Amicii.

UWAGA, DELIKATNY SPOILER!

Dalej robi się coraz poważniej, by niestety pod koniec zabawy tory zostały przestawione na czyste fantasy z użyciem potężnych mocy. Osobiście jednak nie miałem z tą zmianą klimatu większego problemu, bo jednocześnie przewietrzono opatrzone już i schematyczne mechaniki, zastępując je czymś zupełnie nowym i uzasadnionym fabularnie. Niemniej, kończąc grę, czułem, że nie wszystko zostało w niej całkowicie wyjaśnione i na niektóre pytania, dotyczące źródła pochodzenia owych mocy, nie padły satysfakcjonujące odpowiedzi.

KONIEC SPOILERA

Recenzja gry A Plague Tale: Innocence – średniowieczne The Last of Us - ilustracja #1
Współpraca rodzeństwa czasem jest nieodzowna.

Najsilniejszy punkt gry stanowi para głównych bohaterów. Więź pomiędzy pochodzącym z rodu Walezjuszów rodzeństwem wydaje się autentyczna, bardzo emocjonalna, a w kilku momentach nawet wzruszająca. Szczególne wrażenie wywarł na mnie pięcioletni Hugo, zagrany chyba najlepiej ze wszystkich pojawiających się w tym tytule postaci. Młodszy braciszek Amicii może pochwalić się całą gamą środków wyrazu – kiedy jest smutny i cierpi, to aż przykro na to patrzeć, kiedy jest wesoły, choć to rzadkie zjawisko, radujemy się razem z nim. Robiłoby to jeszcze większe wrażenie, gdyby nie bardzo oszczędna mimika. Tym bardziej że kapitalnie wymodelowano twarze wszystkich postaci, również tych drugoplanowych (poza strażnikami będącymi klonami bez żadnego wyrazu).

Recenzja gry A Plague Tale: Innocence – średniowieczne The Last of Us - ilustracja #2
Krycie się w białych roślinach daje sto procent bezpieczeństwa.
Recenzja gry A Plague Tale: Innocence – średniowieczne The Last of Us - ilustracja #3
W blasku ognia bohaterowie są bezpieczni.

Komando urwisów

Amicii i Hugo w wielu sytuacjach towarzyszą poznani w trakcie wędrówki przyjaciele. Każdy z nich przejawia jakieś dodatkowe zdolności, z których można skorzystać w trakcie misji. Twórcy nie silili się zbytnio na oryginalność, wobec czego mamy tu złodziejkę, siłacza i człowieka odwracającego uwagę strażników, ale także najciekawszą z pobocznych postaci, czyli Lucasa, ucznia alchemika. To właśnie on poszerza nasz zasób receptur pozwalających wykonywać mikstury używane w trakcie skradania się pomiędzy strażnikami i stadami szczurów. Podczas zabawy w podchody z wartownikami zrodziła się we mnie nieodparta chęć porównania omawianego tytułu z The Last of Us. Wyraźnie widać, że Asobo wzorowało się na hicie Naughty Dog, popełniając zresztą nawet te same błędy, polegające na wałęsaniu się towarzyszących nam postaci pomiędzy strażnikami bez żadnych konsekwencji.

A Plague Tale stara się być w wielu miejscach rasową skradanką. Dla głównych bohaterów zabójcze okazują się zarówno stada szczurów, jak i starający się odszukać ich strażnicy. Przy czym zachowanie wobec obu tych zagrożeń jest całkowicie odmienne. Ochrona przed gryzoniami polega na pozostawaniu w kręgu światła. Przemykamy więc pomiędzy nimi, trzymając pochodnie lub przemieszczając się od jednego stałego źródła światła do drugiego. Zgaszenie pochodni oznacza natychmiastową śmierć. Posiadając odpowiednią miksturę, możemy ugasić ogień stanowiący ochronę strażnika i tym samym wyeliminować go w dość okrutny sposób. Mikstury pomagają też taki ogień skrzesać, zwabić szczury w inne miejsce, otwierając sobie na chwilę przejście, czy wylać na hełm przeciwnika żrącą substancję, zmuszając go do jego zdjęcia. Przeciwnik pozbawiony hełmu ginie od pocisku wystrzelonego z procy głównej bohaterki.

