Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 13 maja 2020, 13:32

autor: rassi

10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10

Masz nowy komputer do gier z Windows 10? A może po prostu postawiłeś system na nowo? Żeby zacząć pracę/zabawę, musisz zainstalować kilka programów. Ja zawsze zaczynam od tych 10 darmowych aplikacji.

NA STRONIE ZNAJDZIESZ

Spotify

Chociaż wymiana zdań pomiędzy zwolennikami Tidal i Spotify nie jest tak zażarta, jak kłótnie konsolowców, wciąż nie brakuje w niej emocji. Osobiście należę do osób słuchających swojej ulubionej muzyki na Spotify, ale bynajmniej nie dlatego, że jestem uprzedzony do konkurencji.

Największy wpływ na mój wybór miało to, że w nowo zakupionym telewizorze z podpiętym przyzwoitym systemem audio mam dostęp właśnie do aplikacji Spotify i tylko do niej. Tym samym instaluję ją również w wersji desktopowej i mobilnej, aby mieć dostęp do swoich playlist na wielu urządzeniach. Przez długi czas aplikacja Spotify dla komputerów była zresztą znacznie lepsza niż Tidal, tzn. bardziej intuicyjna i funkcjonalna. Obecnie różnice te są zatarte.

To, że Spotify jest dostępne z poziomu Smart TV, a Tidala zabrakło na liście aplikacji, nie jest przypadkiem. Pierwszy z serwisów muzycznych może pochwalić się szerszą dostępnością na różnych systemach i urządzeniach. - 10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10 - dokument - 2020-05-13
To, że Spotify jest dostępne z poziomu Smart TV, a Tidala zabrakło na liście aplikacji, nie jest przypadkiem. Pierwszy z serwisów muzycznych może pochwalić się szerszą dostępnością na różnych systemach i urządzeniach.

Chociaż fakt, że Spotify jest darmowe, nie był kluczowym dla mnie czynnikiem, warto o tym wspomnieć. Jedynymi niedogodnościami związanymi z nieopłacaniem abonamentu są nieco gorsza jakość audio oraz obecność reklam. Tidal co prawda oferuje bezpłatny okres próbny, ale po jego zakończeniu korzystanie bez płacenia jest niemożliwe.

Zostało jeszcze 51% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Najlepsze darmowe programy | TOP 50
Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Steam - najlepsze darmowe programy | TOP 10
Steam - najlepsze darmowe programy | TOP 10

Na platformie Steam znaleźć można nie tylko bogatą selekcję gier, ale także filmy oraz różnego rodzaju aplikacje i programy. Przyjrzymy się, co ciekawego można znaleźć w sklepie Valve, nie wydając przy tym ani jednej złotówki.

Darmowe alternatywy dla Microsoft Office
Darmowe alternatywy dla Microsoft Office

Jeśli nie korzystamy z programów np. do tworzenia tekstu na tyle często, aby opłacał nam się zakup Microsoft Office, warto rozważyć jedną z alternatyw. Oto nasze propozycje darmowych pakietów aplikacji biurowych.