Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 26 października 2020, 12:35

autor: NeR1o

Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass

Kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie, aby mieć dostęp do wielu najnowszych gier? Brzmi całkiem nieźle. Tym właśnie jest Xbox Games Pass, którego postaramy się Wam przybliżyć. Co musicie wiedzieć o usłudze Microsoftu?

Abonament to słowo, które w dużej mierze definiuje ostatnie lata w świecie nowych technologii. Mamy ich coraz więcej. Filmy i seriale oglądamy na Netfliksie, HBO GO czy też Amazon Prime Video. Muzyki słuchamy albo na Spotify, albo na Tidalu (jest jeszcze Apple Music oraz YouTube Premium, ale one szałowej popularności w Polsce nie zdobyły). Nawet Microsoft Office czy pakiet programów Adobe dostępne są dzisiaj w ramach comiesięcznej opłaty. Abonamenty stały się tak popularne, że wyszły nawet poza dziedziny życia ściśle związane z rozrywką i technologiami. Przecież dzisiaj możemy wykupić diety pudełkowe, które są niczym innym, jak abonamentem na jedzenie. Nic dziwnego, że trend ten dopadł też świat gier.

Naszym zdaniem Xbox Game Pass to ciekawa opcja dla osób, które nie chcą wydawać 250-350 zł za jedną gierkę. - Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass - dokument - 2020-10-26
Naszym zdaniem Xbox Game Pass to ciekawa opcja dla osób, które nie chcą wydawać 250-350 zł za jedną gierkę.

Dzisiaj gracze mają wybór spośród kilku abonamentów. Electronic Arts ma swoje EA Play (swoją drogą, ta usługa dosłownie już za parę dni będzie „dodawana” do Xbox Game Passa), Ubisoft stworzył Uplay+, w ramach którego mamy dostęp do wszystkich gier francuskiego dewelopera. Z kolei Microsoft oferuje Xbox Game Pass, dostępny zarówno na komputerach, jak i konsolach amerykańskiej korporacji. To właśnie ten ostatni dla wielu maluje się jako najciekawszy. No to sprawdźmy, co ma do zaoferowania. Mamy ku temu świetną okazję – jest nią oczywiście obecność w redakcji Xboksa Series X, czyli swoistego „dekodera do Game Passa”.

Xbox Game Pass – co to jest?

Xbox Game Pass zadebiutował 1 czerwca 2017 roku, ale abonenci usługi Xbox Live Gold otrzymali do niej dostęp kilka dni wcześniej, bo już 24 maja 2017 roku. Jest to nic innego jak dostęp do ogromnego katalogu gier, który otrzymujemy w ramach comiesięcznej opłaty. W usłudze w dniu premiery pojawiają się tytuły tworzone przez wewnętrzne studia Microsoftu. Oprócz tego do Game Passa trafiają też liczne gry firm zewnętrznych. Jedną z najgłośniejszych premier było udostępnienie Red Dead Redemption 2 (które niestety zniknęło z usługi we wrześniu 2020). To wszystko sprawia, że abonament Microsoftu jawi się jako niezwykle atrakcyjna oferta dla każdego, kto nie chce wydawać 250 czy nawet 350 zł na jeden tytuł.

Uzbrojony i niebezpieczny. - Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass - dokument - 2020-10-26
Uzbrojony i niebezpieczny.

Co ważne, do korzystania z samego Xbox Game Pass na konsolach nie jest wymagane opłacanie osobnego abonamentu Xbox Live Gold. Ten trzeba wykupić jedynie, gdy będziemy chcieli skorzystać z trybów multiplayer danej produkcji. Z kolei w przypadku komputerów, jedynym ograniczeniem jest konieczność posiadania systemu operacyjnego Windows 10. Abonament nie jest dostępny na starszych okienkach, w tym Windows 8/8.1 oraz Windows 7.

Xbox Game Pass - ile to kosztuje?

Na pecetach Xbox Game Pass kosztuje standardowo 39,99 zł miesięcznie. Jednak w tym momencie nadal trwa promocja, w której pierwszy miesiąc kosztuje zaledwie 4 zł. Na konsolach Xbox abonament kosztuje standardowo 40 zł miesięcznie. Oprócz tego dostępny jest też abonament Xbox Game Pass Ultimate za 54,99 zł miesięcznie.

Najdroższa wersja niesie ze sobą kilka dodatkowych korzyści. Po pierwsze, daje ona nam dostęp zarówno do gier na komputerach, jak i konsolach. Po drugie, zawiera w sobie również Xbox Live Gold, które normalne kosztuje 29 zł miesięcznie. Aktualnie pozwala również na sprawdzenie usługi xCloud, czyli możliwości grania w najnowsze produkcje na telefonach komórkowych i tabletach (dzięki tzw. chmurze). No i wreszcie Microsoft obiecuje wyjątkowe bonusy, dodatki i różnego rodzaju oferty partnerskie.

Na konsoli abonament kosztuje dokładnie 40 zł miesięcznie.
Na konsoli abonament kosztuje dokładnie 40 zł miesięcznie.
Szczególnie przyjemną ofertą jest „próbny miesiąc” za 4 zł.
Szczególnie przyjemną ofertą jest „próbny miesiąc” za 4 zł.
Game Pass Ultimate to kusząca oferta dla posiadaczy kilku urządzeń.
Game Pass Ultimate to kusząca oferta dla posiadaczy kilku urządzeń.
TWOIM ZDANIEM

Korzystasz z Game Passa?

Nie
50,6%
Tak
39,9%
Może skorzystam...
9,5%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze gry z abonamentu Xbox Game Pass
Najlepsze gry z abonamentu Xbox Game Pass

„Netflix dla gier”, czyli abonament Xbox Game Pass pozwala wybierać z ponad setki świetnych tytułów. Czasem od przybytku aż głowa boli, więc prezentujemy 15 najciekawszych produkcji, które warto zainstalować opłacając usługę Microsoftu.

Czy Xbox Series S jest lepszy od Xbox One X?
Czy Xbox Series S jest lepszy od Xbox One X?

Xbox Series S wzbudza wiele emocji - konsola tańsza od Xbox One X ma oferować nową jakość? Na pierwszy rzut oka nie wydaje się „next-genowa”, a internauci zastanawiają się, czy w ogóle będzie mocniejsza od Xbox One X, czyli konsoli ubiegłej generacji.

Dla kogo Game Pass to strata pieniędzy?
Dla kogo Game Pass to strata pieniędzy?

Game Pass to bardzo ciekawa oferta, która ma wielką szansę poważnie namieszać na rynku. Dla mnie prywatnie to jednak strata pieniędzy i opowiem Wam, dlaczego tak jest.