Proca to najważniejsze narzędzie Amicii. W trakcie gry można ją ulepszać, by skuteczniej radzić sobie z zagrożeniem. Zdarzają się nawet lokacje, w których nastoletnia dziewczyna jest w stanie wyeliminować połowę strażniczej obsady obozu wojskowego, prawie się nie skradając, tylko przedzierając przez wraże zastępy niczym Rambo.

Recenzja gry A Plague Tale: Innocence – średniowieczne The Last of Us - ilustracja #4
Pięcioletni Hugo czasem potrzebuje pomocy. Na późniejszym etapie gry ulegnie to zmianie.

Z mechaniką skradania się mam pewien problem. Po pierwsze, zbyt łatwo daje się ominąć strażników. Patroli jest niewiele lub nie ma ich wcale, a spora część wrogów zachowuje się jak wbite w ziemię kołki, stale obrócone plecami do ewentualnego zagrożenia. Na dodatek sami twórcy sugerują rozwiązanie wielu problemów, zostawiając nam na drodze odpowiednie przedmioty. Dzięki temu ani razu nie zdarzyło mi się, by zabrakło mi pocisków do procy czy jakiegoś składnika potrzebnego do stworzenia którejś z mikstur. A niczego specjalnie nie oszczędzałem na późniejszą okazję.

Nietrudno wobec tego uczynić grze zarzut, że jest zbyt prosta i przez większość czasu prowadzi nas za rękę. Jest to widoczne tym bardziej, iż pod koniec zabawy stopień trudności wzrasta, a i tak nie osiąga nigdy poziomu powodującego najmniejszą nawet frustrację. Z jednej strony to dobrze, bo rozgrywka przebiega płynnie, a przedstawianą opowieść chłonie się z przyjemnością, z drugiej jednak jest to produkcja, do której po jednokrotnym jej ukończeniu raczej nie będziemy chcieli już wracać. Chyba że tylko po to, by podziwiać średniowieczną architekturę miasteczek, która zrobiła na mnie duże wrażenie. Po prostu nie przypominam sobie, bym w którejkolwiek innej grze widział tak realistyczne, wąskie i zaniedbane uliczki.

TWOIM ZDANIEM

Plaga dżumy w Europie to ciekawe tło dla gry komputerowej?

Tak
97,1%
Nie
2,9%
Zobacz inne ankiety
Oceny redaktorów, ekspertów oraz czytelników VIP ?

Draugnimir Ekspert 23 maja 2019

(PC) Ależ mnie A Plague Tale zaskoczyło! Tak jak wszyscy, upatrywałem w tej grze „średniowiecznego The Last of Us” – ale nie dowierzałem, że Asobo Studio dorówna Naughty Dog. Teraz rzekłbym raczej, że nie jestem na 100% przekonany, czy Naughty Dog przewyższy Asobo Studio przy kolejnych TLoU. Owszem, Francuzi muszą jeszcze szlifować reżyserię cut-scenek, animacje czy dialogi i postacie. Jednak podopieczni Sony już teraz mogliby się niejednego od nich nauczyć w dziedzinie budowania klimatu, projektowania poziomów, łamania schematów i wplatania muzyki w rozgrywkę. To przeżycie jedyne w swoim rodzaju!

8.5
Recenzja Song of Horror – gra, która nie zawsze straszy tym, czym powinna
Recenzja Song of Horror – gra, która nie zawsze straszy tym, czym powinna

Recenzja gry

Song of Horror to straszna gra, która stawia na klasyczną prezentację, unikanie konfrontacji i zagadki. Ale czy wszystko, co tu straszy, na pewno było zamierzone przez twórców?

