Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 1 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

8 najciekawszych easter eggów z 2. sezonu Wiedźmina

Drugi sezon netflixowego Wiedźmina z pewnością nie jest produkcją idealną. O jego wadach i zaletach można by dyskutować długo, co zresztą już na łamach GOL-a niejednokrotnie czyniliśmy. Oczko do fanów twórcy puszczają w nim jednak naprawdę często.

I trudno mieć im to za złe. Co istotne, swój easter egg dostali nie tylko uważni czytelnicy zbiorów opowiadań i powieści Sapkowskiego (bo trudno by było inaczej), ale również gracze pamiętający wszystkie questy z Wiedźmina 3. A to wciąż nie koniec! W sezonie pojawiło się nawet odniesienie do jednej postaci ze Shreka oraz do Wojny bez granic. Lauren Schmidt Hissrich może nie trzyma się wiernie fabuły książek, ale umie wpleść w serial całe mnóstwo popkulturowych nawiązań.

UWAGA!

Tekst zawiera spoilery z serialu, książek i gier o Wiedźminie. Czujcie się uprzedzeni!

Jednorożce istnieją. I można je wypchać

  1. Który to odcinek: szósty
  2. Do czego nawiązuje: książek Sapkowskiego (Miecz przeznaczenia) i Wiedźmina 3

Andrzej Sapkowski w Mieczu przeznaczenia wspomniał, że do bogatej kolekcji Yennefer należał również całkiem zgrabnie wypchany jednorożec. Czarodziejka lubiła uprawiać na nim seks. Niekoniecznie podobało się to jednak Geraltowi, który za gorsze miejsce do praktykowania sztuki miłosnej uznawał tylko grzbiet żywego jednorożca.

Do tych kilku wersów nawiązywał jednorożec z Wiedźmina 3. To właśnie na jego grzbiecie miała miejsce jedna z najbardziej pamiętnych scen miłosnych gry. W tym przypadku wiedźmin również nie był zachwycony perspektywą przeżycia tam erotycznych uniesień. Pytał nawet Yennefer, kiedy wreszcie ów eksponat wyrzuci. Czarodziejka jednak odpowiadała, że wiąże się z nim zbyt dużo wspomnień.

W szóstym odcinku drugiego sezonu Ciri chce się dowiedzieć od Yen, czy jednorożce naprawdę istnieją. Ta odpowiada jej, że widziała nie tylko żywe, ale i wypchane. Co więcej, jeden z nich należał do jej kolekcji, zanim połamał się... w tajemniczych okolicznościach. W tym momencie czarodziejka rzuca dwuznaczne spojrzenie wiedźminowi. I wówczas nie ma już większych wątpliwości, czym owe tajemnicze okoliczności były.

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz serial Wiedźmin od Netflixa?

Bardzo dobry (5/6)
29,9%
Dobry (4/6)
22,9%
Przeciętny (3/6)
22,8%
Słaby (2/6)
13,3%
Beznadziejny (1/6)
9%
Świetny (6/6)
2,1%
Zobacz inne ankiety