Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 1 lipca 2022, 16:37

Najlepsze gry z katalogu gier PS Plus

Nowe abonamenty od Sony o nazwach PS Plus Extra i PS Plus Premium otwierają dostęp do katalogu gier wszelkiej maści Niezależnie od tego, jak prezentuje się ta oferta na tle Game Passa, jest w niej sporo wartych ogrania hitów.

W końcu doczekaliśmy się uruchomienia nowej wersji abonamentów Sony. Przypomnijmy, że dotychczasowe PS Plus zmieniło nazwę na PS Plus Essential i nadal oferuje comiesięczną paczkę kilku gier w pełnej wersji. Nowość stanowi natomiast pakiet PS Plus Extra z dostępem do ponad 400 tytułów, wśród których jest sporo hitów, oraz najdroższa wersja abonamentu – PS Plus Premium. Tam dodatkowo zyskujemy jeszcze kolekcję klasycznych produkcji z czasów PS1, PS2 i PS3. Ocena atrakcyjności tej oferty to kwestia dość subiektywna – jedną z naszych opinii mogliście poznać chociażby w niedawno opublikowanym tekście „Nowy PS Plus nie dowozi (chyba że nigdy nie mieliście PlayStation)”.

I tytuł ten w zasadzie bardzo trafnie opisuje obecną zawartość pakietu. Weterani „niebieskiej” platformy, którzy od lat są na bieżąco z grami, i to nie tylko z exclusive’ami Sony, nie znajdą tu niczego zaskakującego. Co innego jednak, gdy ktoś ma szczególnie duży „backlog”, czyli kupkę wstydu, lub dopiero zaczyna swoją przygodę z graniem na konsoli. Wtedy oferta abonamentowa Sony otwiera dostęp do wielu naprawdę kapitalnych produkcji, które po prostu trzeba znać. Poniższą listę należy więc traktować bardziej jako „niezbędnik” dla świeżych posiadaczy sprzętu Sony lub osób pragnących nadrobić kilkuletnie zaległości. Oto najlepsze gry z abonamentu PS Plus Extra.

Bloodborne

  1. Gatunek: RPG akcji, soulslike
  2. Producent: FromSoftware
  3. Rok produkcji: 2015
  4. Ocena w serwisie Metacritic: 92/100

O czym jest Bloodborne?

Bloodborne to gra twórców Demon’s Souls i serii Dark Souls, ale tym razem osadzona w realiach wiktoriańskich połączonych z horrorem oraz mrocznym fantasy. Główny bohater – Hunter – trafia do ponurego miasta Yharnam, które dotknęła dziwna choroba zmieniająca mieszkańców w krwiożercze bestie. Walcząc z coraz bardziej niesamowitymi maszkarami, musi odkryć źródło zarazy oraz jakoś wydostać się z tego koszmaru. Jak zawsze w produkcjach tego studia możemy liczyć na wyśrubowany poziom trudności podczas niezwykle angażujących pojedynków – i to nie tylko z wymyślnymi bossami, ale i zwykłymi przeciwnikami. Całość jest mocno inspirowana dziełami H.P. Lovecrafta i Brama Stokera.

Dlaczego warto zagrać?

Bloodborne to laureat wielu nagród i według niektórych jedna z najwybitniejszych gier w historii branży. Chwalona jest przede wszystkim mroczna atmosfera oraz niezwykłe projekty graficzne, zarówno lokacji w mieście Yharnam, jak i poszczególnych bossów potrafiących zachwycić i przerazić jednocześnie. Twórcy przygotowali również intrygujący wątek fabularny i wynagradzającą za wysiłek eksplorację. Ale kwintesencja rozgrywki to przede wszystkim system walki – trudny, nawet zbyt trudny dla wielu graczy, jednak niezwykle satysfakcjonujący, zachęcający do dalszych prób mimo niepowodzeń. Warto zagłębić się w świat Bloodborne’a, nawet jeśli mielibyśmy się od niego odbić. Próżno szukać drugiego tak klimatycznego koszmaru w świecie gier.

  1. Więcej o grze Bloodborne
Assassin's Creed: Valhalla

Assassin's Creed: Valhalla

Horizon: Zero Dawn - Complete Edition

Horizon: Zero Dawn - Complete Edition

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Najlepsze gry RPG z katalogu gier PS Plus
Najlepsze gry RPG z katalogu gier PS Plus

Nowy PS Plus oferuje znacznie więcej niż jego poprzednik, a w katalogu różnorodnych tytułów można się pogubić. Dla ułatwienia wybraliśmy najciekawsze gry RPG z ofert PlayStation Plus Extra i Premium.

PS Plus - extra, że jest, z krytyką byłbym na razie ostrożny
PS Plus - extra, że jest, z krytyką byłbym na razie ostrożny

Sony wreszcie ogłosiło powstanie abonamentu dającego dostęp do kilkuset gier. Komunikat przyjęto chłodno, bo usługa na starcie nie wypada tak okazale jak konkurencyjny Game Pass. Z krytyką inicjatywy byłbym jednak ostrożny, bo sporo może się zmienić.

Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5
Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5

PS5 okazało się niebywałym sukcesem, ale wysokie ceny gier nowej generacji skłaniają graczy do spoglądania w stronę „darmówek”. W co można już grać za darmo na PlayStation 5.