Recenzja gry Wanderlust Travel Stories – lektura obowiązkowa
Recenzja gry Wanderlust Travel Stories – lektura obowiązkowa

Recenzja gry

Wanderlust to niecodzienna i śmiała koncepcja gry, która opiera się na literaturze drogi. Odwaga twórców, którzy w XXI wieku stworzyli grę zbudowaną przede wszystkim z tekstu, zasługuje na podziw. I uznanie, bo Wanderlust jest naprawdę dobre.

Recenzja gry Blair Witch – najstraszniejszy las w grach
Recenzja gry Blair Witch – najstraszniejszy las w grach

Recenzja gry

Bloober Team to firma, która dla wielu stała się synonimem horroru. Blair Witch to pierwsza gra bazująca na licencji, ale twórcy to potencjalne ograniczenie przekuli w siłę, oferując kolejną udaną grę. Ale czy można mówić o najlepszym tytule w karierze?

Komentarze Czytelników (108)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.05.2019 16:35
-17
odpowiedz
7 odpowiedzi
Dylexan
30
Centurion

Tego czegoś nie można nazwać grą tak samo jak the last of us i walking dead. To są filmiki a nie gry. W grze chcę sobie pograć a nie oglądać jakieś gówno animowane przez 90% czasu. Tyle.

14.05.2019 16:55
😍
odpowiedz
3 odpowiedzi
zanonimizowany1289341
0
Legionista

W końcu jakaś gra z klimatem, po porażce Days Gone, jaram się

14.05.2019 17:13
odpowiedz
Father Nathan
49
Centurion

Jak na razie to dopiero trzecia gra z 2019 r., w którą mam ochotę zagrać, oczywiście dopiero za jakiś czas, gdy stanieje. Pozostałe to "Eastshade" i "Where the Bees Make Honey".

14.05.2019 17:16
Hydro2
odpowiedz
9 odpowiedzi
Hydro2
123
Legend

Days gone wzgledem PT leży i kwiczy. Days gone i Rage'a ludzie kupują przez przrkupienie kasą, a PT kupują za jakość gry niszczącą oba tytuły razem wzięte

post wyedytowany przez Hydro2 2019-05-14 17:17:25
14.05.2019 17:20
A.l.e.X
odpowiedz
1 odpowiedź
A.l.e.X
127
Alekde

Hydro2 nieprawda to są dwie różne gry : A Plague Tale jest nastawiona na klimat i opowieść wygląda jak benchmark po prostu niesamowicie ładnie ze względu na tunelowe niewielkie obszary. Days Gone to świetny wielki sandbox który jest jednym z najlepiej wykonanych sandboxów jakie wyszyły, po RDR2 i W3 oraz Horizon nie znam innego tak dobrego.

14.05.2019 17:39
A.l.e.X
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
A.l.e.X
127
Alekde

jak ktoś chce włączyć HDR na PC to musi zrobić tak

1. nazwa użytkownika Documenty > My Games > A Plague Tale Innocence.
2. prawy przycisk na ENGINESETTINGS otwieramy za pomocą Notepad.
3. edytujemy HDR10 z 0 na 1
4. grę po uruchomieniu przełączamy w tryb okienko bez ramek / w windows 10 włączony tryb HDR :)

a teraz możecie podziękować :]

14.05.2019 19:16
kęsik
😒
odpowiedz
2 odpowiedzi
kęsik
96
Legend

Ok, czyli według GOLa gra na poziomie Call of Cthulhu... czyli poprawnie ale nic specjalnego.
Pewnie RAGE 2 dostanie lepszą notę...

14.05.2019 19:24
4
odpowiedz
Obaś
28
Legionista

Gra jest bardzo dobra. Świetna fabuła, super grafika, gra się bardzo przyjemnie. To nie Dark Souls, ale nie też Walking Dead.
Poziom trudności na średnim poziomie. Warto zagrać. Czy Hellblade: Senua's Sacrifice była grą roku?. Nie, ale kto zagrał to się nie zawiódł. I taka właśnie jest ta gra. Polecam.

