Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 12 września 2021, 09:30

autor: PŁK

10 scen ze Star Wars, o których wolelibyśmy zapomnieć

Gwiezdne wojny to cykl filmów, który od kilkudziesięciu lat rozbudza wyobraźnię fanów na całym świecie. Nawet tak kultowym seriom (a konkretnie: ich twórcom) zdarzają się jednak wpadki w postaci scen, których widzowie woleliby nigdy nie ujrzeć.

Jar Jar Binks – imperatorotwórca

  1. Która odsłona sagi: Zemsta Sithów
  2. Postać, której dotyczy ta sytuacja: Jar Jar Binks, jak zwykle

Wokół postaci Jar Jara narosło przez lata wiele fanowskich mitów. Najpopularniejszym z nich jest teoria, wedle której zwariowany mieszkaniec planety Gungan to tak naprawdę zakamuflowany lord Sithów, pociągający za sznurki i realizujący złowieszczy plan we wzorcowy sposób. Moim zdaniem bliżej mu do nieudolnie stworzonej kreacji, mającej na celu wprowadzić więcej elementów komediowych do trylogii prequeli Star Wars. Dlaczego więc po krytyce pierwszego epizodu z jego udziałem George Lucas zdecydował się na kontynuowanie tego wątku? Po pierwsze, zapewne dlatego, że scenariusz na kolejne odsłony był już napisany; po wtóre zaś – co rzuca się w oczy i uszy zwłaszcza podczas wywiadów z twórcą Gwiezdnych wojen – reżyser nie chciał przyznać się do błędu.

Zostało jeszcze 45% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Która trylogia Gwiezdnych wojen jest najlepsza?

"Stara trylogia" - Epizody IV-VI
63,4%
"Nowa trylogia" - Epizody I-III
32,7%
"Trylogia Disneya" - Epizody VII-IX
3,9%
Zobacz inne ankiety