Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 28 czerwca 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Dziwne seriale o superbohaterach, które odleciały na orbitę

Mięśnie, peleryny, nadprzyrodzone moce. Jak to jest, że herosi o tak specyficznym zestawie cech zawładnęli całym światem? Nie wiem i dlatego dziś skupimy się na najbardziej zwariowanych serialach o superbohaterach. Aby udowodnić, że są oni… dziwni.

Batman 1966

  1. Co to: Gotham City skąpane w sztuce campowej
  2. Jak jest to dziwne: może doszczętnie zrujnować dotychczasowe spojrzenie na postać Batmana
  3. Gdzie tego doświadczyć: cudo to nie jest powszechnie dostępne

Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Choć w tym przypadku dość daleko pod względem odległości, bo Japonię i USA dzieli rozległy Ocean Spokojny. Z pewnością jednak można zestawić ze sobą Batmana i Supaidâmana. Subtelna różnica leży natomiast na polu kultury – jeden tytuł to japońszczyzna, a drugi to amerykański camp dla całej rodziny.

Mowa bowiem o jednym z pierwszych seriali o Batmanie. Powstał on w drugie połowie lat 60. i liczył całe trzy sezony. Charakteryzowała go przede wszystkim taniość i prostota, ale w tym pozytywnym znaczeniu. Ekwipunek Bruce’a Wayne’a kojarzymy bowiem przede wszystkim z bogactwem i technologicznym wysmakowaniem. Tutaj zaś mamy do czynienia z ciasnymi strojami leżącymi na ciele jak niskiej jakości rajtuzy, komicznie prezentującymi się wynalazkami (na czele z mikroskopijną, nietoperzą lornetką) i papierowo-plastikową scenografią.

Zostało jeszcze 47% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

Jak bardzo poryte filmy i seriale oglądasz?

Bardzo! Im bardziej pogięte, tym lepiej!
45,8%
Czasem lubię zabrnąć w stronę filmowego szaleństwa...
33,6%
Ja tam oglądam filmy, żeby poczuć się dobrze.
12,4%
Czasem, przypadkiem, ale nie z przekonaniem.
8,2%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze seriale o superbohaterach - ranking redakcji
Najlepsze seriale o superbohaterach - ranking redakcji

Superbohaterowie w ciągu ostatniej dekady zdominowali świat. Telewizja zapoczątkowała trend ekranizowania komiksów o herosach ratujących ludzkość. I choć lista seriali jest dość długa, skompletowaliśmy zestawienie 10 najlepszych tytułów.

Batman czy Joker – najlepsze filmy o superbohaterach | Ranking redakcji
Batman czy Joker – najlepsze filmy o superbohaterach | Ranking redakcji

Poświęcone Harley Quinn Ptaki Nocy wylądowały w kinach. Film ukazał się po Avengers: Endgame od Marvela czy Jokerze od DC. Uznaliśmy w redakcji, że czas na wybranie najlepszych obrazów w nurcie superbohaterskim. Oto one.

Nie tylko Marvel - najlepsze komiksy, od których warto rozpocząć przygodę (nie tylko) z superbohaterami
Nie tylko Marvel - najlepsze komiksy, od których warto rozpocząć przygodę (nie tylko) z superbohaterami

Zainspirowani filmami i serialami Marvela chcielibyście sięgnąć po komiksy, ale boicie się wskoczyć w sam środek wielkiej historii, która odnosi się do pięciu innych? Nasz poradnik pomoże Wam znaleźć odpowiedni punkt zaczepienia.