Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 stycznia 2022, 12:35

autor: Brucevsky

Kiedyś to było - Brucevsky'ego przegląd starych newsów

W nowym autorskim przeglądzie wyruszymy w przeszłość, by przypomnieć sobie, czym żyli gracze w minionych dekadach. Zatrzymamy się przy ciekawych wydarzeniach oraz newsach, spoglądając z dystansu na pędzącą na złamanie karku branżę gier.

Bezprawne wykorzystanie zdjęcia topless prowadzi do pozwu

Był taki czas, kiedy szukający łatwego zarobku producenci i wydawcy doszli do wniosku, że gracze są już wystarczająco dojrzałą grupą, by zacząć im serwować produkcje „dla dorosłych”. W ten sposób w epoce PlayStation 2 na rynku pojawiły się takie wiekopomne dzieła jak BMX XXX, Outlaw Volleyball czy The Guy Game, któremu to właśnie poświęcimy kolejny punkt naszego przeglądu. Wirtualne teleturnieje i quizy rzadko kiedy przyciągają uwagę i trafiają na pierwsze strony branżowych portali, ale w tym przypadku twórcy ze studia Topheavy Studios zadbali, by o ich projekcie zrobiło się głośniej. Problem w tym, że uczynili to nieświadomie.

Sam tytuł to typowy reprezentant gatunku, którego wyróżnikiem jest właśnie zawartość „dla dorosłych” – oto bowiem za poprawne odpowiedzi grający otrzymują dostęp do klipów wideo, na których atrakcyjne kobiety w strojach bikini odsłaniają swoje biusty. I właśnie to okazało się gwoździem do trumny owego „dzieła”, gdy jedna z zarejestrowanych na takim nagraniu uczestniczek wniosła pozew przeciwko studiu, wydawcy Gathering of Developers, a także Sony oraz Microsoftowi, a więc producentom konsol, na których gra się ukazała. Jak informowała poszkodowana mieszkanka Teksasu – była nieświadoma, że jej wizerunek zostanie wykorzystany w grze, a dodatkowo w momencie rejestracji wideo na South Padre Island miała zaledwie siedemnaście lat. Tym samym nie mogła nawet udzielić stosownych zgód twórcom tytułu.

Zostało jeszcze 41% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Stare, ale jare - gry sprzed lat, które ciągle goszczą na dyskach redakcji
Stare, ale jare - gry sprzed lat, które ciągle goszczą na dyskach redakcji

Wracacie czasem do staroci? Powrót do starej gry może być ciekawym doświadczeniem. Zapytaliśmy członków redakcji, do których dawnych, około piętnastoletnich gier wracają w przerwach między premierami.

Dokładnie 20 lat temu wystartował GOL!
Dokładnie 20 lat temu wystartował GOL!

Trudno w to uwierzyć, ale właśnie dziś – 1 stycznia 2021 roku – nasz serwis skończył 20 lat! Okrągłe urodziny to zawsze dobra okazja do hucznego świętowania, więc zamierzamy robić to przez kolejne dwanaście miesięcy.