Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 22 kwietnia 2020, 13:10

autor: orson_dzi

5G zabija? Obalamy mity

Anteny 5G stały się bohaterami wielu teorii spiskowych. Nowa technologia ma być niebezpieczna dla zdrowia, a w niektórych krajach nawet zakazana. Czy maszty 5G są szkodliwe? A może więcej zagrożeń wiąże się z ich przeciwnikami?

15 lat więzienia za maszty 5G w Izraelu

Zacznijmy od klasyka – w Izraelu za postawienie nadajnika sieci 5G idzie się z miejsca na 15 lat do więzienia. Ta teoria jest żywa od kilkunastu miesięcy i niezmiennie powielana w mediach społecznościowych. Co niebezpieczne, trafiła też na usta celebrytów. Wojciech Cejrowski mówił o tym w radiowych wywiadach. Co ważne, teoria o więzieniu za postawienie masztu 5G w Izraelu jest całkowicie nieprawdziwa i od początku do końca wymyślona. Ale mało kto wie, jaka jest jej geneza.

Wiele osób powiela nieprawdziwe informacje.
Wiele osób powiela nieprawdziwe informacje.

Autorem tej fałszywej informacji jest Berrie Trower (więcej informacji o tym znajdziecie w ramce poniżej). Guru światowego ruchu anty-5G, który powiedział o tym w jednym z wywiadów. W Polsce wypromował to kanał NTV w serwisie YouTube. Jego założyciel Janusz Zagórski w jednym z filmów o sieci 5G przerywa wypowiedź informacją, że właśnie dostał SMS-a od znajomego, że w Izraelu jest kara więzienia za nadajniki 5G, ale to informacja niepotwierdzona, której jeszcze nie sprawdził, no aleee… W kolejnych materiałach plotka szybko staje się faktem i tak żyje własnym życiem aż do dzisiaj.

Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Technologia 5G – co to jest?
Technologia 5G – co to jest?

Przyglądamy się, czym właściwie jest reprezentant piątej generacji technologii mobilnej – 5G – oraz jakie konsekwencje może mieć wprowadzenie go na polski rynek.

Sieć 5G w Polsce – zagrożenie czy nowe możliwości?
Sieć 5G w Polsce – zagrożenie czy nowe możliwości?

Rok 2020 zdecydowanie będzie rokiem 5G. Również w Polsce po raz pierwszy będziemy mogli na własnej skórze przekonać się, czym jest sieć komórkowa piątej generacji. No właśnie, czym jest 5G? Czy jest szkodliwe? Kiedy będzie dostępne w Polsce?