Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 28 czerwca 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Dziwne seriale o superbohaterach, które odleciały na orbitę

Mięśnie, peleryny, nadprzyrodzone moce. Jak to jest, że herosi o tak specyficznym zestawie cech zawładnęli całym światem? Nie wiem i dlatego dziś skupimy się na najbardziej zwariowanych serialach o superbohaterach. Aby udowodnić, że są oni… dziwni.

Stripperella

  1. Co to: ambitny projekt Stana Lee o striptizerce zwalczającej zło
  2. Jak jest to dziwne: Stripperella w niekomfortowy sposób zdradza wszystkie swoje sztuczki
  3. Gdzie tego doświadczyć: serial nie jest powszechnie dostępny

Trudno sobie wyobrazić, że świętej pamięci ojciec Marvela, Stan Lee, wziął się kiedyś (i to wcale nie tak dawno, bo w 2003 roku) za reżyserię animacji o superbohaterce będącej striptizerką. I niektórzy zapewne zarzucą mu, że zrobił to z chęci zrealizowania swoich najskrytszych fantazji, ale z drugiej strony stworzył on portret kobiety idealnej. Nadludzka siła, refleks, spryt, inteligencja – wszystkie te zdolności zostały wyeksponowane. Choć, oczywiście, na pierwszym miejscu znalazło się kobiece ciało.

Bo nie można pominąć, mówiąc o tym dość kontrowersyjnym dziele, kwestii erotyzmu, negliżu i prowokacji seksualnej. Stripperella to agentka specjalna, która wręcz wspina się po facetach do celu. Najpierw uwodzi swoim tańcem, by potem pochwalić się znajomością dość obrazoburczych sztuk walki. Potrafi też równie dobrze jeździć po dachach budynków motocyklem i wskoczyć na wystrzelony w jej stronę pocisk rakietowy.

Ta przesadzona wszechmoc ma w sobie coś z manifestu i bezpośredniości. Może nawet w pewien sposób nawiązywać do feminizmu „drugiej fali” opartego na głośnej emancypacji. Niezbadane są rzeczywiste intencje Stana Lee, ale jedno jest pewne – zaszokował tym tytułem cały świat. I choć skończyło się na jednym sezonie (liczącym 13 odcinków), Stripperella zapadła w pamięć niejednej kobiecie i niejednemu mężczyźnie.

Zostało jeszcze 45% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

TWOIM ZDANIEM

Jak bardzo poryte filmy i seriale oglądasz?

Bardzo! Im bardziej pogięte, tym lepiej!
45,8%
Czasem lubię zabrnąć w stronę filmowego szaleństwa...
33,6%
Ja tam oglądam filmy, żeby poczuć się dobrze.
12,4%
Czasem, przypadkiem, ale nie z przekonaniem.
8,2%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze seriale o superbohaterach - ranking redakcji
Najlepsze seriale o superbohaterach - ranking redakcji

Superbohaterowie w ciągu ostatniej dekady zdominowali świat. Telewizja zapoczątkowała trend ekranizowania komiksów o herosach ratujących ludzkość. I choć lista seriali jest dość długa, skompletowaliśmy zestawienie 10 najlepszych tytułów.

Batman czy Joker – najlepsze filmy o superbohaterach | Ranking redakcji
Batman czy Joker – najlepsze filmy o superbohaterach | Ranking redakcji

Poświęcone Harley Quinn Ptaki Nocy wylądowały w kinach. Film ukazał się po Avengers: Endgame od Marvela czy Jokerze od DC. Uznaliśmy w redakcji, że czas na wybranie najlepszych obrazów w nurcie superbohaterskim. Oto one.

Nie tylko Marvel - najlepsze komiksy, od których warto rozpocząć przygodę (nie tylko) z superbohaterami
Nie tylko Marvel - najlepsze komiksy, od których warto rozpocząć przygodę (nie tylko) z superbohaterami

Zainspirowani filmami i serialami Marvela chcielibyście sięgnąć po komiksy, ale boicie się wskoczyć w sam środek wielkiej historii, która odnosi się do pięciu innych? Nasz poradnik pomoże Wam znaleźć odpowiedni punkt zaczepienia.