14.05.2019 21:02
mirko81
😱
odpowiedz
mirko81
15
Dywizjon 1150

Jeśli już tą gre zestawiać, porównywać czy zastępować to z innymi przygodówkami. Jakim trzeba być graczem by pisać że to lepsze niż Rage czy Days Gone... a football menadżer ? omg

14.05.2019 21:10
odpowiedz
Ogame_fan
104
Golden Deer

No i swietnie!
Po swietnym ale otwartym Days Gone dobrze bedzie ograc coś liniowego :)

14.05.2019 21:19
😜
odpowiedz
2 odpowiedzi
Niebieskiej żaby kły
29
Generał

A ja dzisiaj kupiłem sobie Drakengard 3. W końcu. Na trzeciej stronie w google znalazłem sklep, który jeszcze miał to na stanie, a tak to nawet na alledrogo nie ma.
Z PSN nie chciałem. Musi być pudełko, okładka mi się podoba.
...
"A Plague Tale: Innocence" wydaje mi się strasznie drewniane, taki nieoheblowany Elex. Czy grający mogą się wypowiedzieć? Jest drewno? Bo ja, zupełnie szczerze i bez sarkazmu, lubię w gameplayu widzieć pewną miarę dendrologii.

post wyedytowany przez Niebieskiej żaby kły 2019-05-14 21:24:35
14.05.2019 22:06
odpowiedz
1 odpowiedź
futureman16
38
Senator

Czyżby kolejna gra do ogrania a ja wciąż w metro exodus gram i pewnie do końca miesiąca mi zejdzie.

14.05.2019 23:29
Hydro2
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Hydro2
123
Legend

niewykorzystany potencjał craftingu i umiejętności;
gra przez gros czasu prowadzi nas za rączkę;

Pewnie Was to zszokuje, ale .... to dwie moje ulubione zalety w grach :) Gra ma mnie wciągać, a nie kazać się męczyć. Za dużo pracuję, by było inaczej.

post wyedytowany przez Hydro2 2019-05-14 23:51:22
14.05.2019 23:38
Brexxxer94
😁
odpowiedz
Brexxxer94
19
Pretorianin

Kurde, miałem wziąć na premierę, ale w końcu zacząłem Personę 5, a zanim skończę, to mnie lato zastanie. Eh.... przynajmniej ogram spatchowaną.

15.05.2019 07:50
Maverick0069
odpowiedz
Maverick0069
49
Konsul

Zagrasz??? A tam zagrasz dobiłem Odyssey do 110 godz i już chyba chwila została , leży Pająk , Uncharted, Days Gone..... za mało czasu by te tytuły ograć ... narzekamy a co druga gra dobra wychodzi ....

15.05.2019 10:32
Wojcieszkaa
👍
odpowiedz
Wojcieszkaa
2
Junior
7.0

Gra naprawdę warta uwagi !!!

15.05.2019 10:57
Kaczmarek35
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Kaczmarek35
11
Senator

Trochę jestem zawiedziony oceną recenzji, bo liczyłem na 8,0 lub 8,5 sugerując się dobrymi opiniami na Metacritic, ale widocznie nie jest tak różowo, bo gra ma kilka wad w recenzji, które drażnią mnie w grach np:
-głupi i głusi jak pień strażnicy;
-schematyczność niektórych rozwiązań;
-gra przez gros czasu prowadzi nas za rączkę (Casual)

Cieszy natomiast, że aspekt fabularny i wizualny nie zawodzi.

