Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 26 czerwca 2020, 12:20

autor: rassi

Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć

Kojarzący się z Facebookiem (i z nim powiązany) Messenger dostępny jest m.in. jako apka na Androida i iOS oraz program dla Windows. Pobrać można również jego wersję Lite. Podpowiadamy, czy warto z niego korzystać i jakie funkcje w sobie kryje.

Za pomocą Messengera kontaktują się ze sobą każdego dnia miliony ludzi - za tak ogromną popularnością stoi oczywiście pochodzenie aplikacji (czyli jej powiązanie z Facebookiem) i fakt, że jest ona dostępna nie tylko przez przeglądarkę internetową, ale także na smartfonach. Zarówno tych z systemem Android, jak i iOS. Warto wiedzieć, że istnieje również wersja przeznaczona dla komputerów z systemem Windows.

Komunikator tekstowy i głosowy Facebooka to dobra alternatywa np. dla Skype. - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2020-06-26
Komunikator tekstowy i głosowy Facebooka to dobra alternatywa np. dla Skype.

Większość użytkowników Messengera korzysta jedynie z jego podstawowych funkcji, nie wiedząc nawet o wielu sprytnych sztuczkach, które mogą znacznie uprzyjemnić nam kontakt z aplikacją. Nasz poradnik powstał z myślą zarówno o nieco lepiej zorientowanych użytkownikach, jak i o osobach, które do tej pory styczności z Messengerem nie miały i chcą przejść na nowy komunikator. Wszyscy korzystający od dłuższego czasu z aplikacji i zainteresowani poznaniem bardziej zaawansowanych funkcji komunikatora, powinni od razu przejść do odpowiedniej części poradnika, omijając sekcje dla „żółtodziobów”. Z drugiej strony istnieje szansa, że nawet wśród podstawowych porad znajdą się takie, które wzbogacą wiedzę doświadczonego użytkownika.

Artykuł doczekał się aktualizacji, a w zasadzie wzbogacenia o nowe sekcje. W stosunku do pierwotnej wersji z 16 listopada 2019 roku pojawiły się trzy nowe strony:

  1. Messenger Kids i Messenger Rooms (Pokoje)
  2. Nie można zainstalować aplikacji Messenger – ten i inne problemy
  3. Najczęściej zadawane pytania

Oprócz tego przyjrzeliśmy się bliżej możliwości korzystania z Messengera bez posiadania konta na Facebooku. Sytuacja w stosunku do końcówki 2019 roku uległa zmianie. W jaki sposób? O tym można przeczytać na stronie „Messenger bez Facebooka?”.

Messenger to nie tylko czat tekstowy

Mając telefon pod ręką i czując potrzebę werbalnego skontaktowania się z kimś, zazwyczaj z automatu decydujemy się, aby do tego kogoś zadzwonić w tradycyjnym rozumieniu tego słowa i ponieść koszty rozmowy zgodnie z cennikiem operatora. Posiadając konto Messengera, warto wyzbyć się tego przyzwyczajenia i zadzwonić do znajomego właśnie za pośrednictwem aplikacji.

Należy bowiem wiedzieć, że Messenger to nie tylko czas tekstowy. Komunikator pozwala także na nawiązanie połączeń głosowych, a nawet przeprowadzanie wideo rozmów. Jest to w pełni darmowe. Aby skorzystać z tej funkcji, niezbędne jest jednak połączenie z Internetem, tak samo zresztą, jak w przypadku wysyłania wiadomości tekstowych na czacie. Sprawia to, że czasami jedyną opcją nawiązania kontaktu będzie tradycyjne połączenie z numerem komórkowym lub wysłanie na niego wiadomości SMS. Jeśli jednak mamy wybór to wydaje się, że lepszym będzie dzwonienie za darmo i to nie tylko ze względu na oszczędność pieniędzy, ale także z uwagi na możliwość nawiązania wideo rozmowy. Niestety jakość połączenia często pozostawia wiele do życzenia…

Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?

Jak chronić dziecko na Facebooku?
Jak chronić dziecko na Facebooku?

Czy internet to bezpieczne miejsce dla dziecka? Z jakimi zagrożeniami nasza pociecha może spotkać się na Facebooku i jak się przed nimi uchronić?

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.