Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 31 grudnia 2021, 13:41

autor: Karol Laska

W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie

Przez cały rok zbieraliśmy dane dotyczące growych wyborów członków naszej redakcji i w końcu przyszedł czas na podzielenie się wynikami, wnioskami oraz ciekawostkami z nimi związanymi. Oto, w co grał GOL przez ostatnie 12 miesięcy!

Końcówka każdego roku to czas wszelkich podsumowań, „topek” i innych tego typu treści – nie inaczej jest w przypadku naszego portalu. Przyszła jednak pora na coś mniej oczywistego – tekst będący czymś innym niż zbiorem gier najlepszych, najgorszych czy najbardziej oczekiwanych. Dziś opowiemy trochę więcej o nas, członkach redakcji GRYOnline.pl, i naszych growych doświadczeniach z ostatnich dwunastu miesięcy.

Przez cały 2021 rok uzupełnialiśmy w redakcyjnym gronie dość obszerny arkusz. Obszerny, bo obejmujący ostatecznie aż 570 gier i uwzględniający 33 pracowników GOL-a. Kiedy tylko ktoś z nas spędził z jakimś tytułem wystarczającą liczbę godzin, miał za zadanie zaznaczyć to w owym dokumencie. Na tej podstawie sporządziliśmy dla Was rzeczone podsumowanie. Spokojnie, nie znajdziecie w nim jedynie suchych liczb i danych. Poprosiłem moich znajomych z najróżniejszych działów naszego GOL-owego światka o parę słów komentarza. Szykujcie się więc także na masę ciekawych historii, ostrych opinii i suchych żartów – swoistą mozaikę rozmaitych wspomnień i indywidualnych zajawek.

PROŚBA DO WAS, DRODZY CZYTELNICY

To też idealny czas i miejsce, aby podzielić się z innymi własnymi odczuciami i doświadczeniami growymi związanymi z 2021 rokiem. W co pocinaliście, jak dużo i ile ostatecznie tytułów udało się Wam zaliczyć? Koniecznie wspomnijcie o tym w komentarzach – stwórzmy razem fajną przestrzeń do dyskusji!

W którą grę grało najwięcej członków redakcji?

Niekwestionowanym liderem jest Cyberpunk 2077

Można na Cyberpunka 2077 psioczyć, czasem nawet trzeba, ale nadal mówimy o RPG co najmniej dobrym od strony fabularnej i szalenie wciągającym. Ponadto wypada przeznaczyć na niego dobre kilkadziesiąt godzin, przez co nie każdy z naszych redaktorów zdążył ukończyć tę grę w grudniu 2020 roku. W związku z tym w 2021 grało w nią aż 16 z nas, a więc prawie połowa wszystkich ankietowanych (sic!). A ponownym przejściem Cyberpunka zajął się UV – sprawdził on także, czy wersja na PS4 nadal prezentuje się tak samo tragicznie. Spoiler alert: miejscami bywa nawet gorzej! Więcej przeczytacie pod tym linkiem.

Sporo osób nadrabiało także gwiezdnowojennego soulslike’a

Największym zaskoczeniem na całej liście jest chyba jednak tak wielka popularność Star Wars Jedi: Fallen Order w naszej redakcji, no bo przecież chodzi o grę z 2019 roku – co prawda faktycznie niezłą, ale na pewno nie taką, o której mówiło się w kategoriach największego hitu ostatnich lat. A tu się okazuje, że wspomniany gwiezdnowojenny soulslike uplasował się na tyle wysoko na „kupkach wstydu” naszych pracowników, że został w 2021 roku zaliczony przez 13 z nich, lądując tuż obok Cyberpunka 2077.

Nie zdziwię się, jeśli to zasługa faktu, że EA Play (w którym można znaleźć Upadły zakon) stało się elementarną częścią usługi Xbox Game Pass, a także weszło na konsole PlayStation. To jednak tylko domniemania – tak czy siak, mowa o wyniku dość nieoczekiwanym.

Dużą popularnością cieszyło się nasze rodzime The Medium

Co ciekawe, najpopularniejszą grą 2021 roku w naszej redakcji, która przy okazji została wydana w tym samym roku kalendarzowym, zostało The Medium. Można więc powiedzieć, że patriotyzm jest w nas silny, skoro nawet po nowe odsłony BF-a, Far Crya czy CoD-a sięgnęło mniej osób. To jednak bardzo dobra wiadomość – Bloober Team dał radę i stworzył najprawdopodobniej swoją najlepszą grę.

Najczęściej testowane gry w 2021 roku przez redakcję GOL-a

1. Cyberpunk 2077 – 16 graczy

2. Star Wars Jedi: Upadły zakon – 13 graczy

3. The Medium – 12 graczy

3. Assassins Creed: Valhalla – 12 graczy

5. Hades – 10 graczy

5. Mass Effect – 10 graczy

7. New World – 8 graczy

7. Red Dead Redemption 2 – 8 graczy

7. Ratchet & Clank: Rift Apart – 8 graczy

7. Wiedźmin 3: Dziki Gon – 8 graczy

Najlepsze gry, które mogliście przegapić w 2021 roku
Najlepsze gry, które mogliście przegapić w 2021 roku

W oczekiwaniu na największe i te mniej spodziewane hity 2022 roku warto sprawdzić, jakie pozycje mogliśmy pominąć, zagrywając się w Forzę Horizon czy uciekając przed Lady Dimitrescu. Oto najlepsze przegapione gry 2021 roku.

Najlepsze gry 2021 roku - wybór redakcji GRYOnline.pl
Najlepsze gry 2021 roku - wybór redakcji GRYOnline.pl

Zestawienie najlepszych gier 2021 roku pojawiło się już chyba we wszystkich konfiguracjach, ale jak wygląda ranking redakcji GRYOnline.pl? Przeprowadziliśmy wewnętrzne głosowanie i sprawdziliśmy. Choć każdy ma swoją własną grę roku, tą wspólną redakcji GO

Najlepsze gry strategiczne 2021 roku - wybór redakcji
Najlepsze gry strategiczne 2021 roku - wybór redakcji

Choć złota era strategii dawno już minęła, nie znaczy to, że gatunek ten całkowicie zniknął z rynku gier komputerowych. Rok 2021 udowadnia, iż jego fani nadal mogą znaleźć dla siebie przynajmniej kilka wartych uwagi produkcji.