15.05.2019 11:23
Hydro2
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Hydro2
123
Legend

Pograkem wczoraj i .... wciąga to, jak nie wiem. Fakt, że przeciwnicy trochę durni, co lekko psuje zabawę, a strzelanie to rzucanoe kamieni z procy i ceramiki dla odwrócenia uwagi, ale gra daje radę. Co ciekawe, mi bardziej od TLoU gra przypomima Umcharteda 3 i 4 z leveli z mlodym Nathanem połączonej z .... Brothers - Tales of two sons. Obie gry bardzo miodne, a PT czerpie z jednej styl gry, a z drugiej otoczkę, klimat i pojedyncze styke rozgrywki. Najważniejsze to fakt, że wciaga historia i gdyby nie fakt, że słuchawki traciły moc (trza było je naładować), pewnie bym ostro przegiął. W każdym razie najmilsze zaskoczenie ostatnich miesięcy. Więcej powiem, jak przejdę :)

15.05.2019 12:28
Koyocisko
odpowiedz
Koyocisko
22
Pretorianin

Pamietajcie że recenzja to tylko recenzja.... najlepiej sprawdzić samemu. Poza tym nie każdy ma czas grac codziennie po kilka godzin więc łatwiejsze i liniowe gry są tez potrzebne. Np. The Order 1886 jak dla znakomita gra. A która gra nie ma wad?

15.05.2019 16:49
D.a.r.k.ELF
😉
odpowiedz
3 odpowiedzi
D.a.r.k.ELF
21
Konsul
Wideo

A ja wam powiem że ani Plague Tale ani Rage 2 nie są warte kupna :P Może i są ale dla kogoś kto po 1. ma dużo czasu na granie i nie ma w co grać, po 2. jak ktoś ma naście lub dzieścia lat i nie ma wymagań i po 3. jak ktoś lubi raczej płytkie gry. A dlaczego tak twierdzę? Rage 2 było wiadome od początku że nie będzie się mocno różniło od jedynki która dostała wszędzie słabe oceny i była tylko typową rozwałką z jeżdżeniem pojazdami. Tutaj mamy dokładnie to samo + tyle że jeszcze większy świat = więcej nudy. Gierka byłaby super gdyby to był świat postapo ale z fabułą i klimatem oraz rozgrywką z takiego np Prey albo Bioshock. A tak kolejna płytka gra z małą złożonością ;) I podobnie mamy z Plague Tale i tutaj niestety bo na tą grę trochę czekałem ale okazało się że polega ona tylko na skradaniu i uciekaniu :/ A gdzie zabójstwa? Gdzie walka? Gdzie większe zróżnicowanie i więcej elementów RPG? Znów płytka i prosta gra. Plague byłoby super gdyby to było trochę coś na wzór Thief + Sekiro - skradanie, walka, rozwój itd a tutaj tylko się kryjemy i uciekamy całą grę z dzieckiem.. serio? ;)

Podsumowując dzisiaj wychodzi taka gra na Steam jak Druidstone: The Secret of the Menhir Forest twórców hitowego Legend of Grimrock 1 i 2 i to będzie właśnie najwięszy bajer! :D Przepiękne taktyczne RPG, ze złożoności, rozwojem, fabułą i odpowiednią grywalnością która wciąga. Bo co ma wciągnąć w tych wyżej? ;)
https://www.youtube.com/watch?v=GCRovN8xs4U

post wyedytowany przez D.a.r.k.ELF 2019-05-15 16:50:08
15.05.2019 20:08
A.l.e.X
😍
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
127
Alekde
10

Po 16 godzinach skończyłem, ależ to była dobra przygoda. Gra w niczym nie ustępuje takiemu megahitowi jak The Last of Us.

- graficznie / prawdziwy benchmark możliwości technologicznych, gra prezentuje się fenomenalnie zawstydzając z 99% gier dostępnych na rynku
- udźwiękowienie, francuski dubbing kapitalny, świetnie podłożone głosy pod postacie
- rozgrywka / niby gra jest bardzo liniowa ale są miejsca gdzie to od naszego pomysłu zależy jak przejdziemy dalej
- fabuła / klimat - od początku do końca wszystko przemyślane świetnie poprowadzone do znakomitego finału

Pozostało wbić calaka, aby dopełnić całości :) Bawiłem się znakomicie. Jak na grę skupioną na historii, ode mnie 10/10 arcydzieło. Jeśli tak mają w przyszłości wyglądać "budżetowe" gry to nie chce żadnych gier AAA+.

