Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 13 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

15 najsilniejszych postaci z Dragon Balla

Twórcy Dragon Balla przekonywali, że porównywanie mocy poszczególnych postaci nie ma większego sensu, bo o zwycięstwie w takim samym stopniu jak siła czy poziom bojowy decyduje doświadczenie, zastosowanie konkretnej techniki czy szczęście. Ale co z tego!

10. Piccolo Jr. (Szatan Serduszko Junior)

 

  1. Rasa: Nameczanin
  2. Debiut w anime: Dragon Ball
  3. Szacunkowa siła: 230 000

To jeden z tych przeciwników, a potem przyjaciół Goku, który towarzyszy nam od pierwszej serii. Piccolo Daimao Junior (a w polskiej wersji Szatan Serduszko Junior) jest synem i/lub reinkarnacją (niektóre wzmianki w mandze potwierdzają co najmniej kilka teorii natury tej relacji) Piccolo Daimao – Nameczanina, z którym musiał się zmierzyć Goku. To właśnie on był pierwszym naprawdę ważnym wrogiem głównego bohatera. Takim, który chciał zabić wszystkich przeciwników na swojej drodze i samodzielnie rządzić światem.

Prawie mu się to zresztą udało. Ostatecznie jednak zginął pokonany techniką Pięści Smoka przez Goku. Tuż przed śmiercią powołał jednak do życia Piccolo Daimao Juniora. Dorastając w przeświadczeniu, że musi pokonać Saiyanina, młody Nameczanin zjawił się na 23. Tenkaichi Budokai (czyli Światowym Turnieju Sztuk Walki). Tam bez większych problemów doszedł do finału, gdzie po ekscytującej walce minimalnie przegrał z Son Goku. Bohater jednak oszczędził go, wiedząc, że od jego losów zależy przeżycie ziemskiego boga.

W Dragon Ball Z Piccolo nie tylko się nawraca, ale też po śmierci Goku staje się opiekunem i trenerem Gohana. Prawdę powiedziawszy, Nameczanin także i później jest dla niego lepszym ojcem niż myślący jedynie o walce główny bohater. Piccolo niańczy również małą Pan, wciąż jednak nie zapominając o rozwoju swoich zdolności bitewnych. Dzięki temu jest w stanie sprostać wymagającym przeciwnikom w czasie Turnieju Mocy.

Zostało jeszcze 38% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Którego bohatera Dragon Balla wolisz?

54,9%
Son Goku
45,1%
Vegetę
Zobacz inne ankiety