Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 czerwca 2020, 12:20

autor: rassi

Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć

Kojarzący się z Facebookiem (i z nim powiązany) Messenger dostępny jest m.in. jako apka na Androida i iOS oraz program dla Windows. Pobrać można również jego wersję Lite. Podpowiadamy, czy warto z niego korzystać i jakie funkcje w sobie kryje.

Dark mode - jak ustawić tryb ciemny/nocny

Tryb ciemny zwany także nocnym trafia do coraz większej liczby aplikacji przeznaczonych zarówno na urządzenia przenośne, jak i komputery osobiste. Znalazł on się również w komunikatorze stworzonym przez Facebooka. Jak sama nazwa wskazuje, tryb nocny powstał z myślą o tym, aby aktywować go późnym wieczorem, gdy nie chcemy, żeby telefon mocno świecił w oczy. Z jednej strony należy go traktować więc jako ochronę oczu pozwalającą szybciej zasnąć po dłuższym czatowaniu w nocy. Udowodniono bowiem, że wpatrywanie się w jasno świecący wyświetlacz przed snem może znacząco utrudnić i opóźnić zasypianie.

Z drugiej strony tryb ciemny po prostu dobrze wygląda. Jest to jednak kwestia gustu. To, jak prezentuje się czarny Messenger na urządzeniach przenośnych, pokazaliśmy na screenach zawartych w niniejszym poradniku. Wszystkie z nich zostały wykonane właśnie w komunikatorze przełączonym na ciemny motyw.

Nie można zapominać o jeszcze jednej zalecie czarnego koloru. W przypadku użytkowników posiadających smartfony z wyświetlaczem wykonanym w technologii OLED tryb ciemny pozwala na znaczną oszczędność baterii. Matryca tego typu wyłącza bowiem podświetlenie w miejscu, gdzie musi wyświetlić czarny kolor. Dzięki temu uzyskuje się idealną czerń, nieskończony kontrast i dłuższe życie telefonu na jednym ładowaniu.

Z Messengera lecą banany tzn. księżyce. - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2020-06-26
Z Messengera lecą banany tzn. księżyce.

Jak aktywować ciemnego Messengera? Trzeba przyznać, że cały proces jest wyjątkowo ciekawy i zaskakujący. Trzeba wysłać wiadomość do dowolnej osoby lub sami do siebie. Jej treścią musi być emotka księżyca. Po tym ekran naszego telefonu zostanie zalany księżycowym deszczem. Potem pojawi się komunikat o odkryciu trybu ciemnego. Dostaniemy także zaproszenie do przejścia do ustawień celem włączenia go. Od tego momentu nowy Messenger będzie już na stałe dostępny w ustawieniach konta. Jeśli powyższa instrukcja nie zadziałała, należy upewnić się, że na smartfonie jest zainstalowana najnowszą wersja aplikacji. Jeśli nie, konieczne będzie przeprowadzenie aktualizacji.

Tryb nocny można wyłączyć w dowolnym momencie. W tym celu nie należy wysłać do siebie lub znajomego słoneczka... Nie, tak naprawdę konieczne będzie przejście do swojego profilu w Messengerze (tapnięcie na swoje zdjęcie w lewym górnym rogu na stronie głównej). W otwartym oknie znajdziemy możliwość dezaktywacji trybu nocnego.

Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?

Jak chronić dziecko na Facebooku?
Jak chronić dziecko na Facebooku?

Czy internet to bezpieczne miejsce dla dziecka? Z jakimi zagrożeniami nasza pociecha może spotkać się na Facebooku i jak się przed nimi uchronić?

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.