15.05.2019 20:29
Hydro2
odpowiedz
8 odpowiedzi
Hydro2
123
Legend

To chyba jedyna istniejąca gra, która ma HDR na pecetach, a nie ma na konsoli :> W dodatku na PC tylko kilku userów na krzyż wie, jak je uaktywnić :P
Alex, gra trochę ocieka budżetowością i 10/10 to chyba przesada, ale 8+/9 jak najbardziej. Gra im wyszła :)

post wyedytowany przez Hydro2 2019-05-15 20:32:00
15.05.2019 22:09
VentelTeiment
👍
odpowiedz
VentelTeiment
9
Legionista
8.0

Wreszcie jakiś oryginalny pomysł na grę z wymiatającą grafiką. Jednak gra jest bardzo powtarzalna, a w historii bohaterowie popełniają bardzo dużo irytujących błędów. Osobiście obejrzałem zakończenie na youtube, lecz polecam grę dla fanów singli.

16.05.2019 09:19
odpowiedz
Xand3rd
10
Centurion
7.5

nawet spoko..nie wciąga mnie na długie godziny jak niektóre tytuły własnie przez powtarzalność ale ciągle jestem ciekaw losów tego chłopaka głównie więc powoli przejde.... ps. polecam wyłączyć abberacje chromatyczną jeśli przeszkadza wam jak mocno jest rozmazane wszystko na ekranie

16.05.2019 12:14
😜
odpowiedz
stami
14
Centurion

Grę pewnie kupię, zapowiada się ciekawie, ale kiedy w to wszystko grać. Progres w Days Gone - w zeszły poniedziałek włożyłem płytę do konsoli i tyle.

16.05.2019 23:45
Hydro2
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Hydro2
123
Legend

Może mi ktoś wyjaśnić, jakim cudem ta gra ma gorsza ocenę od Rage'a, skoro zjada go bez popitki w każdym możliwym aspekcie?

18.05.2019 20:29
odpowiedz
gajver248
19
Chorąży
7.0

Nie spodziewałem się wybitnej gry myślałem ze to dostanie max ocenie 6-7. Jak widać to studio robi co raz lepsze gry i bardzo mnie to cieszy.

post wyedytowany przez gajver248 2019-05-18 20:40:20
18.05.2019 21:02
-=Esiu=-
😍
1
odpowiedz
-=Esiu=-
148
Everybody lies

Kolejny hicior po Days Gone. Trzeba będzie się zaopatrzyć!

26.05.2019 13:55
odpowiedz
Revellex
25
Centurion

Recenzja pisana chyba na kolanie, w dodatku bardzo tendencyjna, byle tylko nie dać za wysokiej oceny.
- głosy większości postaci.
Nie wiem, może jestem ślepy ale w recenzji nie ma nawet jednego zdania na ten temat. Wrzucone chyba na siłę, jako uzasadnienie idiotycznej oceny.
Pomijam fakt, że gra ma świetnie podłożone głosy i tak samo dobre udźwiękowienie.
To, że gra wygląda prześlicznie też nie znalazło uznania w oczach recenzenta, dziwne.

post wyedytowany przez Revellex 2019-05-26 13:56:51
20.06.2019 19:34
Metaverse
odpowiedz
Metaverse
10
Pretorianin
8.0

Skonczylem po 17 godzinach glownie przez to ze dopiero na koncu robi sie trudno i to jest wlasnie najwiekszy minus bo powinno tak byc od poczatku. Poza tym gra nie powinna tak bardzo prowadzic za reke przy zagadkach. Opcja wylaczenia wszystkich wskazowek jak w Shadow of the Tomb Raider bylaby tu idealnym rozwiazaniem. Cala reszta zdecydowanie na plus zwlaszcza ze wzgledu na swietna historie i klimat.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze